Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 67 sonuç

Konu: Aydın Yılmaz

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Default Aydın Yılmaz

Profil hakkında birşey demeyeceğim; yalnız naturel posizyonu aml yapılmış Aydın'ın. Bir hata mı oldu acaba? Aml'de de oynayabiliyor yalnız 20 üzerinden 15-16 olabilecek kadar bence. Amrsi 20 olmalı diye düşünüyorum.
    Last edited by perpetua : 17.Ekim.2009 at 17:30

Nesil
    2003

Bence Aydin iki kanatta da rahatlikla oynayabiliyor. Sol kanattan iceriye girisleri, onu solda daha etkili yaptigi icin sol kanadi naturel olarak tercih ettik.

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

acc 16, pace 15 mi?? lütfen yapmayın bunu ya.. 17 acc 17 pace aldığındaki görüşlerinizden fark oluşturacak ne gelişti ilerleyen dönemde? ?? ve 14 teknik mi?? gözünüzü seveyim ya. ayağının içini mükemmel kullanıyor aydın, zihinsel olarak yeterli seviyede olsa arda'dan daha potansiyelli bir adam bence aydın. ama neden böyle bir azaltmaya gittiniz anlayamadım..

flair da 17'den 15 e inmiş..

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Nerde yaptı bunları hangi maçta senin söylediğin kadar kullandı özelliklerini?

Nesil
    2006
    Yer

Quote Originally Posted by thehell61 View Post
    Nerde yaptı bunları hangi maçta senin söylediğin kadar kullandı özelliklerini?
    aydın zaten zihinsel olarak berbat durumda. bu yüzden çok iyi kullanamıyor özelliklerini. ama bu sezon rijkaard'ın altında bazı şeyleri aşarak gerçek performansını gösterme adına baya ilerleme kaydetti. 6-0 lık maçtaki deparları, çalımları, asistleri, diğer maçlardaki perfornmasları ile bu profili hakettiğini düşünmüyorum aydın'ı yakından takip eden biri olarak...

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ForCimbom View Post
    aydın zaten zihinsel olarak berbat durumda. bu yüzden çok iyi kullanamıyor özelliklerini. ama bu sezon rijkaard'ın altında bazı şeyleri aşarak gerçek performansını gösterme adına baya ilerleme kaydetti. 6-0 lık maçtaki deparları, çalımları, asistleri, diğer maçlardaki perfornmasları ile bu profili hakettiğini düşünmüyorum aydın'ı yakından takip eden biri olarak...
    evet doğru. 6-0'lık maçta mükemmel performans gösterdi.

ancak ben daha sonra Aydın'ın o kadar iyi performan gösterdiğini göremedim açıkçası. üstüne üstlük maçlarda yer aldığı dakikalarda da o performasını gittikçe düşürmüştür bence. yani istikrarı yakalayamamıştır.

Nesil
    2006
    Yer

Quote Originally Posted by Jigsaw View Post
    evet doğru. 6-0'lık maçta mükemmel performans gösterdi.

ancak ben daha sonra Aydın'ın o kadar iyi performan gösterdiğini göremedim açıkçası. üstüne üstlük maçlarda yer aldığı dakikalarda da o performasını gittikçe düşürmüştür bence. yani istikrarı yakalayamamıştır.

geçen seneye göre kesinlikle ve kesinlikle çok daha iyi. ama tabi ki hala Yeterli değil. fakat aydın bence 14 teknik ve 16-15 acc-pace oranından daha fazlasını hakediyor. mesela 6-0 lık maçta attığı deparı baros atabilir miydi (16-15 acc-pace oranı var onda çünkü) ???? flair ından da ne kaybetti onu da merak ediyorum açıkçası....

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

geçen seneye göre kesinlikle ve kesinlikle çok daha iyi. ama tabi ki hala Yeterli değil. fakat aydın bence 14 teknik ve 16-15 acc-pace oranından daha fazlasını hakediyor. mesela 6-0 lık maçta attığı deparı baros atabilir miydi (16-15 acc-pace oranı var onda çünkü) ???? flair ından da ne kaybetti onu da merak ediyorum açıkçası....
    ama bak hala 6-0'lık maçtan örnekler veriyosun. başka maçı yok. istikrarı yok. tek maça dayandırılarak bu özellikleri yükseltip azaltamayız ki.

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

acc 16, pace 15 mi?? lütfen yapmayın bunu ya.. 17 acc 17 pace aldığındaki görüşlerinizden fark oluşturacak ne gelişti ilerleyen dönemde? ?? ve 14 teknik mi?? gözünüzü seveyim ya. ayağının içini mükemmel kullanıyor aydın, zihinsel olarak yeterli seviyede olsa arda'dan daha potansiyelli bir adam bence aydın. ama neden böyle bir azaltmaya gittiniz anlayamadım..

flair da 17'den 15 e inmiş..
    Ne bekliyordun ? Bu dediklerin yapıldığında zaten Aydın'ı tutamazsın ki Galatasaray'da... Wonderkid mi ortaya çıkarmak amacın ?

Ben şuandaki profili bile abartılı buluyorum bazı özellikleri.

Aydını izlediğim maçların hiçbirinde bu özellikleri yansıttıgını görmedim.

Sadece Teknik 1 puan daha yüksek olabilirmiş. Crossing'e hiç katılmıyorum.

Ayrıca ARDA'dan daha potansiyelli demeni hiç anlamıyorum.

Nesil
    2006
    Yer

Quote Originally Posted by Jigsaw View Post
    ama bak hala 6-0'lık maçtan örnekler veriyosun. başka maçı yok. istikrarı yok. tek maça dayandırılarak bu özellikleri yükseltip azaltamayız ki.

ankaraspor maçında yaptığı asist, kesinlikle geçen seneden çok daha olumlu olan pas alış verişleri(mesela ankaragücü maçında aklını kullanıp uğur'a attığı mükemmel yüzde yüz gol şansı yaratan pası) , ümit milli takım (ya da a2 midir işte her neyse) performansı ..bunları göz ardı edemeyiz bence. çünkü geçen sene bunlardan eser yoktu aydın'da...

bir de hız (acc-pace) maçtan maça değişen bir özellik değidir herhalde öyle değil mi?? ben kavrayamadım hakikaten neden düşürüldü hız...

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Hız ve hızlanma sence hep sabit mi kalıyor ?

O zaman Drenthe 35 yaşında da aynı oranlarla kalmalı.

Yada Robinho , 16 yaşındaki ACC-PACE değerlerinde kalmalıydı.

Maçtan maça değişmez evet ama sezondan sezona değişir hız. Geçen seneki oyun FM 09'du , bu FM 10 yani 1 sezon var arada.

Demekki araştırmacı abi bu hız özelliğini pek yansıtamadığına kanaat getirmiş.

Ayrıca sana kalırsa tüm özellikleri artmalı.Yorumlarından öyle anlıyorum.Bence tuttugumuz takımı bir kenara bırakarak yorumlayalım profilleri.

teknik ozellikleri yeterli ama zihinsel özellikleri daha iyi olabilirmis. aydın ardadan daha potansiyelli denmeyebilir ama onun kadar da potansiyele sahip bir oyuncu bence.

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Arda çıktığı ilk senede patladı. Aydın 4 senedir patlayacak. Yerinde olmuş bence.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Aydın'ın bu profiline kötü olmuş diye itiraz eden var,gerçekten şaşırdım...

Aşırı derecede iyi niyetle yapılmış bir Aydın profili...

Aydın'ın tekniği 14 olamaz.Aydın çok iyi pas mı atar,oyun zekası çok mu iyidir,çok iyi orta mı açar,top ayağındayken çok mu rahattır,top sürerken topu ayağından açmaz,ayağına yapıştırır mı?

Aynı şekilde pas özelliğide düşmelidir.14 o özellik içinde fazla...

İlk teması 14 hiç olamaz.İlk temas Aydın'ın ciddi anlamda en kötü yaptığı şeylerden birisidir.Birçok müsait pozisyonda top kontrolünü iyi yapamadığı için pozisyonu kaybeder.Buna oynayacağı maçlarda özellikle dikkat edin,göreceksiniz.Çok açık hemde...

Aydın teknik yeteneklerinden çok sürati,çevikliği ve doğru koşu zamanlamaları ile etkili olan bir isim...

Bunların dışında hız,hızlanma ve çeviklik bir kaç puan artabilirmiş...

Yukarıda yorum yaptığım teknik özelliklerinin -özellikle ilk temas- fazla olduğunu düşünüyorum...

Bu Aydın profilini beğenmemeyi anlayamadım açıkçası...

Nesil
    2006

Aydini ben aslinda Serdar Ozkana benzetiyorum biraz,ortaya cikisi cok gurultulu olmustu. Ama sonradan bir turlu beklenen patlamayi gostermedi.Yillardir da gosterecek ayni Serdar Ozkan gibi. Zihinsel olarak cok asagilarda bu iki oyuncuda.

Aydin Ardadan daha potansiyelli demek futbola ihanettir. Aydinla arda arasinda zaten 1 yas fark var ki Arda kac senedir kendini gelistirerek oynuyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Aydın'ın profili yerinde dedikleri gibi arkadasların hız ve hızlanmasında bir artıs olabilir heading ve jumping de artırılabilir abartılmayacak sekilde cünkü Aydın cok rahat zıplayıp kafa vurabilen bir oyuncu cogu macta ilk kafa topu müdahaleleri Aydın yapıyordu.
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

Nesil
    2006
    Yer

Quote Originally Posted by ridvanv View Post
    Aydini ben aslinda Serdar Ozkana benzetiyorum biraz,ortaya cikisi cok gurultulu olmustu. Ama sonradan bir turlu beklenen patlamayi gostermedi.Yillardir da gosterecek ayni Serdar Ozkan gibi. Zihinsel olarak cok asagilarda bu iki oyuncuda.

Aydin Ardadan daha potansiyelli demek futbola ihanettir. Aydinla arda arasinda zaten 1 yas fark var ki Arda kac senedir kendini gelistirerek oynuyor.

iyi o zaman ben futbola ihanet ediyorum.

hey Allah'ım ya...

Quote Originally Posted by anilton View Post
    Aydın'ın bu profiline kötü olmuş diye itiraz eden var,gerçekten şaşırdım...

Aşırı derecede iyi niyetle yapılmış bir Aydın profili...

Aydın'ın tekniği 14 olamaz.Aydın çok iyi pas mı atar,oyun zekası çok mu iyidir,çok iyi orta mı açar,top ayağındayken çok mu rahattır,top sürerken topu ayağından açmaz,ayağına yapıştırır mı?

Aynı şekilde pas özelliğide düşmelidir.14 o özellik içinde fazla...

İlk teması 14 hiç olamaz.İlk temas Aydın'ın ciddi anlamda en kötü yaptığı şeylerden birisidir.Birçok müsait pozisyonda top kontrolünü iyi yapamadığı için pozisyonu kaybeder.Buna oynayacağı maçlarda özellikle dikkat edin,göreceksiniz.Çok açık hemde...

Aydın teknik yeteneklerinden çok sürati,çevikliği ve doğru koşu zamanlamaları ile etkili olan bir isim...

Bunların dışında hız,hızlanma ve çeviklik bir kaç puan artabilirmiş...

Yukarıda yorum yaptığım teknik özelliklerinin -özellikle ilk temas- fazla olduğunu düşünüyorum...

Bu Aydın profilini beğenmemeyi anlayamadım açıkçası...

doğru haklısınız aydın'ın sabri den farkı yok . ikisi de kalas ikisi de dandik...

Nesil
    2003

doğru haklısınız aydın'ın sabri den farkı yok . ikisi de kalas ikisi de dandik...
    Daha sakin lutfen.
    Burada yazilan hersey veritabanina uygulanacak diye bir kaide yok. Herkez ozgurce dusuncelerini, neden boyle dusundugunu de ekleyerek seviyeli bir sekilde yazabilir.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=79822

Aydın'ın Arda'dan potansiyelli olduğunu gösterecek tek bir argümanınız var mı acaba? Bir oyuncunun çok çok hızlı olması onun diğer tüm oyunculardan daha potansiyelli olduğunu mu gösterir? Ülkemizde nedense yetenek=hız-çalım-estetik olarak algılanıyor, Arda'nın oyun zekası, saha görüşü, mental özellikleri, sakinliği, pasörlüğü vesaire Aydın'da var mıdır, olabilir mi. Pace'inin 1 puan yükselmesi dışında diğer tüm özellikler normaldir, hatta passing fazladır bile. Zaten adamın potansiyei 157 olarak girilmiş, daha ne?

Nesil
    2006
    Yer

Quote Originally Posted by kirilenko47 View Post
    Aydın'ın Arda'dan potansiyelli olduğunu gösterecek tek bir argümanınız var mı acaba? Bir oyuncunun çok çok hızlı olması onun diğer tüm oyunculardan daha potansiyelli olduğunu mu gösterir? Ülkemizde nedense yetenek=hız-çalım-estetik olarak algılanıyor, Arda'nın oyun zekası, saha görüşü, mental özellikleri, sakinliği, pasörlüğü vesaire Aydın'da var mıdır, olabilir mi. Pace'inin 1 puan yükselmesi dışında diğer tüm özellikler normaldir, hatta passing fazladır bile. Zaten adamın potansiyei 157 olarak girilmiş, daha ne?

ben aydın ın babası, kardeşi akrabası falan değilim. bi tarafımdan uydurma sebeplerle de savunmuyorum. bu yüzden böyle garip üslupla karşıma gelip beni alaycı tavırla eleştirmeniz ancak komiğime gider.

daha önce de dedim burada. iyi okuyamamışsınız. -potansiyel ile mevcut oyuncu yeteneği farklı şeyler.- aydın top ayağına geldiğinde -gerekli psikolojik durumda ve motivasyonda ise - çok tehlikeli olabilen bir oyuncu. bunu sizin algılayamamanızın(veya kabullenmemenizin) sebebi de gerekli hoca desteğinin olmaması mental antrenman eksikliği inanılmaz çelimsizlik ve tabiri caizse uçarılık ve tipik türk oyuncu mantalitesi. umarım yeterince açıklamışımdır. aydın kesinlikle ortalama üzerinde bir tekniğe ve yaratıcılığa sahip bence çok yetenekli ve çok potansiyelli bir oyuncu. bu potansiyele halen ulaşamamasının sebebini açıkladım işte kendimce.

arda turan bile o kadar el üstündeyken "bu adam benden daha yetenekli" dedi. demek ki var bir şeyler.

Tamam, elimizdekileri şöyle bir koyalım masanın üzerine. Aydın çok hızlı, iyi çalım atıyor, teknik özellikleri de ortalamanın üzerinde ve daha genç. Arda da açıklama yapmış Aydın benden daha yetenekli diye. İstenilen nedir peki, Aydın'ın potansiyeli Manchester United'ın istediği Sercan'ın ulaşabileceği en yüksek yer olan 170 PA'ya mı çekilmeli? Demeçler, antrenman performansları ve 2-3 maçlık performanslara göre özellik girilecekse vay halimize, o zaman Arda'nın "çalım atmayı Serdar'dan öğrendim" demecindeki özne olan Serdar Özkan'ın tekniği Arda'dan yüksek yapılsın. Gayet de iyi okudum söylediklerini, Aydın psikolojik olarak hazırsa (çok nadir) ve konsantrasyonu da üst düzeydeyse (yine çok nadir), iyi özellikleri de hızı tekniği ve özel yeteneğiyse ne yapılması gerekir; oyuncunun hızı yükseltilmeli, bazı teknik özellikleri belli bir seviyeye getirilmeli ve mental özellikleri çok düşük yapılmalıdır, genç olduğu için de(21 de nereye genç oluyorsa artık, Burak Yılmaz, İbrahim Akın ve daha niceleri kredilerini bitirip birkaç sene boyunca "genç" olarak anılmaya başladıkları sırada 21 yaşlarındaydı. 4 senedir psikolojisini toparlayamamış adam her an toparlayabilir diye wonderkid yapacak değil sanıyorum araştırmacılar) CA'sından hatırı sayılır ölçüde fazla bir PA değeri girilir, olur biter.

Bunun dışında Aydın'ın babası akrabası falan olduğunu söylemedim, bazı şeyleri hazmedememe problemin de yok, böyle celallenmen oldukça ilginç.

Nesil
    2006
    Yer

Quote Originally Posted by kirilenko47 View Post
    Tamam, elimizdekileri şöyle bir koyalım masanın üzerine. Aydın çok hızlı, iyi çalım atıyor, teknik özellikleri de ortalamanın üzerinde ve daha genç. Arda da açıklama yapmış Aydın benden daha yetenekli diye. İstenilen nedir peki, Aydın'ın potansiyeli Manchester United'ın istediği Sercan'ın ulaşabileceği en yüksek yer olan 170 PA'ya mı çekilmeli? Demeçler, antrenman performansları ve 2-3 maçlık performanslara göre özellik girilecekse vay halimize, o zaman Arda'nın "çalım atmayı Serdar'dan öğrendim" demecindeki özne olan Serdar Özkan'ın tekniği Arda'dan yüksek yapılsın. Gayet de iyi okudum söylediklerini, Aydın psikolojik olarak hazırsa (çok nadir) ve konsantrasyonu da üst düzeydeyse (yine çok nadir), iyi özellikleri de hızı tekniği ve özel yeteneğiyse ne yapılması gerekir; oyuncunun hızı yükseltilmeli, bazı teknik özellikleri belli bir seviyeye getirilmeli ve mental özellikleri çok düşük yapılmalıdır, genç olduğu için de(21 de nereye genç oluyorsa artık, Burak Yılmaz, İbrahim Akın ve daha niceleri kredilerini bitirip birkaç sene boyunca "genç" olarak anılmaya başladıkları sırada 21 yaşlarındaydı. 4 senedir psikolojisini toparlayamamış adam her an toparlayabilir diye wonderkid yapacak değil sanıyorum araştırmacılar) CA'sından hatırı sayılır ölçüde fazla bir PA değeri girilir, olur biter.

Bunun dışında Aydın'ın babası akrabası falan olduğunu söylemedim, bazı şeyleri hazmedememe problemin de yok, böyle celallenmen oldukça ilginç.
    sondan başlayayım; benim yazdıklarımı bir genelleme olarak da kabul edebilirsiniz. türkiye de bir ortamda ilginç bir şey söylediğinizde size çok saçma tepkiler verilebiliyor . ben de buna karşı yazdım bazı şeyleri.

ben tabir caizse "laf arasında" söyledim arda -aydın hakkındaki görüşümü. ama neden bu kadar ilgi çekti, garibime gidiyor doğrusu. neyse. bir oyuncunun bana göre temel özellikleri(sonradan geliştirilmesi zor olan) teknik ve fiziksel(daha çok hız-çeviklik vs.) özellikleridir. aydında bu temel özellikler var. hem de fazlasıyla. mental özelliklerini geliştirirse arda dan daha iyi olabilirdi. tren kaç tı mı? bilemem. ama 18 yaşındaki arda ile 18 yaşındaki aydın ın potansiyelini sorsanız bana; tartışmasız aydın derdim. bu saatten sonra ulaşabilirse(ulaşır demiyorum dikkat) arda dan daha iyi de olabilir. mesela; franck ribery.. haddinden fazla hızlı bir oyuncu. ama bir iniesta bir xavi kadar teknik değil. buna rağmen dribbling özellikleri ve yaratıcılığı sayesinde dünyanın en iyi birkaç oyuncusundan biri. burada temel nokta ribery nin hızı. aydında da bu var örneğin. bu yüzdendir ki aydın gerekli ve yeterli mental seviyeye(ve güce) kavuşursa(yani potansiyel) arda dan daha iyi olabilecek bir oyuncu. olur demiyorum. olabilir. (veya " -di " ) benim görüşüm.

maçı seyrediyorum çok aceleye geldi mesaj kusura bakmayın..

Çok iddialı bir söylem olduğu ve Aydın'la ilgisi olduğu için dikkate alıp cevap verdim. Aydın belki bu potansiyelini insanlara birkaç maçta göstermiş olabilir ama 3 sene yerinde saymasından sonra araştırmacıların pek eli bol davranmasını da bekleyemeyiz bence.

İyi seyirler.

Aydın'ı eğer demoda denerseniz gayet iyi olduğunu görürsünüz zaten. Performansı gayet tatmin edici, bence laf edilecek bi tarafı yok Aydın'ın profilinin.

Acc ve Pace in 2 değer arttırılması gerekiyor diye düşünüyorum.

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

O zaman aydın 2-3 sezon sonra 20-20 Acc-Pace ile oynar. Yani dünyanın en hızlı 4-5 oyuncusundan biri olur.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Pa'sı kaçki o kadar yüksek değildir
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

157 . 20-20 olur bence ileride eğer dediğiniz gibi yükselirse.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

30 fark ile o kadar yükselmez en fazla 1-2 yükselir
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Tamam işte Acc-Pace 18-17 olsun demiş arkadaş.

Bence o Pa ile 1-2 değer yükselir ve dünyanın en hızlı oyuncuları arasında yer alır :/

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri