Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
31 ile 60 arası toplam 105 sonuç

Konu: FM belgesel ve tanıtım (Türkçe İnceleme İlk Mesajda)

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by Walter Sakana View Post
    @Corpus

teşekkür ettim aradığım buydu (video)
    Rica ederim.

Keşke bulmasaydım videoyu. 27 dakika izledim, özetle bu sene eşeği farklı bir renge boyamışlar.
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2006

Bişi diyeceğim bu işten bu yapımcılar çok para kazandı mı? Hayır üniversite sınavı zamanında makine yerine yazılım yazmadığıma pişman olacağım.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

En büyük yeniliklerden birisi profilimiz. Antrenörlüğü veya taktiksel tarafı ağır basan bir profil oluşturabiliyoruz ve diğer antrenörler gibi aynı özelliklerimizi girebiliyoruz. Seçeceğiniz kariyer geçmişine ve lisansınıza göre belirli bir puan veriliyor ve o puanları dağıtıyorsunuz.
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Anasayfada "Promises (verilen sözler)" sekmesi eklenmiş. Oyunculara, yönetime ve menajerlere verdiğiniz sözleri, sözü tutmanız için ne kadar süre kaldığını (ve tamamlananları) ve son durumu (bununla ilgili gelişmeleri) buradan takip edebiliyorsunuz.
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Yeni kaleci dağıtım talimatları:

Roll it out (anlamadım)
    Throw it long (uzun at)
    Take short kicks (kısa degaj yap)
    Take long kicks (uzun degaj yap)
    Distribute to specific team-mate (belirli bir takım arkadaşına oyna)
    Distribute to full backs (beklere dağıt)
    Distribute to centre... (devamı ne bilmiyorum ama stoperlere dağıt olabilir)
    Distribute to playmaker (oyunkurucuya at)
    Distribute to flanks (kanatlara at)
    Distribute to target man (pivot santrafora at)
    Distribute over opp... (anlamadım, devamı ne bilmiyorum)
    Slow pace down (tempoyu düşür)
    Distribute quickly (çabuk oyuna sok)

Ayrıca oyuncular için 2 yeni talimat var:

Close down much more (çok daha fazla pres yap)
    Close down much less (çok daha az pres yap)
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Oyuncu animasyonlarını beğenmedim, çöp adamlar gibi hareket ediyorlar.
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Bir frikik pozisyonu var kaleci 90 a uçuyor ve topu sektirmeden tutuyor. Kalecilere güzel animasyon yapalım derken, God mode yapmamışlardır umarım.

Quote Originally Posted by aytekin79 View Post
    Wide playmaker rolü mevcut oyunda da var sadece playmaker olarak geçiyordu. Yani sen kanattaki oyuncuya da playmaker rolü verebiliyorsun şu anda da . Bu durumda o oyuncu zaten wide playmaker oluyor. İsmini süslemişler sadece

ben merkez orta sahaya verılen rol olarak. yanı merkezdekı orta sahanın bıraz daha kanada dogru acılarak oynaması olarak anladım

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Yeni kaleci dağıtım talimatları:

Roll it out (anlamadım)
    Throw it long (uzun at)
    Take short kicks (kısa degaj yap)
    Take long kicks (uzun degaj yap)
    Distribute to specific team-mate (belirli bir takım arkadaşına oyna)
    Distribute to full backs (beklere dağıt)
    Distribute to centre... (devamı ne bilmiyorum ama stoperlere dağıt olabilir)
    Distribute to playmaker (oyunkurucuya at)
    Distribute to flanks (kanatlara at)
    Distribute to target man (pivot santrafora at)
    Distribute over opp... (anlamadım, devamı ne bilmiyorum)
    Slow pace down (tempoyu düşür)
    Distribute quickly (çabuk oyuna sok)

Ayrıca oyuncular için 2 yeni talimat var:

Close down much more (çok daha fazla pres yap)
    Close down much less (çok daha az pres yap)
    İşte bunlar hep Neuer

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Maç sırasında tüm takıma seslenme yeniliği çok iyi olmuş. Şunlar var;

Baştakini okuyamadım.
    Calm down (sakin olun)
    Get creative (yaratıcı olun)
    Concentrate (konsantre olun)
    Show some passion (biraz tutku gösterin)
    No pressure (baskı yok)
    Tighten up (daha sıkı)
    Push forward (ileri çıkın)
    Demand more (daha çok isteyin)
    Last edited by Walter Sakana : 08.Ekim.2014 at 02:39
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

Maç motoru düzelmedikçe bu oyundan bi cacık olmaz. İstedikleri kadar yenilik yapsınlar.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Dizilim seçenekleri baya artmış. 2,3,4 ve 5 savunma oyunculu dizilimler ayrı ayrı gruplanmış.

