1 ile 14 arası toplam 14 sonuç

Konu: Oyuncu transfer ederken

Default Oyuncu transfer ederken

Herkese merhabalar.

Cm 01 / 02 serisi ile başlayan menajerlik oyunu merakim son 5 yıldır biraz törpülenmişti.Şuan heyecanla tekrar başlamış bulunmaktayım. Soruma gelirsek oyuncu tranferlerinde genel çerçeveleri elbette hemen herkes az çok bilir. Mevki olarak aranan özellikler dışında başka hangi kriterlere dikkat ediyorsunuz.

Şimdiden teşekkür ederim. Saygılar

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ben Kararlılık özelliğine bakıyorum. Ve gözlemciden profesyonel olup olmadığı konusunda rapor alıyorum.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Quote Originally Posted by Nocna Mora View Post
    Ben Kararlılık özelliğine bakıyorum. Ve gözlemciden profesyonel olup olmadığı konusunda rapor alıyorum.
    Üstad gözlemciler genç bir oyuncu için istikrarsız yada sakatlığa meyilli uyarısı veriyor.Dogru bireysel idman ile bu sorunlar giderilemez mi ?

sakın imza parası verme futbolcuya

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by deadknight View Post
    Üstad gözlemciler genç bir oyuncu için istikrarsız yada sakatlığa meyilli uyarısı veriyor.Dogru bireysel idman ile bu sorunlar giderilemez mi ?
    Ne yazık ki. Süreklilik özelliği çok sayıda maç oynayınca artıyor olabilir ama emin değilim.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

Cesaret,hız ve takım oyunu...Bunlar olmazsa olmaz kıstaslarımdır. Tabii ki istisnalar kaideyi bozmaz ama özellikle orta saha oyuncularımda bunlara dikkat ederim.Ağır oyuncuya tahammül edemem 12'den aşağı hızı varsa çok büyük bir çaresizlikte olmam lazım oynatmak için.Defans oyuncularımda Cesaret ve Hız,hücumcularda ise öncelik mutlaka hız ve takım oyunu...

Quote Originally Posted by kapalicarsi View Post
    sakın imza parası verme futbolcuya
    İmza parası vermeden kabul ettirmek çok zor;hele birde temsilcisi varsa ))

Quote Originally Posted by Nocna Mora View Post
    Ne yazık ki. Süreklilik özelliği çok sayıda maç oynayınca artıyor olabilir ama emin değilim.
    15 gündür alt lig ve alt yapıları araştırıyorum.maalesef gelişmeye açık ya oyuncu yok ya da benim gözlemciler kimseyi beğenemiyor ))

Hepsinde şüphe uyandırıcı özellikler tespit ediyorlar,haliyle kararsız kalıyor insan,eskiden böylemiydi ))

Quote Originally Posted by La BruJiTa View Post
    Cesaret,hız ve takım oyunu...Bunlar olmazsa olmaz kıstaslarımdır. Tabii ki istisnalar kaideyi bozmaz ama özellikle orta saha oyuncularımda bunlara dikkat ederim.Ağır oyuncuya tahammül edemem 12'den aşağı hızı varsa çok büyük bir çaresizlikte olmam lazım oynatmak için.Defans oyuncularımda Cesaret ve Hız,hücumcularda ise öncelik mutlaka hız ve takım oyunu...
    Kanatlarda biraz bencillik olsa yaratıcılık açısından faydalı olmaz mı(orta saha olarak genellediğin için soruyorum)

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

Quote Originally Posted by deadknight View Post
    Kanatlarda biraz bencillik olsa yaratıcılık açısından faydalı olmaz mı(orta saha olarak genellediğin için soruyorum)
    dediğim gibi bunlar ana özelliklerbenim için. Kimi yaratıcılığı yüksek ister,kimi orta açma,kimi pas. Bir oyuncuyu almak için incelerken öncelikle baktığım özelliklerdir bunlar.Taktik ve oyun tarzıma göre farklı etkenler eklerim.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Mevkiden mevkiye ve kadro durumundan kadro durumuna değişiyor benim için. Ama genel olarak yaşına, geçmişteki sakatlıklarına ve yakın zamandaki sezon performanslarına bakarım. Ayrıca en çok önem verdiğim şeylerden ikisi özellik olarak ifade edilemeseler de elden çıkarma olasılığı ve kâr etme olasılığı oluyor.

Elden çıkarma durumu için en önemli kriterlerden biri maaş konusu. Yüksek maaşı olan oyuncuya daha az teklif geliyor ve oyuncu da daha az maaş teklif edildiği için bu teklifleri kabul etmeyebiliyor. Yaş yetmiş iş bitmişse de oyuncu elden çıkmıyor, gitmiyor, almıyorlar.

Kâr etme durumu için ise yaşı, oynama ihtimali ve performansı önemli. Potansiyeli çok yüksek görünse de şimdiki yetenekleri çok sayıda maç oynaması için yeterli görünmüyorsa ben o oyuncuyu transfer etmiyorum. Oynamayan oyuncu iyi gelişemez, gelişemeyen oyuncudan güzel kar edemeyiz. Ayrıca yüksek ortalamayla oynayan oyuncular daha çabuk ve daha iyi geliştirebiliyorlar kendilerini.

Kanat oyuncularında doğal olarak kullandığı ayağa dikkat ediyorum. Taktikte kanatlar İçe Kat Eden ise ters ayaklı, Kanat oyuncusu vb. ise düz ayaklı olmasına dikkat ediyorum. Bazen taktiğime göre başka mevkilerdeki adamların da kullandığı ayağa dikkat ettiğim oluyor.

Oyuncunun kişiliği de transfer yapılmadan kontrol edilmeli bence ama ben de bunu çoğu zaman unutuyor veya es geçiyorum.

Çok faydalı bilgiler aldim teşekkür ederim hepinize.

13. Default

Transfer yaparken öncelikle dikkat ettiğim konu bonservis ve maaş.
    Yüksek bonservisli oyuncuları tercih etmem. Genelde büyük kulüplerin gözden çıkardığı , kulubünde mutsuz olan oyunculara yönelirim. Hem değerinden cok daha dusuk fiyatlara alabiliyorum hem de maaş konusunda cok sorun olmuyor.

Oyuncu özelliklerinde de genel olarak mental özelliklerine bakarım. Messi bile olsa , güvendiğim scouttan rapor almadan transfer etmem. Ayrıca cok güçsüz , vücut zindeliği dusuk oyuncuları kesinlikle transfer etmem. Oyuncunun profesyonelliği ve kendisine bakması önemli. Bunu oyuna ilk başladığım yıl genelde göz ardi ederim ama transfer bütçesinden ötürü.

30+ oyuncu transfer etmem , lazımsa da kiralık alırım. İstisnası sadece FM 15'te chelsea'den İvanoviç olmustur. Onun dışında hatırlamıyorum.

14. Default

Oyuncu bazında bakarsak isterse Messi olsun vücud zindeliği kötüyse,zihinsel özellikleri kötüyse,sakatlanmaya müsait ise,önemli maçları sevmiyor ise hayatta almam.
    Çünkü alınca o adamı aldığına değmez. Pişman eder seni.

Taktiğime ve dizilişime göre oyuncular alırım. Yani adam iyi olsa bile taktiğime uymuyorsa almam.
    Daha yazılacak çok şey var tabi de arkadaşların dediklerini on kere yazmama gerek yok.

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri