Sayfa 54 / 57 İlkİlk ... 4445253545556 ... SonSon
1,591 ile 1,620 arası toplam 1701 sonuç

Konu: FM 2010 Türkçe Yolda mı?

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

Quote Originally Posted by snaru View Post
    Sen takvime bakmıyorsun galiba. Devir orta çağ değil haberin olsun. hani bilmiyorsan söyleyeyim.sizin orada hala commodore 64 falan var galiba Ben sana söyliyim burada 2010 yılındayız sizin orası hangi yılda bilemem devir müşteri devri. Tekel değil. Senin gibi sürü psikolojisini felsefe olarak kabullenmiş insanlar yüzünden onlar istedikleri gibi bizle oynuyor. Tüketici bilinci diye birşey var. Asıl Türk milletinde beleşcilik yerine Tüketici bilinci yok. Beleşi her millet sever. Bunu kafana koy bikere. Bilmiyorum yurtdışına çıkma imkanın oldumu? Ama o Türkiyede beleş bir şey için gördüğün izdihamlar, herşey amerikada fransada italyadada yaşanıyor ben bizzat gördüm. Banane ben almam derim fikrimide paylaşırım orası kimseyi ilgilendirmez. Firmayla ilgili şikayetimide yazarım orasıda kimseyi ilgilendirmez. Sen galiba çin olayını bilmiyorsun adamların ligini koymadılar diye ambargo yedi resmen. Oralarda senin gibi düşünenler yok işte. Ben gidin Sigamese yürüyüş yapında demiyorum. Bir müşterinin en büyük protestosu ya oyunu oynamamaktır yada birdahaki yıl satın almamaktır. Çevresinede bunu yaymaktır. Azcık dolaş nette bak tüketici konularına falan bilinçlenirsin biraz. Yurtdışındaki fiyatları söyliceğine onların tüketici düşüncelerini araştır. Senin gibi napalım adamlar böyle yaptı böyle oldu demiyorlar. Hem şunuda söylemek istiyorum bazı oyun dergilerinde Top 10 listelerine baktım. 1. sırada Cm 2010 var. İşte bu protestodur. Bunları bence iyice bir kavra sonra düşüncelerini paylaş. Ben biliyorumki bu insanlar gerçekten yapıcakları için değil kızgınlıktan buraya öyle şeyler yazıyorlar. bir umutlada olsun oyunu aldılar. Hatta hiç oynamayanlar bile Türkçe çıksın diye aldılar. Ama rakam yetmedi. İnsanlar burada sadece düşüncelerini paylaşıyorlar. Hee Turksportal'ı suçlarlarsa birşey diyemem ama onlarda bunun olmıcağını bilmiyordu sonuçta. O yüzden bence tüketicinin düşüncesine önem ver. Hee ayrıca bir not düşeyim belki bilmezsin Electronic Arts diye dünyaca büyük bir firma var. Onlar ne açıkladı biliyor musun? Dünyada korsana karşı olmak imkansız onun yerine insanlar korsan alsın ama oyunu beğenirlerse orjinalinide alırlar. Ve sonuç olarak fifa 2010 piyasaya geldi orjinalinde grafikler süper ama korsanında berbat çünkü görsel kısımları dlc olarak update etmeyi uygun gördü. Araştır bul googledan bu haberi.

öncelikle bahsettiğimiz olayın hala daha ticaret ile ilgili olduğunu idrak edememen hem bence daha çocuk olduğunu hemde bugüne kadar ticaretle ilgili hiç bir şey yapmadığın,herhangi bir işte çalışmadığın izlenimi uyandırdı bende.sen tüketicisin tamam FAKAT oyunun orjinalini almadığın için aslında yaptığın çalıntı mal almak.bunu bile idrak edememiş olman aslında ne hakkında konuştuğunu bile bilmediğin anlamına gelir.Senin baktığın o oyun dergilerindeki satış rakamlarının aslında sadece reklam olduğunu anlamamışsın.Bu rakamların çoğu sadece satış arttırmak içindir.Yaklaşık 6 yıl Amerika'da yaşadım.Orada da bir şeyin fiyatını ucuzlatırsan izdiham oluyor.Bunun olmaması zaten imkansız.Fakat bu şey aldığın ürünün kalitesinede yansır.Cm 2010 fiyatı düşük tuttu.Bu hem piyasada SI ya kaptırdığı yeri geri almak,hemde akmasada damlar hesabı yapıp ne kazansam yeter demek içindi.aldığın oyun seni tatmin etmiş olabilir ama beni etmedi.ayrıca çin'in protesto etmesi adamları etkilemiştir çünkü orada bu adamlar ORJİNAL oyun satıyor.1 milyarın üzerinde bir nufüsu gözardı edemezsin.çevirmesi çok zor olduğu için (çincede harf yoktur 3000'in üzerinde kelime vardır) dil seçeneği yok.O bahsettiğin Electronics Arts her yıl onlarca oyun yapıyor.SI ise yılda sadece 1 tane oyun yapıyor.ben buraya yorum yaparken oyunun orjinal alanlara hitaben konuşmadım.fakat konunun senin üzerinde yaptığı etki ile rahatlıkla senin ORJİNAL değil korsan oyun kullanıcısı olduğunu söyleyebilirim.Hani bir lafımız vardır ''yarası olan gocunur''diye.Bilmem anlatabildim mi???

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Ingilizceniz varsa okuyabilirsiniz.

http://www.gamasutra.com/php-bin/news_index.php?story=26269&utm_source=feedburner&u tm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+GamasutraNews+ %28Gamasutra+News%29

Bunu okuduktan sonra yazdiklarimdan farklı bir sonuca varırsanız konuşuruz.
    ingilizcem var ve ekiple irtibat halindeyim.. neredeyse türkiyeyle ilgili tüm kısmı ve araştırma üst yönetimle.. stüdyolar bilmem ne ler düşünülebilecek herşey hakkında ilk ağızdan fikrim olabiliyor..ve boşalan pozisyonların ve yerine gelenler hakkında devamlı bildiri mailleri ile etkileşim de mevcut. şimdi bgs ye mi habere mi inanayım

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by ayseeg View Post
    ingilizcem var ve ekiple irtibat halindeyim.. neredeyse türkiyeyle ilgili tüm kısmı ve araştırma üst yönetimle.. stüdyolar bilmem ne ler düşünülebilecek herşey hakkında ilk ağızdan fikrim olabiliyor..ve boşalan pozisyonların ve yerine gelenler hakkında devamlı bildiri mailleri ile etkileşim de mevcut. şimdi bgs ye mi habere mi inanayım
    Istediginize inanin. Temasda oldugunuz kisilere soylenecek olanlarin sadece onlarin bilmesi gerekenler oldugunu, buzulun altinin cok buyuk olabilecegini de unutmayin. (Ve hatta zaten bilmemeniz gereken seyler hakkinda yazma konusunda buyuk tereddut etmeniz belki de en dogru olani, ozellikle sizinle bu bilgileri paylasan kisilerin iyiligi icin).
    Last edited by perpetua : 22.Şubat.2010 at 14:48

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Arkadaşlar başlık altında yazılanların hepsini okudum ve herkes kendine göre haklı şeyleri savunuyor. Fiyat pahalı olabilir bende öğrenciyim ama oyunu daha zevkli ve daha kaliteli oynamak istediğim için sürekli orjinal aldım ama şunuda söyliyim Türkiye de orjinal oyun alanlarınm sayısı az değil.. En basiti ben FM2009'u Teknosa'dan almaya gittiğimde oyunun bittiği söylenmişti.Buradan da şunu çıkardım varmış ve millet talep etmiş ve bitmiş... 10.000 kişi bulun şöyle olcak, bunu yapın böyle olcak gibi açıklamalar yanlış oyuna okadar dil ekliyorsun Türkçeyi eklemek mi zor geliyor?? Oyunda tahmin etmediğim ülkelerin dili bile var ama bizimkisi yok. Bu sene de aldıracaklar orjinal oyunu seneye tekrardan 10.000 olun koyalım diyecekler ( Sözüm SI' a kimse yanlış anlamasın ) Bu yüzden artık orjinal almıyorum!!!! Bu da benim görüşüm

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

Quote Originally Posted by samasti View Post
    Arkadaşlar başlık altında yazılanların hepsini okudum ve herkes kendine göre haklı şeyleri savunuyor. Fiyat pahalı olabilir bende öğrenciyim ama oyunu daha zevkli ve daha kaliteli oynamak istediğim için sürekli orjinal aldım ama şunuda söyliyim Türkiye de orjinal oyun alanlarınm sayısı az değil.. En basiti ben FM2009'u Teknosa'dan almaya gittiğimde oyunun bittiği söylenmişti.Buradan da şunu çıkardım varmış ve millet talep etmiş ve bitmiş... 10.000 kişi bulun şöyle olcak, bunu yapın böyle olcak gibi açıklamalar yanlış oyuna okadar dil ekliyorsun Türkçeyi eklemek mi zor geliyor?? Oyunda tahmin etmediğim ülkelerin dili bile var ama bizimkisi yok. Bu sene de aldıracaklar orjinal oyunu seneye tekrardan 10.000 olun koyalım diyecekler ( Sözüm SI' a kimse yanlış anlamasın ) Bu yüzden artık orjinal almıyorum!!!! Bu da benim görüşüm
    İzmir mavişehir dr deki reyon görevlisi ile konuştum 150 adetten 3 parti oyun satmışlardı(cm 2010) Yanlış hatırlamıyorsa oyun çıktıktan 1-1.5 ay sonraydı. Bu bahsettiğim sadece 1 mağaza. Toplamda ne kadar sattılar bilmiyorum. Bence orjinal alan alıyor. En basitinden bende toplam 10dan fazla orjinal oyun var. Ama sorun şu: Bu orjinal oyunların kaçını Türkiye'den aldım? Sağdan soldan, kaçak, devlete vergimi ödemeden aldım. Ama cm yi nerden aldım Tr den. Demekki neymiş mesele korsan değilmiş. Mesele fiyatmış

Arkadaşlar belli bi süre ayrı kaldım, bi gelişme var mı acaba?

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

ya sayısal loto cıkarsa söz 10 bin tane orjinal oyun alacam ya sadece tr yapsınlar diye

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Hala FM 2005'teki kaliteye dönemediler. FM 2005'te şampiyon olmak çok zordu, gerçekten büyük zevk veriyordu ama daha sonraki oyunlar kolay oldu, herhalde daha çok kişi oynasın diye böyle bir şey yaptılar. Ama bence hata yaptılar, oyun şu anda kendi sınıfının dışındaki oyunlarla bile yarışabilirdi verdiği tat olarak ama bu gidişle olduğu yerde dönüp duracak. FM 2011'de bize ne vaad edecekler göreceğiz ama bana kalırsa yapacakları şunlar :

1. 3D'ye yeni animasyonlar eklendi, maç motoru daha güzel hale getirildi.
    2. Taktik ekranı genişletildi.
    3. Yeni skin eklendi.
    4. Artık gözlemciler daha bi iyi gözleyecek.
    5. Topa vurunca böyle fişek gibi gidecek.
    6. Tribündeki taraftar sayısı artırıldı.
    7. Saha kenarındaki yedekler artık açma germe hareketleri yapacak.
    8. Oyuncu özelliklerine "delikanlılık" eklendi.
    9. Antrenman bölümü artık ana ekranda gözükecek.

Al sana FM 2011!

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

Quote Originally Posted by lexoqe View Post
    ya sayısal loto cıkarsa söz 10 bin tane orjinal oyun alacam ya sadece tr yapsınlar diye
    Bu seferde 10000 farklı kişi alacak derler herşeye kılıf uydurur bu SI ve onun kafadakiler

Nesil
    2007
    Yer
    Uzaklar

Quote Originally Posted by medievil View Post
    Bu seferde 10000 farklı kişi alacak derler herşeye kılıf uydurur bu SI ve onun kafadakiler
    10.000 Kişi'ye Para Verir Aldırırız

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

Quote Originally Posted by vuque View Post
    10.000 Kişi'ye Para Verir Aldırırız
    Madem bu işi illa yapacaksınız 10bin oyun alın bedavaya dağıtın başka türlü olmaz para versen millet gider evine gıda alışverişi yapar 90 liraya oyunmu alacak

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

ortalama 80 desek fiyatı 10 bin oyun 800 milyar yapıyo yani 1 tirilyona yakın... walla 1 trilyonun hepsini yada bi kısmını fm ye veremem kusura bakmayın

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Herkes ipler müşterinin elindedir, devir müşterileri dinleme devri diyorsunuz ama hiçbiriniz müşteri değilsiniz. Müşteri sayılmanız için oyunu satın almanız gerekiyor. Oyun Türkiye'de 20.000-30.000 satar, Türkçesi çıkmaz, Türk oyuncular rest çeker, SI o kitleyi kaybetmemek için Türkçe'yi de ekler. Şu an SI'nin kaybeceği bir şey olmadığı için olmadığı için umursamıyor.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Hala mı yolda,ne yolmuş yahu uzun ince bir yol galiba. Tam bir değil en az 3 kilit vurulacak bir konu.

Fm2030 türkçe yolda mı diye açılabilinir.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

NBA 2K10 için herkes mail attı 2K Games'e ve şimdi yama çıkarıyorlar. Bu iş biraz baskı yapmakla ilgili galiba.

Nesil
    2003

Steam'de 1 hafta sureyle (Pazar gunune kadar) ucuzluk yapiliyor. Turkiye icin fiyat 19.99 USD (mevcut kur ile 30.80 TL).

Bu kampanya cercevesinde Steam uzerinden oyunu satin alarak oyunun Turkce olmasi icin gereken 10 bin adet satisa katkida bulunabilirsiniz.

Simdiye kadar hedefin %50'sine ulasilmamis durumda.

Bu fiyat indirimi, ozellikle korsanin cok oldugu ulkelerde korsana yonelme nedenini fiyat olarak gosteren, fiyat duserse satin alirim diyenler icin onemli bir firsat.

yahu ne biçim yolmuş bu bi gelemedi gitti hangi yola saptı yanlış yola saptıysa o yolu türkçeye doğru çeviririz zaten hep yol yapıyoruz onuda yaparız artık seneye kaldı türkçe umutlarımız inşallah sıgames firması burdaki gerçek potansiyeli görüp türkçe de çıkartırlar belki o zaman orjinal almayanlar orjinal alır...

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Steam'de 1 hafta sureyle (Pazar gunune kadar) ucuzluk yapiliyor. Turkiye icin fiyat 19.99 USD (mevcut kur ile 30.80 TL).

Bu kampanya cercevesinde Steam uzerinden oyunu satin alarak oyunun Turkce olmasi icin gereken 10 bin adet satisa katkida bulunabilirsiniz.

Bu fiyat indirimi, ozellikle korsanin cok oldugu ulkelerde korsana yonelme nedenini fiyat olarak gosteren, fiyat duserse satin alirim diyenler icin onemli bir firsat.
    Bence burası çok ciddi ve önemli bir nokta.

Alırım diye imza atanları görelim bu konuda.

Oyun gelmesine rağmen sırf katkıda bulunmak için 1 kez daha satın aldım Steamden kuzenlere dağıttım.

Hala parasını düşürsünler biz de alalım diyenler boşa duruyorsa ve buradan satın almıyorlarsa zaten bu oyunu TR olarak istemiyorlardır.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by emrah44 View Post
    NBA 2K10 için herkes mail attı 2K Games'e ve şimdi yama çıkarıyorlar. Bu iş biraz baskı yapmakla ilgili galiba.
    Bu konuyla ilgili kaynak verebilir misiniz acaba?Yanlış anlamayın size inanmadığımdan değil ama oyunu Steam'den aldım heyecanlandım şimdi.Türkçe yama mı gelicek oyuna?Yoksa yama dediğiniz normal hatalar için mi?Online oynamaya çalışırken masaüstüne atıyordu oyun bu arada böyle bir durumlar karşılaştınız mı 2k'da?

Oyunu aldım.İnşallah 2011 Türkçe çıkar.Daha 10bin kişinin yarısına ulaşılmadı mı?

20. Default

Quote Originally Posted by sirmahony View Post
    öncelikle bahsettiğimiz olayın hala daha ticaret ile ilgili olduğunu idrak edememen hem bence daha çocuk olduğunu hemde bugüne kadar ticaretle ilgili hiç bir şey yapmadığın,herhangi bir işte çalışmadığın izlenimi uyandırdı bende.sen tüketicisin tamam FAKAT oyunun orjinalini almadığın için aslında yaptığın çalıntı mal almak.bunu bile idrak edememiş olman aslında ne hakkında konuştuğunu bile bilmediğin anlamına gelir.Senin baktığın o oyun dergilerindeki satış rakamlarının aslında sadece reklam olduğunu anlamamışsın.Bu rakamların çoğu sadece satış arttırmak içindir.Yaklaşık 6 yıl Amerika'da yaşadım.Orada da bir şeyin fiyatını ucuzlatırsan izdiham oluyor.Bunun olmaması zaten imkansız.Fakat bu şey aldığın ürünün kalitesinede yansır.Cm 2010 fiyatı düşük tuttu.Bu hem piyasada SI ya kaptırdığı yeri geri almak,hemde akmasada damlar hesabı yapıp ne kazansam yeter demek içindi.aldığın oyun seni tatmin etmiş olabilir ama beni etmedi.ayrıca çin'in protesto etmesi adamları etkilemiştir çünkü orada bu adamlar ORJİNAL oyun satıyor.1 milyarın üzerinde bir nufüsu gözardı edemezsin.çevirmesi çok zor olduğu için (çincede harf yoktur 3000'in üzerinde kelime vardır) dil seçeneği yok.O bahsettiğin Electronics Arts her yıl onlarca oyun yapıyor.SI ise yılda sadece 1 tane oyun yapıyor.ben buraya yorum yaparken oyunun orjinal alanlara hitaben konuşmadım.fakat konunun senin üzerinde yaptığı etki ile rahatlıkla senin ORJİNAL değil korsan oyun kullanıcısı olduğunu söyleyebilirim.Hani bir lafımız vardır ''yarası olan gocunur''diye.Bilmem anlatabildim mi???

Birdaha palavra atmadan önce daha çok düşünürsün.. Ayrıca 1.500.000 Tl para hacmine sahip şirkette hissem olduğuna dair imza sirkülasyonumuda gönderim dahada yerin dibine geçersin. Senin gibilerle uğraşamam. Birkaç şey duymuş hayatını hep boyun eğerek geçirmiş insanlarla işim olmaz. Karşındaki insanın ne yaptığını ne ettiğini bilmeden atıp tutanla hiç işim olmaz. Hadi sana iyi sallamalar..

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Laf lafı açarak konunun tartışılması güzel ama son mesajda konu iyice kişiselleşmiş ve alakasız yere gelmiş. Lütfen bu konuyu devam ettirecekseniz özel mesaj ile devam ettirin.

Quote Originally Posted by ozidnz View Post
    Herkes ipler müşterinin elindedir, devir müşterileri dinleme devri diyorsunuz ama hiçbiriniz müşteri değilsiniz. Müşteri sayılmanız için oyunu satın almanız gerekiyor. Oyun Türkiye'de 20.000-30.000 satar, Türkçesi çıkmaz, Türk oyuncular rest çeker, SI o kitleyi kaybetmemek için Türkçe'yi de ekler. Şu an SI'nin kaybeceği bir şey olmadığı için olmadığı için umursamıyor.
    şu zamana kadar gördüğüm en doğru yorumlardan biri. biz diyoruz fiyatı indir alalım, müşterin olalım. onlar da diyorlar ki sizin memlekette kolpa grossoluk bol. siz bir sözünüzü tutun. biz anca öyle yaparız diyorlar. biz zaten oyunu ingilterede ve avrupanın çeşitli yerlerinde satarak paraya para demiyoruz. bizim size değil, sizin bize ihtiyacınız var diyorlar.

pazarlama mantığı olarak bakıldığında feci yanlış bir olay bence. ama adamların söylediği basit. "top benim, dediğimi yapmayacaksanız topumu alır giderim."

Nesil
    2007
    Yer
    Uzaklar

Quote Originally Posted by Aydın View Post
    Laf lafı açarak konunun tartışılması güzel ama son mesajda konu iyice kişiselleşmiş ve alakasız yere gelmiş. Lütfen bu konuyu devam ettirecekseniz özel mesaj ile devam ettirin.

şu zamana kadar gördüğüm en doğru yorumlardan biri. biz diyoruz fiyatı indir alalım, müşterin olalım. onlar da diyorlar ki sizin memlekette kolpa grossoluk bol. siz bir sözünüzü tutun. biz anca öyle yaparız diyorlar. biz zaten oyunu ingilterede ve avrupanın çeşitli yerlerinde satarak paraya para demiyoruz. bizim size değil, sizin bize ihtiyacınız var diyorlar.

pazarlama mantığı olarak bakıldığında feci yanlış bir olay bence. ama adamların söylediği basit. "top benim, dediğimi yapmayacaksanız topumu alır giderim."
    Bigün Bi Mahalle Amcası Çıkacak "Keserim Ulen Topunuzu" Diyecek İşte O Zaman Ne Olacak Ben Merak Ediyorum

Nesil
    2007
    Yer
    Nilüfer / Bursa

O çok zor işte FM ye rakip olacak bir oyun yok çünkü.

Nesil
    2007
    Yer
    Uzaklar

Quote Originally Posted by AlieN View Post
    O çok zor işte FM ye rakip olacak bir oyun yok çünkü.
    Cm Aslında Bu Sene Topu Kesmeye Niyetlendi Ama Bıçak Yeterince Keskin Değildi
    Ama Niyetini Belli Etti En Azından...
    Seneye Daha Keskin Bir Bıçakla Denerse Birşeyler Yapabilir Ve Eninde Sonunda Bu Topu Kesebilir...
    Veya Pazara 3. Bir Amcam Girer İşte O Zaman Tadından Yenmez
    Aslında Pazarda EA Gibi Bir Devde Var Ama Sanırım Pek Fazla Önemsemiyor...
    Aslında EA Sıkı Bir Çalışmayla Fifa Manager'ı Çok Dişli Bir Rakip Yapabilir...
    EA'nin Elinde Müthiş Bir Ekonomik Güç Var...
    Parayı Basıp Tüm Liglerin Forma&Logo&Resim Haklarını Alırsa Hadi Hadi Tüm Ligler Olmasın da Önemli Ligler Diyelim Ve Sağlam Bir Oyunla Girerse Bu İşe Yani Ciddiye Alırsa Manager Oyunları Piyasasını Ben SI'yi O Zaman Görürüm...
    Şu Anda Tekel Gibiler Ve Ne İstersek Yaparız Bize Mecbursunuz Modundalar...
    Premier Manager Fiyaskosunu Dahil Etmiyorum Pazar'a Ama Yinede Onlarında Birşeyler Yapmaya Çalıştıklarını Bilmek Güzel

Nesil
    2007
    Yer
    Nilüfer / Bursa

EA zaten paraya para demiyor ki neden riske girsin bir daha başka bir platform için gerek yok yatırıma geliri var nasılsa uğraşmaya değmez diyor benzer tarzda bir oyun çıkarıyor. SI Games böyle devam ettikçe topu kesecek amca çıkmaz.

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

Quote Originally Posted by snaru View Post

Birdaha palavra atmadan önce daha çok düşünürsün.. Ayrıca 1.500.000 Tl para hacmine sahip şirkette hissem olduğuna dair imza sirkülasyonumuda gönderim dahada yerin dibine geçersin. Senin gibilerle uğraşamam. Birkaç şey duymuş hayatını hep boyun eğerek geçirmiş insanlarla işim olmaz. Karşındaki insanın ne yaptığını ne ettiğini bilmeden atıp tutanla hiç işim olmaz. Hadi sana iyi sallamalar..
    evet orjinal kullanıyorsun saygı duyarım fakat yazdığım mesajlarda belirttiğin ana noktanın hala farkında değilsin. 1.500.000 Tl değerindeki şirkette değil, microsoft'ta hissen olsa farketmez, olay ticaret diyorum,sadece 3-5 kişinin orjinal kullanması bir şeyi değiştirmez,hedef rakamın en azından %80 ila %90 lık bir dilimi gerçekleşmeden söz hakkımız olmaz diyorum fakat hala anlatamıyorum. bir anda kendini ispat etmek için giriştiğin çabanın doğru fakat konunun özüne dair bir açıklaması olmadığını farkebilirsen ne mutlu...ayrıca şirkette hisse sahibi olmak kişinin ticaretten anladığını göstermez...

Türkçe olmasını geçtim oynanabilir durumda olan bir Türkiye ligi olsaydı daha mutlu olurdum..Hala 5 para etmez oyunculara Chelsealer Realler talip oluyorlar..3. yamaya rağmen bir sürü sorun devam ediyor Türkiye liginde. Adam gibi yapsınlar isterlerse Çince yapsınlar yine alırız..Bıraksınlar bu ayakları..

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

Birazdan yazacaklarımı okuyunca bunun Türkçe fm ile alakası ne diye sorabilirsiniz. Aslında alakası yok ama şu bakımdan alakası var. Konu Türkçe fm olmasına rağmen bir çok kez SI nin Türklere bakış açısı satış politikası konuşuldu tartışıldı.. Ben size farklı bir firmann farklı bir satış politikasından bahsedeceğim.

Firmanın ismi:Sony

Pazarlanan oyun: God Of War III

Bu sony denilen şirket Türkiyedeki potansiyeli görmüş olacakki bakın neler yapmış son 1 haftada. Öncelikle adamlar billboardlara reklam vermiş.

Reklam için Sony sadece billboardları yeterli görmemiş olacakki alışveriş merkezleri, otobus duraklarının yanında Televizyon kanallarınada reklam vermiş. Ben NTV de bu oyunun reklamını izledim. CNN'dede görenler olmuş. ( http://www.youtube.com/watch?v=khhBLCVBwpg )

Ancak buda Sony'ye yetmemiş. Gazetelerde boy boy afişleri olmasada bazı koşe yazarları köşelerinde oyundan bahsetmiş.(örneğin: Cengiz semercioğlu)

Bunlar sadece benim son 1 haftada denk geldiklerim. Kim bilir benim görmediğim daha ne reklam yaptılar.

Bütün bunlarda Sony adlı şirkete yetmemiş. Yeni çıkan ps3 oyunları ülkemizde 180-190 tl ye satılırken Sony Türkiyeye özel 99 lira fiyat etiketi koymuş. 17 marttan itibaren eğer yanlış bilgi almamışsam oyun Sony bayilerinde 99 tl ye satılacak.

Şimdi şunu diyebilirsiniz eyy medievil. Sen değilmiydinki Fm için 90 tl fazla diyen. Sen değilmiydin oyuna 90 tl verilirmi diyen.

Bu oyunun yapımı için 44milyon USD harcanmış. Görüp görebileceğinizde en iyi grafikli oyun olacak. Değermi bence değer.

Şimdi gelelim bizim guzide firmamıza. Adamlar steamde indirim yapmış sadece ve sadece 1 hafta için. Bunun içinde ölçme değerlendirme yapacaz diyorlar. Sizce hangisi ölçme? kimsenin haberi olmayan steamdaki bir indirimmi yoksa gazete tv ve billboardlara alışveriş merkezleri ve otobüs duraklarına reklam veren sonynin yaptığımı?

Şimdi birkaç ticaret adamı arkadaş çıkıp şunları diyecek.

-Sony Türkiyenin son şansı oyun sattı sattı satamadı batar. Oyüzden bu çabalar.

-Sony krizde olduğunden oyunun fiyatını aşağı çekmiş.

-Tv lerde sadece o oyununmu reklamı var fifanında görüyoruz ekstrem bir olay yok bunda.

Size şimdiden peşin peşin cevap vereyim. Bu kadar insan gözlerini açtı bir siz kaldınız. Hala bu reklamları promosyonları görmezden geliyorsanız zaten diyecek bir sözüm yok. Eğer 10 000 adet oyun satmak istiyorsanız önce 10 000 adet oyunu Türkiyeye getireceksiniz. (GOW III ilk etapta 10000 adet gelecekmiş). Daha sonra adam akıllı reklamınızı yapacaksınız. Türkçe fm çıkartıcaz siz alırsanız gibi.. Tabi böyle bir reklam verse yemediği laf kalmaz o ayrı

Yani demem o ki hani bu SI bizi ölçeçekmiş ya bizi ölçmek için önce yukarıdakileri yapacak. Sen reklam parası harcama, hiçbir yatırım yapma sonra 10bin satış bekle...

Çok beklerler bu kafayla..

Peki ya SONY'mi?

Sony'nin Türkiyeden bir beklentisi yok! aynı Crytekin zamanında olmadığı ve crysis 2 dede olmayacağı gibi!.. Siz kendinizi kandırmaya devam edin
    Last edited by medievil : 12.Mart.2010 at 16:59

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Tek kelimeyle her şeyi özetleyen bir yazı medievil; ama şimdi tahmin ediyorum yine şöyleydi böyleydi diye bir yanıt gelir.

Bu yazının üzerine artık söyleyecek bir şey yok diyorum her şeyi açıklıyor çünkü.

Çok teşekkürler diyerek bu konuyada noktayı koyuyorum bir daha bu konununda üzerine yazman,tartışılacak bir durumu kalmadı çünkü.

Yapanlar nasıl yapıyor değil mi, hem oyu olarak da fiyatı gayet normal bence PS3 olmasına bakarsak,kimse sana boyle mi demiştin diyemez.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Loto'dan para falan çıkarsa şöyle yüklü bir miktarda , valla ben tamamlıyacagım artık şu 10.000 oyunun üstünü .. Valla bu saatten sonra bence beklemeye gerek yok Türkçe FM'yi falan çıkmayacagı aşikar. Sigames'te başka kampanyalar bulsun artık..

Sayfa 54 / 57 İlkİlk ... 4445253545556 ... SonSon

Mesaj Yetkileri