Sayfa 1 / 10 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 272 sonuç

Konu: Ajax'ta Alman ekolü: Hedef 1995! | 2. Sezon

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Default Ajax'ta Alman ekolü: Hedef 1995! | 2. Sezon

FM vazgeçemediğim en büyük başbelalarımdan biri sanırım. Bela diyorum çünkü onca işin gücün arasında kariyer ilerletmek, oyuncu bulmak, taktik yapmakla giden zamanı yıllar boyu toplasak çıkan rakam korkutucu olabilirdi.

2013 yılıyla birlikte hastalık yeniden nüksetti. Her sene çok fazla sezon ilerlemesem de Turksportal'da bir kariyer paylaşır ve oyunu her seferinde yeniden öğrenirken burada anlattığım hikayeyle kendime bir eğlence bulurum.

Bu yeni versiyonda kendime belki kolay bir takım seçiyorum: Ajax. Fakat hedeflerimi 1995 yılında Şampiyon Kulüpler Kupasını kazanan o efsane kadro ile bir tutuyorum: Şampiyonlar Ligi!

Hikaye boyunca özellikle Alman ekolü 4-2-3-1 ve belki de ihtiyaç olursa İtalyan işi 4-1-2-1-2 sistemleriyle devam edeceğiz. Ve elimden geldiğince hangi ayarı neden yaptığımı, nasıl değişiklikler yaptığımı paylaşacağım. Ve üstünde çalışabilmek/geliştirmek isteyen arkadaşlar için taktikleri paylaşacağım.

Bir sonraki mesajdan itibaren Almanya'da yetişmiş bir Türk Erdem J. D. olacağız. Borussia Dortmund'da Jürgen Klopp'un yardımcılığını yapan bu adam bir nevi Andre Villas Boas ile aynı hikayeye sahip.

Şov başlıyor... (Kariyer hikayesi kurallarını da okudum ve kabul ediyorum )

Nesil
    2007
    Yer
    Dublin

Kariyeriniz onaylanmıştır, başarılar.

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya

Ajax gibi bir ekole baska bir ekol getirmek ne kadar gereksiz
    You'll Never BeatThe Irish !

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

İlk Cruyyf'umuz da geldi İlginç olan nokta da bu olacak sevgili Mete, üstelik cm/fm oyunun tarihi boyunca asla 4-2-3-1 oynamadım. Biraz zor ve ilginç olsun.

Üstümdeki hayali baskıyı arttırdığın için sağol, şaka değil

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

başarılar umarım ajax ekolü daha ileri gider umarım
    Galatasaray ile yeniden Avrupaya 2013 Kariyerim. Katkılarınızı beklerim.
    http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=110922

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Amsterdamsche Football Club Ajax, daha çok bilinen isimleriyle AFC Ajax, Ajax Amsterdam ya da Ajax (ismin geçmişi Aias'a dayanır), Amsterdam merkezli profesyonel Hollandalı futbol kulübü. Dünya'nın belli başlı futbol takımlarından olan Ajax, 1900 yılında kurulmuştur. Maçlarını 52,328 kişilik Amsterdam ArenA'da oynar. Ajax dünyaca ünlü altyapısı Jong Ajax ile tanınan çok köklü bir kulüptür. Avrupa'nın en önemli 14 kulübünün bulunduğu eski G-14 kurulunda bulunmaktaydı. Bu bakımdan Avrupa kıtasının en önemli futbol kulüplerinden birisi olduğu rahatlıkla söylenebilir.

1995 yılında ne olmuştu?
    __________________________________________________ _________

[YOUTUBE="70VzBcj5Sg4"]Ajax - Milan 1995[/YOUTUBE]

1995 Kadrosu ve Taktiği
    __________________________________________________ _________

Harika bir takım değil mi? Barcelona'nın zaman zaman yaptığı gibi 3-4-3 oynuyorlar. Biz buraya bambaşka bir şey için geldik. Hatta Mete'den ilk eleştirimizi de aldık. Fakat yılmayacağız ve 1995 yılından beri yapılamayan şeyi yaparak üvey evlat olmaktan çıkacağız.

Efsane bizi asla istemeyecek!

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya

Ajax sempatizanı ve Cruyff manyagı olup formalarıma bile 14 yazdıran ben direnicem ! Şaka bir yana bir kültürü degişirmeye calısıcaksın hiçte kolay olmayacak umarım sonunda gülen taraf sen olursun tek dilegim futbol kültürünü değiştirirken transfer kültürünüde değiştirme ALT YAPI MANYAGIYIZ Kücük de bir mutluluk belirtisi mükemmel bir anlatım bizleri bekliyor gibi

Bir şeyler daha ekleyelim bu sene ligde bence işin o kadarda kolay degil eger oynatmak istedigin futbola Ajax uyum saglamakta biraz gecikirse Twente puan farkını açıp gidebilir cok kaliteli kadroları var

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Mete buralarda olmana çok sevindim, sık sık bekliyorum

Lig önerisi için de sağol, transfer bütçemiz olacak mı bilmiyorum orta sahada Alman işi birkaç adama ihtiyacım olacak Çok fazla hazırlık maçı ayarlayarak takımı yeni dizilişe uydurmaya çalışacağım, şu an bildikleri tek şey 4-3-3.

Oyunu kurarken aklıma mevkilerin İngilizce yaması çıktığı aklıma geldi. Onu halledip tekrar kuralım ve paramız var mı görelim.

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Quote Originally Posted by cemil kaya View Post
    başarılar umarım ajax ekolü daha ileri gider umarım
    Teşekkürler her sezon şampiyonluk ve eninde sonunda Şampiyolar Ligi gelmezse gururlu bir istifa mektubu cebimde duruyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya

Eeee ben sabırsızlanıyorum başlasın artık Total Futbol izin verdigi sürece burdayım kurtuluşun yok güzel abicim

Güzel bir sunumla başlamışsın. Başarılar diliyorum ilginç bir kariyer olacak gibi.

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

.

Evet kulüple sözleşmeyi imzaladık. Tabi ki bana hücum futbolu oynamamız gerektiğinden ve altyapı oyuncularına azami önem göstermemden bahsettiler. Ben de genel direktör Jeroen Slop'a personel alımıyla kendisinin ilgilenmesini çalışmak istediğim özel biri olursa bunu kendisine ileteceğimi söyledim.

10M Euro transfer bütçemiz var. Bu oldukça sevindirici. Orta saha için ilgileneceğim 1-2 genç İskandinav var. Baş gözlemcinin bana sunduğu ilk raporda kontratı bulunmayan oyuncular arasında Drenthe ve A Vanden Borre olması dikkatimi çekti. Takıma ilk baktığımda iki bek kanadının oldukça güçsüz olduğunu gördüm. Belki ilk etapta bu oyuncularla anlaşmak mantıklı olabilir. Kadroya şöyle bir baktığımda 1995'ten çok uzak olduğumuzu görüyorum :/

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara

Drenthe ve Vanden Borre serbestten iyi olur , orta saha için hangi rolde oyuncu bakıyorsunuz hocam ?
    Büyük Başarılar Yakın Meşaleyi Yakın! | Galatasaray SK - Kariyerime Beklerim ...
    http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=108961

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Quote Originally Posted by MeliksahAydogan View Post
    Drenthe ve Vanden Borre serbestten iyi olur , orta saha için hangi rolde oyuncu bakıyorsunuz hocam ?
    Maaş taleplerine bakmadım henüz aşırı değilse almak lazım gibi duruyor.

Orta saha için Schweinsteiger ve Khedira olacak birilerine ihtiyaç var

İki yönlü ve Mücadeleci orta saha tiplerinde. Bildiğim iki İskandinav var biri tam karşılığı değil ama ucuz Öneriniz varsa memnuniyetle dinlerin.

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya

Litmanen'i getirerek başlayabilirsin üstad 95 model Ajax'a

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Quote Originally Posted by Mete07 View Post
    Litmanen'i getirerek başlayabilirsin üstad 95 model Ajax'a
    Hahah çok iyi fikir!

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Görüldüğü üzere kendisinde 95 ruhu kalmamış Ama ben de Overmars'a yetki verdim o zamanların süper hızlı kanat oyuncusu George Finidi ile gözlemci olarak çalışacağız.

Geçen seride Kalmar'da İsraelsson vardı şu an adını hatırlayamadığım bir İsveçli daha vardı dediğin tanıma uygun.Bu seride de aynılarsa veya üstüne koymuşlarsa profillerinin dediğin İskandinav arkadaşlar onlar olabilir değilse de benim önerim olurlar

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Evet takımın başına geçtik. Oyunculara grubunu inceledim. Yapmak istediklerimizi düşününce ilk sezon için imkansız hayallere dalıp, sezon sonunda moralimizin bozulmasını istemiyorum. Şampiyonlar Liginde ilerlememiz zor gözüküyor. Hatta lig şampiyonluğu için de kıyasıya bir yarış bizi bekliyor gibi.

Fakat yine de çok olumsuz olmaya gerek yok. İlk onbirde oynatabileceğim birkaç enteresan oyuncu var elimde. Bunun yanında Hollanda futbolunun da belası olan stoper sıkıntısı, yetişmiş bek oyuncusu eksikliği ve "fazlasıyla yumuşak" orta saha oyuncularımız sıkıntı. Forvette alternatifsizlik ve AMR pozisyonu için oyunumuz olmayışı da öyle.

Kolbeinn Sigthórsson
    Gerçekte iyi tanımadığım bir forvet. Oldukça etkili birine benziyor. Gelişme potansiyeli fazlasıyla var, elimizde tutabilirsek kariyerimiz boyunca bize çok faydası olacak.

..
    Toby Alderweireld
    İyi bir defans oyuncusu, oyun kurma becerisi var. Tez zamanda elimizden gidebilir.

..
    Ryan Babel
    Tanıdık

..
    Cristian Eriksen
    Kendisinden çok şey bekliyorum. Yetenekleri muazzam ve gelişme potansiyeli de yüksek.

..
    Victor Fischer
    En iddialı gençlerimizden. Kendisini özenle Kanat/Forvet olarak yetiştirmeyi düşünüyorum.

..
    Lucas Andersen
    Oyun kurucu bir maestro olacak gibi duruyor.

..
    Fabian Sporkslede
    Kadrodaki defansif oyuncu zafiyeti içinde kendisini geliştirebilirsek, faydalanabiliriz.

..

Bu oyuncular dışında emektar DMC Cristian Poulsen, özellikleri nedeniyle tam bir yere yerleştiremediğim Siem de Jong, sezona sakat başlayan AML Boerrigter gibi oyunularımız var.

Fakat iyi bir Alman takımı olmak için transfer yapmayı düşünüyorum

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Biz Almanlar nasıl oynarız?

Evet geldik Ajax'da yapacağımız -Johan Cruyyf'u kızdıracak- değişikliklere. Sizlere Almanya Ulusal takımında, Münih'de, Dortmund'da, kısaca Almanya'da bu oyunu nasıl oynadığımızı anlatacağım.

.

Almanya 4 - 2 Yunanistan (Euro 2012)

Euro 2012'deki Yunanistan maçını hatırlıyor musunuz? Eğer Alman işi total futbolu görmek isterseniz bu maça bakabilirsiniz. O maçta Yunanistan'da üstüne düşeni (kontra-atak, sürpriz goller) yapmış fakat oyun korkunç bir şekilde Almanya üstünlüğüyle sona ermişti.

Kısaca Alman milli takımın kadro yapısından bahsedelim.

- Hücuma çıkmayı seven iki bek.
    - Dünyanın en iyi iki yönlü oyuncularından Schweinsteiger.
    - Dinamik "Mücadeleci Orta Saha" Khedira.
    - Enerjik, dinamiki hızlı kanat oyuncuları Reus ve Schurle.
    - Pas trafiği yöneten, kreatif, "On Numara" Mesut Özil.
    - Çalışkan bitirici santrafor Klose.

Oyuncu karakterine baktığınızda biz Almanların temel değeri olan "Çalışkanlık" ve "Dinamiklik" göze çarpacaktır. Ne yazık ki Ajax takımında görmeyi umduğum en son şey çalışkanlık :/ Ama bunu düzelteceğiz.