Dizilim ekranında oyuncular aynı hizada durmuyor. Görevi daha defansif olanlar daha geride, daha ofansif olanlar daha önde duruyor. Rolü de aynı şekilde etkiliyor. Örneğin hücum görevli Deep Lying Forward (Yardımcı Forvet) Advanced Forward'dan (Yaratıcı Forvet) daha geride duruyor. Bu çok önemli olmasa da faydalı bir ayrıntı.
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Şu defansta ayrı hücumda ayrı dizilim olayını bir getirseler.(3-5-2, 5-3-2) Benim gönlümü kazanacaklar aslında

eger wıde playmaker benım dusundugum gıbıyse yenı gelecek olan bek roluyle bırlıkte o taktıgı yapabılırız sanırım

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Corpus View Post
    Şu defansta ayrı hücumda ayrı dizilim olayını bir getirseler.(3-5-2, 5-3-2) Benim gönlümü kazanacaklar aslında
    Seneler oncesinin "with ball" & "without ball" ayarlari. Tek tek oyuncu konumlandirdigim zamanlari bilirim.

Donmediler suna gitti, illa blok halinde oynamamiz gerekiyormus gibi...

donmemelerının nedenı bence yenı baslıcakları oyuna rahat adapte edebılmek.oyunu kolaylastırma cabasından kaynaklanıyor bu taktık sıstemı bence.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

4 yeni oyuncu rolü eklenmiş:

Roaming Playmaker (dm/cm)(support) - serbest oyun kurucu. sürekli takım arkadaşlarından pas almak için yanaşırmış. Pirlo, Emre, Xavi gibi... dm ve cm mevkilerinde seçilebiliyor ve sadece destek görevi verilebiliyor.

Raumdeuter (amrl)(attack) (nam-ı diğer wide poacher) - Alman oyun sisteminden gelme. Boşluk kovalayan oyuncu. Aynı poacher (fırsatçı golcü) gibi ama kanattan sürekli boşluk arayan ve o boşluklara koşu yapan oyuncu. Schürrle güzel bir örnek sanırım. kanat (amrl) mevkilerinde seçilebiliyor ve sadece hücum görevi verilebiliyor.

Inverted Wing Back (wbrl)(support) - içe kat eden bek. savunmada normal bek gibi ama hücumlarda içe kat eder ve göbek orta saha (mc) gibi oynar. wb mevkisinde seçilebiliyor ve sadece destek görevi verilebiliyor. Dünya kupasında Kolombiya'nın sağ beki bu şekilde oynuyordu.

Wide Playmaker (mrl)(support/attack) - hücumlarda içe kat ederek oyun kurar, kanattan geldiği için marke edilmesi zordur. Destek görevi aldığında mc pozisyonuna, hücum görevi aldığında amc pozisyonuna geçer (içe kat ettiğinde). orta sahanın sağ ve sol mevkilerinde seçilebiliyor ve destek veya hücum görevi verilebiliyor.

1 yeni görev eklenmiş: Float (ne olduğunu bilmiyorum, wing back'te gördüm)
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Maç motorunda baya güzelleşme gördüm gibi.
    FM Gazetesi

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Yeni PPM'ler (oyun içi tercihler):

Tries taking the ball forward himself from time to time: Zaman zaman topu ileri kendisi taşımaya çalışır (doğru çevirdiğimden emin değilim)

Mainly stays inside the penalty area whenever possible: Çoğunlukla mümkün oldukça ceza sahası içinde kalır.

Restricts the number of long shots he takes: Uzaktan çektiği şut sayısını sınırlar.

Kaleci için
    Starts counter attacks with long throws whenever possible: mümkün olduğunda uzun atışlarla (elle) kontratak başlatır (biri Neuer mi dedi?)
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Gözlemcilik baya detaylanmış ve daha önemli hale gelmiş. Yeniliklerden biri de bir oyuncuyu eskiden 3 maç izletebiliyorduk ya en fazla, şimdi o süre 1 maçtan 3 aya kadar değişiyor.
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

İzlemeye zamanım var olursa diye şunu da şuraya bırakayım.

[YOUTUBE="4x0Yd3AcPlI"]soru cevap[/YOUTUBE]

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Dünkü tanıtımda anlatılanları incelediğim bir video hazırladım.

[YOUTUBE="YJHc8vIRuZ8"]Türkçe inceleme[/YOUTUBE]

Nesil
    2007
    Yer
    Bafra/Balıkesir

Ağzına sağlık Aydın abi. İyi olmuş valla ben İngilizce dinlediğimde bişey anlamamıştım pek.

Eşorfmanlı Manager Güzelmiş Yalnız Sen Anlatırken Sinirlendiysen Seni Oynarken Düşünemiyorum

Şaka Maka Bu Yıl ki Türkçe Çeviriler Bayağı Zorlu Olacak Kelimelere Sağlam Karşılık Bulmak Gerekecek.

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Vay vay Aydın ellerine sağlık İzleyelim bakalım.
    FM Gazetesi

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by Aydin View Post
    Dünkü tanıtımda anlatılanları incelediğim bir video hazırladım.

[YOUTUBE="YJHc8vIRuZ8"]Türkçe inceleme[/YOUTUBE]
    Emeğine diline sağlık.

İleride daha önceki gibi fikir alışverişi olacak mı bilmiyorum ama dinlerken takıldım, "inverted wing back" için "içe kat eden bek" tanımı daha uygun olmaz mıydı ne dersin? Bide "Complete Wing Back"in tanımı değişmediyse ve halen "İki Yönlü Bek" olarak geçiyorsa çok yönlü ve iki yönlü futbol dilinde birbiriyle neredeyse aynı.
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Wide Playmaker için "Kanattaki Oyun Kurucu" o kadar da tırt değil, hatta sempatik geliyor kulağa

Benim üretebildiklerim;

İçe Kat Eden Oyun Kurucu
    Kenar Oyun Kurucu
    Oyun Kurucu Kanat
    Oyun Kurucu Kanat Oyuncusu
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Emeğine diline sağlık.

İleride daha önceki gibi fikir alışverişi olacak mı bilmiyorum ama dinlerken takıldım, "inverted wing back" için "içe kat eden bek" tanımı daha uygun olmaz mıydı ne dersin? Bide "Complete Wing Back"in tanımı değişmediyse ve halen "İki Yönlü Bek" olarak geçiyorsa çok yönlü ve iki yönlü futbol dilinde birbiriyle neredeyse aynı.
    Abi bence iki yönlü bek ve çok yönlü bek farklı gibi duruyor çünkü iki yönlü bek dani alves tarzı ileri geri giden bir bek. Ama bu çok yönlü bek defansif görevlerin yanı sıra hem ofansa çıkıp orta yaptıktan sonra defansa dönmeyip, sahanın ortasına kat ediyor ve orta saha oyuncusuymuş gibi hareket ediyormuş.

bu bakımdan "içe kat etmek" bence oyuncunun orta saha oyuncusu gibi davranmasını tam olarak karşılamıyor.

Yani oyuncunun defans-ofans çıkışının yanı sıra bir de orta sahaya yardım etmesinin de vurgulanması gerekiyor. bu yüzden sadece iki yönlü değil, çok yönlü olarak tanımadım orayı.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by Aydin View Post
    Abi bence iki yönlü bek ve çok yönlü bek farklı gibi duruyor çünkü iki yönlü bek dani alves tarzı ileri geri giden bir bek. Ama bu çok yönlü bek defansif görevlerin yanı sıra hem ofansa çıkıp orta yaptıktan sonra defansa dönmeyip, sahanın ortasına kat ediyor ve orta saha oyuncusuymuş gibi hareket ediyormuş.

bu bakımdan "içe kat etmek" bence oyuncunun orta saha oyuncusu gibi davranmasını tam olarak karşılamıyor.

Yani oyuncunun defans-ofans çıkışının yanı sıra bir de orta sahaya yardım etmesinin de vurgulanması gerekiyor. bu yüzden sadece iki yönlü değil, çok yönlü olarak tanımadım orayı.
    Tanımda normal wing back hücuma genişlik kazandırırken inverted wing back içe kat edip ortadan koşular yapar, çevresindeki oyunculara boşluk yaratır diyor.

Hücum sırasında öncelikle Standart Orta Saha gibi davranır vs... diyor ayrıca.

Senle ayrıldığımız nokta sen "ofansa çıkıp orta yaptıktan sonra MC pozisyonuna geçiyor" diyorsun ben ise tanımda onu göremediğim için "ofansa çıkarken direkt mc pozisyonuna geçiyor" diye anlıyorum. Tabi ben sadece oradaki tanıma göre konuşuyorum. Oyun içinde nasıl davrandığını görmeden bu kesin böyledir diyemem tabi ki.
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Çevirisini yaparken oyunda şu şekildeydi:

The Inverted Wing Back will function defensively much like a standard Full Back or Wing Back. However, while a normal Wing Back will offer width to an attack, the Inverted Wing Back will cut inside and make runs through the centre of the pitch, creating space for players around him. Acting primarily as a central midfielder when attacking, this role is generally although not exclusively used to facilitate wide play from more advanced wingers.
    Yani orta saha oyuncusu gibi davrandığı yazıyor. Ortayı kestikten sonra geri dönmeyip, sahanın ortasına doğru kat ediyor. Ama ceza sahasına değil.

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Mesaj Yetkileri