Quote Originally Posted by perpetua View Post
Ekleyemedim cunku ne oldugu hala pek belli degil.

Yani kulubun bu stadin yapimindan dogan ne kadar borcu olacak, ne zaman yapilacak ne zaman bitirilecek, Besiktas o sirada nerede oynayacak hep soru isareti.

Fikret Orman, stadi 90 milyon dolar'a bitirecegiz demis ama boyle bir proje icin oldukca dusuk bir maliyet gibi geliyor bana. Ozellikle orada mevcut bir stadin oldugu ve bu stadin yilkilmasinin da bir maliyet oldugunu, zeminin 8 metre asagiya cekilecegini ve orada tarihi esere rastlanma ihtimali oldugunu ve bunun calismalarin bitis suresini ve maliyetini cok etkileyebilecegini goz onunde bulundurursak.

Eger hic bir aksilik olmaz, finansal gercekleri de biraz gozardi edelim dersen ufak bir ek yama hazirlayayim. Ama insaat sirasinda Besiktas nerede oynayacak konusu da hala belli degil. O konuda dusunceler varsa ona gore ayarlayayim.
Bizim stadyumda oynayacaklar Ömer Abi. Yanılacağımı hiç sanmıyorum.

Devletin hibesi var. GSGM, 80 Milyon Dolar hibe yapıyormuş stadyum için:
Linki buldum ama açamıyorum. KAP serverları problemli. (http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/D...dirimid=243485)

Türkiye lig seçiminde "Super Amateur League" ve "Super Legue" çıktı. Oyunun isimlendirmesi mi, yama ile alakası olabilir mi? Basit bir mesele, pek önemli değil.