Peki şeytan hangi ayrıntılarda gizli?

1. Hücum pres

Söz konusu dinamiklik ve çalışkanlık olduğu için ana felsefemiz hücum oyuncularımızın sürekli pres yaparak defans oyuncularının sağlıklı oyun kurmasını zorlaştırması. Bakın dikkat edin "engellemesi" demiyorum, "zorlaştırması". Her topu rakibin ayağından kapacak değiller, fakat bunu zorlaştırmaları gerekiyor. Bununla birlikte her maçta rakip kim olursa olsun stoper oyuncularına sürekli pres emri veriyoruz.

Adam markajı vermem, tamamen oyunla alakalı bir zorunluluk. Pres işinin daha ciddiye alınması, rakip bekleri kolaçan etmeleri için. Bu ayarlar AML-AMR ve ST için. Mesut Özil pozisyonundaki "on numaradan" bu kadar fazla beklentimiz yok.

2. Taktiksel disiplin

Oyuncuların sahada verdiğimiz komutlara uymalarını ve fevri davranışlardan uzak durmalarını istiyoruz. İşte Hollanda futboluyla aramızdaki en büyük fark bu.

3. Özil ve Schweinsteiger

Hey biz Alman antrenörler tamamen kontrol delisi değiliz! İşte bunu Mesut Özil pozisyonundaki oyuncudan görebilirsiniz. Mesut için yaratıcı davranışın sınırı yok. Sahanın her alanında özgürce hareket edebilir ve gerekirse kendini bir forvet gibi boş koşu yollarına sokabilir.

Mesut

Mesut'un bu alan boşaltmalarını daha iyi değerlendirebilmek için Schweinsteiger'in normal bir İki Yönlü Orta Saha futbolcusuna göre daha fazla direkt toplar denemesini söylüyoruz.

Schweinsteiger

Bunların dışında herkesin hücum organizasyonlarına dahil olması günümüz dominant futbol tarzlarının genel kurallarındandır. Kanat beklerimiz, orta sahadaki diğer oyuncumuz bnular sürekli hücumun içindeler. Stoperlerimizden biri bu kadar hücum düşünen bir takımın açıklarını kapatmak için "Cover" rolünde oynar.

Mourinho'nun da başarıyla uyguladığı bu sistemde ben de onun yaptığı gibi kanat forvetlerimi "ters ayak" seçiyorum.

.
    .
    Başımız belada!

Neden? Çünkü Ajax oyuncu yapısı bu sisteme pek uymuyor Gerçi bütünüyle umutsuz değilim fakat orta saha oyuncularınnı özelliklerinden memnun kalmadım. Stoperlerimiz güçsüz, beklerimiz çok genç ve tecrübesiz, AMR pozisyonunda kendisine kesinlikle forma vermeyeceğim Sulejmani'den başka adam yok vesaire, vesaire...

Ama korkumuz yok, başlıyoruz beyler. Kim bizimle?

.
    .

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Yoğun bir oyuncu arayışıyla başladık görevimize. İlk hedefimdeYttergard Jenssen transferi var. Orta sahada her mevkide ilaç olacak kaliteye sahip bir çocuk. Bununla birliktre Drenthe'yi kadroya katmaya karar verdim.

Hazırlık maçları ve Transfer

Braunscweig 1-0 (D)
    İlk hazırlık maçımız bir Alman takımıyla oldu, Braunscweig. Bu maçtan önce bonservisi elinde bulunan Hollandalı futbolcu Drenthe'yi kadroya kattık ve bu maçta WBL olarak oynattık. Kısır geçen maçı 1-0 kazandık. Maçta neler olduğuyla pek ilgilenmedim.

Ajax Yedekler 2-5
    Bizimle aynı taktikle oynayan genç oyuncularımızın sahayı bize dar etmesine bir yandan sevinip bir yandan ağlamalı

R.Madrid'in satılık ve kiralık işaretlediği Callejon ile AMR mevkisi için ilgilenmeye başladık. Yttergard için bir sürü kulüp bastırıyor.

Beijing 3-2 (Çin)
    Tianjin 0-1 (Çin)

Çin'de takımla ilgilendiğim pek söylenemez daha ziyade transferle ilgilendim. Birçok oyuncuyla ilgilendik, çoğu adet olduğu gibi genç oyunculardı ama bu zamanda kimse genç yeteneğini satmak istemiyor Ama işe yarar transferlere imza attık. İlginç bir şekilde bütün transferler Çin kampından sonra sonuçlandı.

.
    .
    .
    Jonas Svensson
    Kulübe getirmek istediğim iki İskandinav'dan biri Jonas. Yaşı genç, özellikleri yeterli.

.
    .
    Nicklas Helenius
    Ajax'da bir çok Danimarkalı futbolcu var ve gözlemciler bu ülkeye oldukça hakim. Personelle yaptığımız görüşmeler sonucunda bu genç Vikingi forvet hattımıza alternatif olması için transfer ettik.

.
    .

Gabriel Paletta
    Takımdaki taş gibi stoper eksikliğini tamamlamak için personelden istediğim öneriye karşılık gelen futbolculardan memnun kalmadım. Fazla da paramız yoktu. Ben de bir zamanlar kendisiyle çalıştığım (Parma ile Meydan okuma kariyeri ) Paletta ile anlaştım. Bana kalırsa iyi bir oyuncu.

.
    .

Mario Bolatti
    İşte bizim takımın Khedira'sı! International'den kiralık gelmesi beni oldukça şaşırttı. PSV onu bonservisyle almak istiyordu ve ben onlara gideceğini düşünmüştüm. Her halükarda çok iyi bir alternatif oldu bizim için.

.
    .

A. Vanden Borre
    Sağ bek pozisyonu için bonservissiz tercihimiz. Nasıl oynayacak merak ediyorum.

.
    .
    .

Dijon FCO 3-2 (Fransa - D)

Yeni transferlerden bazıları sahadaydı. Arada Miralem Sulejmani'yi sattığımız için AMR pozisyonunda Asistanın tavsiyesiyle Drenthe'yi oynattım. Süper oynadı, harika da bir gol attı. Süper oynayanlardan biri Paletta biri de süper bir kafa golü atan Helenius'du. Orda da Vanden Borre'den geldi. Fakat ilk yarıyı 3-0 önde kapatan takımın ikinci yarı sefilleri oynaması çok kötü. Takım haliyle şu an çok uyumsuz ve taktikle ilgili de tam bir uyum sağlanmadı.

Şu ana kadar kendisinden hiç memnun olmadığım mental bakımdan oldukça duyarsız bir tip olan (tam bir Hollandalı!) Ryan Babel'i bu maçta kızağa çektim. Ama kendisine elimiz de mahkum tabi. Satsak mı diye düşünmüyor değilim. Brezilya'da Bernard isminde süper bir AML raporladı gözlemciler. Fiyatını sorucaz, alabilmek mümkünse Babel yolcu.

Tottenham 2 - 2 (E)

Evimizde oynadığımız ilk hazırlık maçı oldukça ciddi bir ekiple. Nispeten as kadromuzla çıkıyoruz. İlk yarısı 1-1 biten maçta takım performansımızdan memnun olmadığım için bambaşka bir formasyona (zaten takımı çalıştırdığım) dönüyorum. Bu kanatsız, İtalyan işi bir 4-1-2-1-2. Oldukça farkediyor. Öne geçiyoruz fakat ters bir vuruşla maç 2-2 bitiyor. Bu seneki sürpriz taktiğimiz bu. Şampiyonlar liginde ve bazı zorlu deplasmanlarda böyle oynayabiliriz.

Callejon kiralık olarak Ajax'da!

İlk etapta teklifimizi reddeden Callejon transfer sezonunun ilerlemesiyle birlikte ikinci başvurumuzda aramıza katıldı.

Transfer sezonunun şimdiki gidişatı aşağıdaki gibi. Yttergard Leverkusen'e gitti, AML-AMR genç arayışlarımız sonuçsuz kaldı vs. Ama yine de takımı biraz kendi stilimize uydurduk diyebiliriz. Özellikle Drenthe'nin AMR'de başarılı performansı hesap etmediğim bir şeydi. Asistanı da arada bir dinlemek gerekiyor

.

Bir sonraki maçımız sezonun genel görüntüsüyle ilgili önemli ipuçları verecek bir maç. Hollanda Süper Kupasında PSV ile üstelik Amsterdam Arena'da karşılaşacağız. Cruyyf ve bütün Hollanda beni, bir Alman taktik mühendisini izliyor olacak. Allah bilir içlerinden birçoğu PSV'nin kazanmasını isteyecektir!

.
    .

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Hazırlık maçı skorlarini deplasman - ev ayirmadan Ajax tarafından yazdım, onu belirteyim de her maç yenilmiş gibi olmasın

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Süper Kupa - PSV Eindhoven

Hollanda'daki en büyük rakiplerimizden PSV maçına çıkmadan önce transfer sezonu yüzünden pek ilgilenemediğim takımda Dijon ve Tottenham maçlarında fark ettiğim iki eksiğin üstüne gitmeye çalıştık.

Bunlardan birincisi AMC mevkisinde oynayan C. Eriksen'in orta ikiliyle fazla yakın oynaması yani orta alanın sanki ben üç oyuncuyu yanyana dizmişim gibi şekillenmiş olması. Bunda Eriksen'in oyun karakterinin etkisi olduğunu düşündüm ve derhal kendisine özel antreman programı uyguladım. Artık daha fazla "On Numara" çalışıyor ve antrenörlerim fırsat buldukça hücumlara katılması için kendisini eğitiyor.

İkincisi kanat beklerin hücuma kısıtlı katkısı. WBL ve WBR pozisyonlarında daha FB karakterli oyunculara sahip olduğumuz için bu oyuncuların cesur şekilde hücuma çıkamadığını gözlemliyoruz.

PSV maçına başlamadan önce Eriksen'i kızağa çekiyorum ve oyun karakteri bize daha uygun gibi gözüken genç L. Andersen'e formayı veriyorum. Hazırlık maçları pek iyi geçmemişti, bu yüzden biraz gerginim.

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Ajax 3 - 0 PSV

Bütün takım oynamak için bugünü beklemiş sanıyorum. Tek kelimeyle harika bir performanstı. Takım öyle iştahla maçı domine etti ki 2-0 öne geçtikten sonra defansif taktiğimizi deneyerek tempoyu düşürmek istiyordum ama oynamalarına izin verdim.

Maçtan önce her zamanki gibi PSV defansına sürekli pres emrimizi oyunculara ilettik. Toivonen'e sıkı markaj verdik. Tecrübeli Van Bommel'e yapılan müdahalelerde takımın "sert" olmasını istedik.

İstatistikler Hollanda'da Alman devriminin ayak izlerini taşıyor gibi

Goller hücuma katkısından şikayet ettiğim Vanden Borre'nin ceza sahasına girerek attığı şuttan, duyarsız karakteri yüzünden göndermeyi düşündüğüm Ryan Babel'den ve bu maçtan önce kadrodan kestiğim (sonradan oyuna girerek) C. Eriksen'den geldi

Yapılan paslara bakarak oyunu nasıl PSV yarı sahasına yıktığımızı ve oyunu orada oynadığımızı görebiliyoruz.

Evet lig başlamadan önce kariyerimiz burada sonlanıyor. Haberlerinizi, yorumlarınızı bekliyorum. Bu iş sizinle güzel.

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

Her anlamda harika bir kariyer yapıyorsun anlatımda müthiş.Çok başarılı olacağına inanıyorum uyum ile orantılı olarak

başarılar ajax sevdiğim bir kulüptür takipteyim

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Seyir zevki ve anlatım olarak en iyi kariyerlerden, başarılar diliyorum kaptan..

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

PSV maçı çok sağlam olmuş gelecek için umut veriyor.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

güzeeeel.. kariyerin oldukça hoşuma gitti. forumda takip ettiğim kariyerlerden biri olacak. Vanden borre'yi severim ve bolatti iyi transferler. Başarılar

Sayfa 1 / 10 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri