Quote Originally Posted by dinaMYt View Post
henüz çok fazla oynama şansım olmadı ama oynadığım süre içerisinde gelen mesajların büyük çoğunluğu etimegut şekerspor ile alakalıydı.adamlar chelsea gibi reputation world class olan coachları bile ben(galatasaray) teklifte bulunmama rağmen kapıveriyorlar.turk liginin reputationı biraz abartı olmuş gibi geldi bana.

yine oyuncuların potansiyellerini kullanma ratingleri de -inceleyebildiğim kadarıyla- fazla kaçmış gibi.bir örnek vermek gerekirse;ali ozturk neredeyse bir dünya klasında forvet.benzer şekilde caner erkin şu an en iyi genç türk oyuncu olarak bahsettiğimiz arda turandan bile iyi durumda.genç olup ta kötü oyuncu kalmamış nerdeyse.

birde galatasarayın coachları neden bu kadar kötü anlamadım.fenerbahçe coachları 18-19 luk güçlere sahipken galatasaray coachları 15i geçmiyorboştakileri de şekerspora kaptırdığımızdan transfer bütçesini antrenörlere yatırmak zorunda kaldım.yalnız youth coachlarını ayrı tutuyorum olaydan galatasarayın hakkı verilmiş orada

henüz lige başlamadığımdan nelerle karşılacağımı tam olarak bilmiyorum ama şu an hangi türk oyuncuyu almam gerektiğine bile karar veremedim.yetenekli genç oyuncuların sayısı çok fazla.

(haa birde unutmadan derdim patchi kötülemek filan yanlış anlaşılma olmasın)
Oyunda kullandığın veritabanı boyutu ve seçtiğin lig sayısına göre Türkiye liginin oyuncularının diğer ülke oyuncularından güçlülüğü artabiliyor. Anlatmak istediğin eğer sen sadece düşük boyutta tek lig olarak Türkiyeyi seçmiş isen bazı genç oyuncular dünya klasında etkiye sahip olabilirler.

Quote Originally Posted by maslow View Post
Araştırma şefinin (tozar) bu tavrını anlamak mümkün değil, kimse onu zorla orada tutmuyor, eğer istemiyorsa ayrılır görevinden olur biter. Bu görevi ondan daha iyi yapabilcek onlarca insan tanıyorum...

Fm 2007 çıktığından beri neredeyse skandala varan data sorunları yaşandı ses seda yok, 7.0.1 yamasında sizin hazırladığınız yama yayınlanacak dendi, yayınlanmadı, açıklama bekleniyordu yine tozar dan ses seda yok. Yapmak istemiyorsa yapmaz, onun kişisel kaprislerinin ya da alınganlığının neticesinde belki de binlerce türk fm ci mağdur oldu.

Ben artık onun bu "ben yaptım oldu" tavrından sıkıldım... Bu iş gönül ve heves işidir, hevesi kalmadıysa devretsin olsun bitsin ya da eleştirilere bir açıklama getirme nezaketine! katlansın...
Evet son zamanlarda gerek Türkiye resmi araştırma sitesi olan bu forumlarımızda gerekse resmi site forumlarında en büyük eleştiriler Türker Tozar'a gelmekte.

Bir kaç yıldır beğenilmeyen Türkiye ligi araştırmasını düzeltmek amacıyla çok kısa bir süre zarfında yoğun bir çalışma içerisine ekip olarak girdik. Bu çalışmamız süresinde tamamen kendi bilgi birikimimiz, araştırmalarımız ve varsayımlarımızla Türkiye liglerinden Süper ligin 18 takımı için çalışmalara koyulduk ve gerçek dengeleri sağlayabilmek, bir çok oyuncuyu gerçeğe yakın oranda değerlendirmek için çalıştık. (Bu çalışmayı yaparken SI tarafından belirlenen ve liglere göre oyunculara verilebilecek ca / pa kriter tablosu elimizde yoktu) Haliyle çalışmamız belli ölçülerde SI kriterlerine göre yüksek veya alçak olabilir. Araştırma şefimiz Türker'de bu çalışmamızı incelemiş ve bu konularda bizi bilgilendirmiştir. Bizlerde kendisine gerekli kriterler elimize ulaşırsa o değerlere göre yapabileceğimizi anlattık. Ne yazıkki 7.0.1 yamasında yaptığımız çalışma yayınlanmadı ve bizler bu çalışmamızı unofficial hale getirerek yayınladık. Şimdiki amacımız önümüzdeki Resmi yamada daha kaliteli ve oynanabilir Türkiye ligini yapmak. Bu yüzden Türker'den forumlarımıza gelip açıklama yapmasını ve kurduğumuz ekibimize öncülük etmesini rica ettik. Artık çalışmalarla daha yakından ilgileneceği sözünüde aldık. Şu sıralar herhangi bir açıklama gelmemesi sebebiyle bizlerde hayal kırıklığına uğramamıza rağmen çalışmalarımızdan ödün vermeden devam ediyoruz. Başta Ömer abi(perpetua) ve Tarık(Jesus) olmak üzere Scout ekibimiz son derece duyarlı bir biçimde bu olaya bağlı çalışıyor. Amacımız gerçekten oynanabilir, kalitesi yüksek ve gerçeğe çok yakın bir Türk ligi oluşturmak. Sizlerin yapmış olduğu eleştirilerde yerinde, hepimizin amacı güzel bir Türk ligi olması. Şimdi beklemedeyiz. Türkiye Araştırma sitesiyiz diyebilmemiz içinde Türker'in burda olması gerekmekte. Eğer o yoksa Türkiye Araştırma siteside olmayacak.