Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 104 sonuç

Konu: İngiltere'nin Geçmişi Yeniden Doğuyor ( Southampton ) 2.SEZON

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Default İngiltere'nin Geçmişi Yeniden Doğuyor ( Southampton ) 2.SEZON

Futbolu bıraktıktan sonra hayatımdaki tüm heyecan ve hareketlilik yok olmuştu. Monoton bir hayat beni ele geçirmişti. Elimde kumanda, televizyon karşısında bütün gün, yanımda da dizüstü bilgisayarım, fişi hep takılı, internetten bi' şeyler okuyor, hayatımı geçiriyorum. Bazen eski okul arkadaşlarımla iletişime geçiyor, onlarla buluşuyor, küçüklükte futboldan önce merak saldığım basketbola tekrar dönüş yapıyor, parklardaki sahalarda basket oynuyordum. Futbolu bırakınca ben, herkes beni unutmuştu. İki senedir, sadece futbolu bıraktığım dönem beni arayan, zamanın Milli Takım'ın teknik patronu Fatih Terim ve bir kaç eski kulüp arkadaşı dışında kimse beni aramıyordu. Bu böyle gitmeyecekti, karar vermiştim. Kendime bir kulüp bulup koç olmak ya da Türkiye'de Fenerbahçe ve Galatasaray kulübünün başlattığı "scout" gruplarından Anadolu kulüplerinin de başlatmasını bekleyip, birinde kendime bir yer bulmak istiyordum. Neredeyse imkansızdı. Bir kaç kulüpteki yönetici arkadaşlarımla görüşüp üstü kapalı şekilde bu isteğimi belirtsem bile, anlamamışlar gibi bana sadece " Umarım bir kulüp bulursun" cevabını vermişlerdi. Yine monoton hayatıma geri dönüyordum, Ta ki 2010 Haziran ayına kadar...

Aradığım fırsat buydu, eski kulübüm olan "Southampton"'ın değerli başkanı Nicola Cortese beni aradı. "Buyrun başkanım" dedim. Kırgındım aslında.

Doğay Kamar: İki senedir benimle hiç irtibata geçmediniz neredeyse, 9 yılını bu kulübe vermiş bir oyuncu aklınıza nasıl gelmez?

Nicola Cortese: Özür dilerim Doğay, biliyorsun çok yoğunum, zamanım olmuyor hiç. Kusura bakma.

D.K. : Önemli değil başkanım da iki sene sonra hâl hatır sormak için aramadınız herhalde?

N.C: Başka bir amacım vardı aslında. Seni takımın başında görmek istiyorum.

D.K : ...

N.C: Doğay, orada mısın? ( Başkanım n'oldu? ) Öldü herhalde çocuk ( Nasıl yav ) Heyecandan kalbi durdu herhalde. Doğay!

D.K: Ne diyeceğimi bilemiyorum. Kabul ediyorum hocam!

N.C. : Şartları söylememiştim daha ama?

Şartlar benim için hiç önemli değildi. Ekmek parasına bile çalışırdım. Hemen atladım bir uçağa. Kulübe gittim, bavullarımı aldılar ve kalacağım eve götürdüler. Başkanla konuştum. Şartlarda anlaştık. Çok kolay oldu bu, önerdiği ilk parayı kabul ettim. Benim için yeter de artardı. Aylık 6.500 Pound. Tekrar eski, hareketli ve heyecana sahip hayatıma geri dönüyor gibiydim. Bu sefer piyon değildim ancak, takımın şahıydım...

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=92163
    Kuralları okudum kabul ediyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Default Kariyeriniz Onaylanmıştır.

Başarılar dilerim.

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa/Çanakkale

Başarılar doğay.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Başarılar dilerim Doğay.Umarım hedeflediğin başarılara ulaşırsın.Takipçinim.
    Gelirken ne getirilir ki giderken ne götürülür?

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Teşekkürler herkese

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Başarılar dilerim

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Go Chartlon Go diyorum sadece .
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Başarılar genç yıldız.
    Nam-ı diğer [Rec]ep

İmkansıza ulaşmanın tek yolu, onun mümkün olduğuna inanmaktır.

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Başarılar umarım uzun bi karier olur
    turksportal...

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by vego View Post
    Başarılar dilerim
    Teşekkür ederim
    Quote Originally Posted by DenizlispoR View Post
    Go Chartlon Go diyorum sadece .
    Ne Charlton'ı, Hangi Charlton. Yok öyle bi' takım, bak yook
    Quote Originally Posted by [Rec]ep View Post
    Başarılar genç yıldız.
    Gencim, güzelim, kendime bir talip arıyorum

Quote Originally Posted by Mert Kurtoglu View Post
    Başarılar umarım uzun bi karier olur
    Teşekkür ederim, inşallah olur

Başarılar dilerim.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

TRANSFER DOSYASI

Kabarık bi' dosya hazırladık ama bu dosyadan umduğum bazı transferleri gerçekleştiremedim. Yerlerine yine de kalitesinden şüphe etmediğim oyuncular transfer etmeyi başardım. Buyurun size transfer raporu.

Önce takımımızdan ayrılan oyuncular:

Aaron Martin -> £3.5K karşılığında Crawley takımına transfer oldu. Takımda hiçbir şey vaad etmeyen bir oyuncuydu, gönderdik

Alex Chamberlain -> £500K karşılığında Bolton'a transfer oldu. 17 yaşındaki genç yıldızın geleceği de olduğu için olabilecek herhangi bir sonraki satışta kârın %50'lik payı bize ait.

Dean Hammond -> Kulüplere önerildi ancak bir kulüp bulamadı. Takımda kalacak.

David Connolly -> 33 yaşındaki oyuncu kulüplere önerildi ancak bir kulüp bulunamadı.

ŞİMDİ İSE TAKIMIMIZA KATILAN OYUNCULAR

DARIUS VASSELL

Ankaragücü'nde de top koşturmuş olan İngiliz oyuncu boş olarak girdiği transfer döneminde " doğru " tercihi yaparak Southampton'ı tercih etti. İyi de yaptı efenim.

JAY DEMERIT

Zaman zaman hala Amerika Milli Takımı'nda yer bulan DeMerit'i de kimsesizken bulduk ve takımımıza kattık. Kesintisiz stoper oynayacağı kesin, onun gibi bir yetenek tabii ki oynar.

KING GYAN

Alternatif olarak ve defansif oynaması için aldığım bir ortasaha oyuncusu. Ganalı oyuncu muhtemelen yedeğimiz olacak, yer yer 11'de yer alacak.

VE İŞTE ELİMİZDEN KAÇAN BÜYÜK YETENEK!

Nashat Akram! Kendisini transfer etmeye çalıştık, hatta kontratımızı da kabul etti ama tahmin edin n'oldu? Çalışma izni çıkmadı! Şaka gibi ya, böyle bir oyuncuyu almışım, ancak çalışma izni dolayısıyla kaybetmişim. Federasyona etmediğim küfür kalmadı. Ne yazıkki bu yeteneği de federasyon elimizden aldı :/

Transferler şimdilik bu kadar, devamı ileride eksiklik görürsem gelebilir.

VE HAZIRLIK KAMPI...

Verimli bir hazırlık kampı geçirdiğimizi söyleyebilirim. Ancak Vassell'den katkı gelmedi, o beni biraz şüphelendiriyor. Vassell çok kaçırıyor yav. Topu alıyor tüm saha sürüyor herkesi çalımlıyor, ancak outa atıyor daha sonra. Sinirimi bozmaya başladı bu iş

Neyse düzelteceğiz umarım
    Last edited by Dooki : 05.Kasım.2010 at 22:04

basarılar doğay

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

BaşarıLar Dilerim.
    Bazen yürekli kayıplar; Korkak zaferlerden daha önemlidir. [Fatih Terim]

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Teşekkürler

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

kolay gelsin, başarılar....
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Transferler gayet yerinde olmuş Doğay.Vassell tercihi pek hoşuma gitmedi benim de.Artık yaşı dolayısıyla mı desem,yaşadığı olaylar nedeniyle mi desem,İngiltere'nin temposunu kaldıracağını düşünmüyorum.Umarım yanıltır beni.

Nesil
    2008
    Yer
    Şanlıurfa

Kolay gele umarım başarılı olurusn

Bu Takım Bir Ara Eksi Puanlar Almıştı Çok Ceza Yemişti Ama Tekrar Eski Günlerine Dönecek Senin Sayende

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by nannar View Post
    kolay gelsin, başarılar....
    Sağolun Hasan Hocam

Quote Originally Posted by yunusgs View Post
    Transferler gayet yerinde olmuş Doğay.Vassell tercihi pek hoşuma gitmedi benim de.Artık yaşı dolayısıyla mı desem,yaşadığı olaylar nedeniyle mi desem,İngiltere'nin temposunu kaldıracağını düşünmüyorum.Umarım yanıltır beni.
    Vassell'i takımda adam akıllı poacher oynayacak biri olmadığı için aldım aslında, tempoyu kaldırıyor kaldırmasına da her şutu dışarı atıyor Umarım yanıltır

Quote Originally Posted by aliCHaN_FM View Post
    Kolay gele umarım başarılı olurusn
    Teşekkür ederim

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Bu Takım Bir Ara Eksi Puanlar Almıştı Çok Ceza Yemişti Ama Tekrar Eski Günlerine Dönecek Senin Sayende
    Evet geçen sene de -10 puanla başlamıştı ve ben yine Southampton'ı almıştım. Uzun süre oynadığımdan dolayı da o kariyeri sempatim olmuştu, bu yüzden takım seçimim hiç kuşku duymadan Southampton oldu Teşekkür ederim, umarım döndüreceğiz eski başarılara

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Vassell 2010'dada çok kaçırıyordu Ankaragücü kariyerimde herkezi geçirip kaçırıyordu demek ki bu senede öyle

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

LİG BAŞLIYOR!

Takımda transfer çalışmaları devam ettiği için size şuan için kadroyu veremiyorum, ancak son transferimi de yaptığımda kadroyu vereceğim ( Aslında bitti transferler, az sonra vereceğim kadroyu )

npower League 1 1.HAFTA vs LEYTON ORIENT

İlk Onbirler

Değişiklikler

Dk 45: Danny Butterfield ( sakatlık ) -> Joseph Mills
    Dk 45: King Gyan -> Dean Hammond
    Dk 53: Darius Vassell -> Lee Barnard

Asistler:

1: Darius Vassell - Morgan Schneiderlin

Lige iyi bir başlangıç yaptık. Maçın başında ter döktük ama sonra toparladık, bizim biraz daha ağır bastığımız maçta skor hakkını buldu, 2-1 galibiyetle ayrıldık
    __________________________________________________ ________________________
    SAKATLIK RAPORU:

Danny Butterfield -> 1 Hafta ila 9 gün

LİG KUPASI BİRİNCİ TUR vs GILLINGHAM

İlk Onbirler

Sağ bekte sol tarafta oynamasına rağmen genç ve rezerv takımdan yükselttiğim Joseph Mills var. İki sağ bekimiz Frazer Richardson ve Danny Butterfield sakat olduğu için şimdilik böyle oynuyoruz.

Değişiklikler:

Dk 45: Darius Vassell -> David Connoly
    Dk 45: Adam Lallana -> Lee Holmes
    Dk 68: Joseph Mills ( sakatlık ) -> Radhi Jaidi

Asistler:

1 - Darius Vassell, James Puncheon

Kolay rakibimizi kolay geçtik diyebilirim, skora aldanmamak lazım tabii Bi' sonraki rakibimiz dişli Wolves. Premier Lig'in iki senelik ekibi Boca Juniors'dan Pablo Mouche ve Burnley'den Fletcher gibi müthiş transferlere imza attılar ve bence iddaalı bir ekip olmaları lazım en azından ilk 10 için. Kupada ise onlara karşı hiçbir iddaamız yok, fark yemeden kurtulmak ilk amacımız

İKİ YENİ TRANSFER DAHA GERÇEKLEŞİYOR SOUTHAMPTON ADINA!

QUENTON FORTUNE

Asıl mevkisi ortasaha olan ve Bir zamanlar Manchester United adına da top koşturmuş olan Fortune, sağlam profili ile göze çarpıyor. Tecrübesiyle bize bu sene ve belki gelecek sene için çok şey kazandıracağına eminim. Eğer bu sene Championship'e yükselirsek takımda tamamiyle bir revizyona gideceğim, ve büyük ihtimal kurt oyuncu nadir kalanlardan olabilecek Sol bek de daha fazla şans vermeyi düşünüyorum Fortune'a.

MARCO VERRATTI

Transferi kapattığımız oyuncu! İşte müthiş yetenek! FM yapımcıları üst üste iki sene bu derece iyi bir profil vererek Verratti'nin şişirme olmadığından emin gibiler, gerçekte ne zaman göreceğiz emin değilim.

Lecce'nin co-own ile ortak olduğu Verratti için cebimizden £500K çıktı. Değeri £350K olmasına rağmen iki kulüpte değerinden daha az bir fiyatı kabul etti ve £250.000'er ödedik kulüplere. Verratti'yle ise maaş bütçemizi olabildiğine genişleterek ve yönetimden de ekstra maaş bütçesi isteyerek gereken parada anlaştık ve onu takımımıza kattık. Müthiş bir gelişme göstereceğine inandığım oyuncu bu profili ile bile şimdiki Southampton'da bile düzenli forma şansı bulacağı kesin

Not: Verratti U17 milli takımında olduğu için takıma bir süre geç katılacaktır.

TAKIM KADROSU

Tarih olarak biraz geç aldığım için ss'yi, şunları söylemeliyim. Richardson ve Dickson'ın sakatlıkları size anlattığım kadarında sürüyor ve yaklaşık 1 ayları kaldı. He bu kadar ilerledin niye ss'leri koymuyorsun derseniz, heyecan olsun işte Akşam koyarım diğerlerini de

Başarılar, Verratti yi kaptırmazsan çok iyi olur, ki kaptırmamak zor

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Lige ve kupaya güzel giriş yapmışsın Doğay,tebrikler.Hem de deplasmanda gelen bu galibiyetler moralleri üst düzeye fırlatmıştır.Fortune fena transfer değil ama hız ve hızlanma anlamında biraz ağır kalacak gibime geliyor.

Veratti mükemmel transfer sana çok büyük katkısı olacaktır eminim.İçimde başarılı olacağına dair bir his var...

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Harun Aslan View Post
    Başarılar, Verratti yi kaptırmazsan çok iyi olur, ki kaptırmamak zor
    Yok ya kulübüne bağlı bir oyuncu Verratti. Zaten talibi de çok az oluyordu geçen sene, o yüzden elimde rahatça tutabildiğim bir oyuncu olmuştu, mutsuz da olmuyordu =D

Quote Originally Posted by yunusgs View Post
    Lige ve kupaya güzel giriş yapmışsın Doğay,tebrikler.Hem de deplasmanda gelen bu galibiyetler moralleri üst düzeye fırlatmıştır.Fortune fena transfer değil ama hız ve hızlanma anlamında biraz ağır kalacak gibime geliyor.
    Valla benim moralim fırladı Yunus, diğerlerini bilemem Fortune evet yavaş ama ortasahada "Ball Winning Midfielder" olarak iyi iş yapabilir, sanırım öyle oynatacağım. Bu anlamda hızı da çok önemli değil, bilirsin Sağool

Quote Originally Posted by Yavuz12 View Post
    Veratti mükemmel transfer sana çok büyük katkısı olacaktır eminim.İçimde başarılı olacağına dair bir his var...
    Verratti şimdiden bile katkısı çok fazla. Teşekkür ederim, hislerinizle başarılı olacağım

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

npower League 1 2.HAFTA

İlk Onbirler
    [IMG]ttp://i1011.hizliresim.com/2010/11/6/5315.jpg[/IMG]

Değişiklikler:
    Dk:45 Rickie Lambert -> Lee Barnard

İkinci maçımızdan da zor bir galibiyet alıyoruz skor olarak. Ancak tamamiyle üstünlüğümüzü koymuş durumdayız. İyi sinyaller bunlar, sadece golleri atmamız gerecek, Vassell kaçırmasa...
    Asistler:
    1- Guly do Prado, Dan Harding

npower League 1 3.HAFTA

İlk Onbirler

İlk firemizi verdik. Aslında 2-0 başladık, sonra ikinci yarı farklı bir taktik denemek istedim. Zaten 2-0 buradan çevirmezler herhalde dedim. 2-1 oldu korktum, taktiği eski taktiğe aldım ama rehavet bi' kere gelir bi' daha gitmez. 2-2 oldu. Sonra ortada geçen maçta penaltı da oldu ama kaleci çıkardı bu sefer. Bir puanla yetindik

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Baya gol pozisyonuna giriyorsun Doğay ama takım baya kaçırıyor senin dediğin gibi.Bu tip puan kayıpları tabii ki olacaktır ama evinde olması kötü olmuş.Yine de telafi edersin sen.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Teşekkür ederim Yunus. Düzelttik gibi biraz

LİG KUPASI 2.TUR vs Wolves

İlk Onbirler

Defansif oyun tercih etmem hiçbir zaman. Rakibimiz de Premier'in güçlü ekibi Wolves olunca kontrollü oyun gibi bir seçeneğim kalmıyor tabii. Tamamiyle atağa yüklenmek amacı ile 4-3-3 taktiği ile çıktım. Her türlü ofansif taktiksel direktifleri uygulamalarını istedim bizimkilerden. Bu taktikle amacım üstün oynamak değildi tabii.

Değişiklikler

Dk 55: Quenton Fortune - Adam Lallana
    Dk 55: Morgan Schneiderlin ( hafif sakatlık ) -> Dean Hammond

Beklenen sonuçtu benim için de. Ki yine de iyi oynadık. İstediğim gibi oynadığımızı söyleyebilirim. Müthiş bir üstünlük kurdular diyemeyiz, hatta bizim yakaladığımız pozisyonlar çok daha netti, ccc'ler de bunun kanıtı. Ancak olmayınca olmuyor, net pozisyonları değerlendirmelerini istediğim takım biraz yamuk Yine de onlarla gurur duyuyorum, istediğim oyunu verebildikleri için.

SAKATLIK RAPORU

Morgan Schneiderlin maçtan sonra doktor kontrolünden geçti ve 1 ila 2 hafta yeşil sahalara dönemeyeceği raporu verildi.

npower League 1 4.HAFTA

İlk Onbirler

Değişiklikler:

Dk 75: Quinton Fortune -> King Gyan
    Dk 77: Dean Hammond -> Jason Puncheon
    Dk 89: Adam Lallana -> Lee Holmes

Ohh bee. Uzun süre sonra gol olduk yağdık. O kadar kaçan golden sonra açılma maçımız olur bu umarım. Bütün maç boyunca üstünlüğümüzü koruduk ve 5 golle de müthiş bir süs yaptık. 5 golün yanına bi' de 3 adamlarını sakatladık ve 1 sarı kartcık gördük, ohh canıma değsin. Umarım böyle devam ederiz.

Asistler:
    2- Guly de Prado
    1-Darius Vassell, Dean Hammond, Quinton Fortune

JOHNSTONE'S PAİNT TROPHY 1. ROUND

İlk Onbirler

Değişiklikler :

Dk 45: Kelvin Davis -> Bartosz Bialkowski
    Dk 45: David Butterfield -> Jose Fonte
    Dk 69: Quinton Fortune -> Dean Hammond

Kolay rakibimizi farklı skorla geçtik. Genelde yedek oturan Puncheon bugünkü maçta şans buldu ve kendini iki golle yıldızlaşarak gösterdi. Bundan sonraki maçlarda yedek otursa bile forma şansı tanıyacağım oyunculardan olacak Puncheon

Asistler:
    1- Quinton Fortune, King Gyan, Adam Lallana, Lee Barnard

npower League 1 5.HAFTA

İlk Onbirler

İlk firemizi verdik. Üstün de oynadık ancak çok kaçırdık. Yine vassell herkesi çalımlayıp ceza alanından outa atmayı becerdi. Vallaha düzeltmek lazım bu işi.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Wolves maçının acısını Brentford'dan çıkartmana rağmen son maçta yine istediğini alamamışsın Doğay.Vassel'den başka forvet oynayacak kimse yok mu?Bence yeni alternatifler dene.Vassel'le özel olarak ilgilen.Bir şeyler yapmazsan,devre arasına kadar başın çok ağrıyacak.

Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri