Sayfa 93 / 94 İlkİlk ... 438391929394 SonSon
2,761 ile 2,790 arası toplam 2805 sonuç

Konu: Football Manager 2014 | 14.3.1

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Maç motoru çok net kurgu. Bunu bi kez daha anladım. Yahu insana rahat maç izletmemek üzerine kurulu. Yediğim gollerin çok net 3te 1i aptalca. Mesela ani atağa çıkarken kendi oyuncum arkadaşının önünü kesiyor ve ona çarpan top bomboş rakibin önünde kalıyor. Ya da rakip bek çok geriden bi orta açıyor top direğe çarpıp rakibin önüne düşüyor. Ya da rakibin kale vuruşları doğrudan adamı kaleci ile karşı karşıya bırakıyor. Bunlar futbol tarihinde ender rastlanan şeylerken benim yediğim her 3 golden 1i bunlara benzer saçmalıklardan..
    3te 1i de duran toptan.

Yahu öyle maç oluyor rakiple top diye oynuyorum. 3-0 öne geçiyorum. Sonra bi bakıyorum adamların hepsi olmuş messi ronaldo.. Bi top oynuyorlar, bi ataklar, bi organizasyonlar.. Sanki real var karşınızda. Bi de bu saçmalıklar eklenince çileden çıkıyor insan. E sormazlar mı ulan madem böyle oynayabiliyordunuz 3 taneyi yerken nerdeydiniz diye.
    Fm 15 böyle çıkarsa direkt farklı tarzlara yöneleceğim artık. Bi eğlencemiz vardı o da 3 tane beyinsiz yazılımcı yüzünden gidiyor

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Son oynadığım maçta abartısız şöyle bir pozisyon gerçekleşti; Rakip korner kullandı top döndü. Orta alan oyuncum topu ayağına aldı ve 2 kanat (AMR ve AML) ile tek forvet (FC) hızlı bir şekilde ileriye doğru kontraya başladı. Bu arada rakip defansta sadece 2 oyuncu vardı ve ofsaytı bozuyorlardı.

Şimdi burada yapacağı 4 tane hamle var.

AMR'ye atarsın atak devam eder.
    FC'ye atarsın atak devam eder.
    AML'ye uzun atarsın atak devam eder.
    Hepsini geçtim topu sen sür devam ettiği kadar.

Ama o ne yaptı? Topu aldı olduğu yerde 90 derece döndü ve kaleciye geri pas attı. Topu alan rakip de öylece bakakalan kalecinin yanından geçip gidip golü attı. Bırakın oyundan çıkmak için çaba harcamayı vs direk Pc'nin reset tuşuna bastım (:

Oyun büyük hayalkrıklığı yarattı bu seride.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

3. Default

Yeni versiyon güncellemesi gelirmi bu konu hakkında bilgisi olan varmı 2 aydır güncelleme bekliyorum iyi kötü oynanabilir hale getirselerde oynasak..

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Kagawa'yı 29(19) maçta oynatmışım yani toplam 48 maçta, değeri 31 mil euro.
    Sezon bitiyor Barcelona transfer teklifi yapıyor 500k + Deulofeu ölür müsün öldürür müsün.
    Biz istesek 100 den açarlar kapıyı.

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Bu güncelleme ile, 14 senelik FM hayatımda gördüğüm en saçma en lanet hali aldı bu oyun. Yazıklar olsun verdiğim paraya, haram olsun. Böyle iğrenç böyle mal bir maç motoru görmedim, en kötü rakip bile Real Barça tadı veriyor YETER! Bir taktik tutturuyorum hop 3 gün sonra bir güncelleme ve uçup gidiyo güvenilirliği. Ulan onu geçtim oyunu adam gibi kaydetmiyorum bile 2 ay ilerliyorum güzel güzel vay kardeşim güncelleme gelmiş o da ne? CRUSH DUMPS hatası. Kısaca lanet olsun böyle seriye iyice kendi ayağına sıkmaya başladın SIGAMES!.
    Darağacında Olsak Bile ;
    Son Sözümüz , FENERBAHÇE ..

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by serwan View Post
    Maç motoru çok net kurgu. Bunu bi kez daha anladım. Yahu insana rahat maç izletmemek üzerine kurulu. Yediğim gollerin çok net 3te 1i aptalca. Mesela ani atağa çıkarken kendi oyuncum arkadaşının önünü kesiyor ve ona çarpan top bomboş rakibin önünde kalıyor. Ya da rakip bek çok geriden bi orta açıyor top direğe çarpıp rakibin önüne düşüyor. Ya da rakibin kale vuruşları doğrudan adamı kaleci ile karşı karşıya bırakıyor. Bunlar futbol tarihinde ender rastlanan şeylerken benim yediğim her 3 golden 1i bunlara benzer saçmalıklardan..
    3te 1i de duran toptan.

Yahu öyle maç oluyor rakiple top diye oynuyorum. 3-0 öne geçiyorum. Sonra bi bakıyorum adamların hepsi olmuş messi ronaldo.. Bi top oynuyorlar, bi ataklar, bi organizasyonlar.. Sanki real var karşınızda. Bi de bu saçmalıklar eklenince çileden çıkıyor insan. E sormazlar mı ulan madem böyle oynayabiliyordunuz 3 taneyi yerken nerdeydiniz diye.
    Fm 15 böyle çıkarsa direkt farklı tarzlara yöneleceğim artık. Bi eğlencemiz vardı o da 3 tane beyinsiz yazılımcı yüzünden gidiyor
    Çok güzel özetledin.

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Ha bir de şu olay var, ilk 30 dakika golü attın attın. Atamadığın an sittin sene pozisyon olmuyor maç motorunda. Onu geçtim aşağıda maç anlatımında defalarca ''X TAKIMI TAKTİĞİNİ NORMAL STİLE GETİRİYOR ve ya X TAKIMI NORMAL TAKTİĞE DÖNÜYOR'' gibi 2 tane lanet oyunu soğutan, oyundan soğutan yazı çıkıyor. Yazıklar olsun tekrardan..
    Darağacında Olsak Bile ;
    Son Sözümüz , FENERBAHÇE ..

Nesil
    2006

FM bildiğiniz PES tadı vermeye başladı maç motoru ile artık Fifa gibi gerçekçi bir hal almalı. Piyasada rakipsiz olması çok kötü artık atari keyfi ile oynuyorum. Maç izlerken ne olacağını tahmin ediyorum. Eğer gerekirse bir yıl daha oyun çıkarmasınlar sadece sezon başında büyük bir güncelleme çıkarsınlar FM 2016 ile efsanevi bir şekilde dönsünler; ama yeterki dönsünler.

Nesil
    2006
    Yer
    DM | MC [izmir]

@realist

Kontraya çıkmada özürlü bu oyun. Dediğin gibi olmasa da bu tip pozisyonların bir çoğu harcanıyor benim oyunlarda da. %80 geri pas ile sonuçlanan kontralar gerçekten çok komik. Seninki ise efsane, amatörde bile bu olmuyordur

Sanırım oyunu sıfır görüntü ile takip etmeli, bu olanları gördükçe soğuyorsun. sahada olan detaylari görmezsek bir nebze oynanır hale gelebilir belki.

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Yukarda arkadaş kale vuruşlarından bahsetmiş aklıma geldi.
    Bizim kaleci aut atışı kullanınca niye stoperlerimiz ortasaha koşup kafa vurma ihtiyacı hissediyor onu anlamıyorıum. Zaten yetişemiyor topa, rakip de alıp hızlıca kaleye varıyor ondan sonra.

artık Canıma tak etti beyler. Aynı pozisyonda sağdan soldan 3 ortada üst direkten döndü. Bunda mantık arayamam ben kimse kusura bakmasın. her maçtada oluyor bu zaten. Fm13 ü indiriyorum şu anda steam dan.

bu fm 14 pes 14 le fena kapışır o derece yani.

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

1)10 maçta 107 gol yiyen takımın forveti Danyal gibi elemanlardan kafa golü yemekten,
    2)Gol attıktan sonra defalarca rakibin santrasından gol yemekten,
    3)Stoperlerin valelik hizmeti görmesinden,
    4)Kenardan yapılan her ortanın gol olmasından,
    5)Direkten dönen ortalardan(onlar ne öyle ya?),
    - ve nice saçma sapan olaydan dolayı bu oyundan iğrenme aşamasına geldim. Pür tekel oluşu SI firmasına hiç yaramamış. Yıllardır oyunu orijinal alıyorum, bu oyunun bu kadar rezil olmasında her kimin emeği geçmişse hakkımı helal etmiyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Ön siparişle hayatta almam bi daha bu oyunu. Varsın 20 lira fazla vereyim. Gerekirse dener öyle alırım. Çünkü oyuncuyu yenmek ya da zorlamak için mantık sınırları dışına çıkan bi oyuna asla para vermem tekrar. Ayıptır.
    Şu an 5 dakikada 20 tane aptalca hata yazarım.

Yahu benim taktiğim bekler üzerine kurulu. Her maçta en az 2-3 defa bomboş ceza alanına giriyor beklerim. İçeride bomboş 3 tane adam oluyor. Abartısız. Ama %95 kaleye vuruyorlar. Her türlü komutu deniyorum, farklı oyuncular bile denedim. Yani evet o pozisyonlarda pas verseler nerdeyse her maçı kazanırım. Bu da sıkıcı. Ama oyun önlemi o bekleri kontrol ederek değil pas vermesini engelleyerek alıyor. Çünkü yazılımcıları gerizekalı ve futboldan anlamıyor.

Ön siparişle hayatta almam bi daha bu oyunu. Varsın 20 lira fazla vereyim. Gerekirse dener öyle alırım. Çünkü oyuncuyu yenmek ya da zorlamak için mantık sınırları dışına çıkan bi oyuna asla para vermem tekrar. Ayıptır.
    Şu an 5 dakikada 20 tane aptalca hata yazarım.

Yahu benim taktiğim bekler üzerine kurulu. Her maçta en az 2-3 defa bomboş ceza alanına giriyor beklerim. İçeride bomboş 3 tane adam oluyor. Abartısız. Ama %95 kaleye vuruyorlar. Her türlü komutu deniyorum, farklı oyuncular bile denedim. Yani evet o pozisyonlarda pas verseler nerdeyse her maçı kazanırım. Bu da sıkıcı. Ama oyun önlemi o bekleri kontrol ederek değil pas vermesini engelleyerek alıyor. Çünkü yazılımcıları gerizekalı ve futboldan anlamıyor.
    Aynı durum. Benim bekler kaleyede vuramıyor işin kötüsü. bütün şutlar yan ağlarda.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Evinizde Chelsea'ye karşı oynuyorsunuz ve 90. dakikada bu golle 0-1 yeniliyorsunuz. Ne hissedersiniz?

(orjinal kaynağından büyük ekran ve yüksek çözünürlükle izlemenizi tavsiye ederim)

[YOUTUBE="PPpyK_Gz1mg"]dk 90[/YOUTUBE]
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Quote Originally Posted by Walter Sakana View Post
    Evinizde Chelsea'ye karşı oynuyorsunuz ve 90. dakikada bu golle 0-1 yeniliyorsunuz. Ne hissedersiniz?

(orjinal kaynağından büyük ekran ve yüksek çözünürlükle izlemenizi tavsiye ederim)

[YOUTUBE="PPpyK_Gz1mg"]dk 90[/YOUTUBE]
    olduğu yerde zıplamış kaleci. Şaka gibi. Bu oyun Tam bir fiyasko.

Nesil
    2006
    Yer
    Belcika / Antwerpen

Quote Originally Posted by ReaList View Post
    Son oynadığım maçta abartısız şöyle bir pozisyon gerçekleşti; Rakip korner kullandı top döndü. Orta alan oyuncum topu ayağına aldı ve 2 kanat (AMR ve AML) ile tek forvet (FC) hızlı bir şekilde ileriye doğru kontraya başladı. Bu arada rakip defansta sadece 2 oyuncu vardı ve ofsaytı bozuyorlardı.

Şimdi burada yapacağı 4 tane hamle var.

AMR'ye atarsın atak devam eder.
    FC'ye atarsın atak devam eder.
    AML'ye uzun atarsın atak devam eder.
    Hepsini geçtim topu sen sür devam ettiği kadar.

Ama o ne yaptı? Topu aldı olduğu yerde 90 derece döndü ve kaleciye geri pas attı. Topu alan rakip de öylece bakakalan kalecinin yanından geçip gidip golü attı. Bırakın oyundan çıkmak için çaba harcamayı vs direk Pc'nin reset tuşuna bastım (:

Oyun büyük hayalkrıklığı yarattı bu seride.
    buna kisacasi
    "neden dondun sergen" diyoruz

Nesil
    2006
    Yer
    Belcika / Antwerpen

birde soyle bir bug vardi...
    hala var mi bilmiyorum

maci kazanmisligim var
    oyuncu degisikligi yaparken yanlislikla kaleciyi cikarip yeni futbolcuyu kaleye koymusum.
    nasil oyle olmus bende anlamamisdim..

mac oynaniyor:
    rakip aldigi topu hep orta sahalardan sutluyordu,
    capraz olsun direkt karsidan olsun ama hep oyun kurulmasi gereken yerden topla bulusan kaleye yolluyordu

toplar da nedense hep yamuk gidiyodu..
    bunu zevkle bir iki kez yaptim ve yine ayni senaryo gerceklesmisdi.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

hemen sıcağı sıcağına yazayım..
    fenerbahçe ile deplasmanda oynuyorum. (takımım beşiktaş bu arada)
    ilk yarıyı 2-0 önde kapattım. oyunda ilk defa adam akıllı kontra yapabilecek bi taktiğim var. neyse ikinci yarı başladı fener 1-2 geldi olmadı.. süper yapay zeka hemen devrede.. kalecim bomboş pozisyonda topu rakibin önüne bıraktı. ne pres var ne başka bişey. kimse de müdahale etme gereği duymadı ve 2-1 oldu.. stoperlerimden biri topu 10 dakika ayağında tuttu, döndü, evirdi çevirdi rakibe verdi ve 2-2 oldu.. orta saha civarından orta-şut karışımı bi vuruş direğe çarpıp rakibin önüne düştü ve 3-2 oldu.. bu esnada bizimkiler de 1-2 tane karşı karşıya atamadı.
    şimdi ben bunun senaryo olmadığına inanmalı mıyım gerçekten? hadi 1 tane böyle gol yersiniz. hadi 2 tane yersiniz. ama aynı maçta futbol sahalarında ender görülen 3 gol yiyerek 2-0 önde olduğunuz maçı vermek hiç gerçekçi değil. üstelik maçı verdiğim fenerbahçe düşme hattının 1-2 sıra üstünde.. zar zor maç kazanıyorlar..

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

Beyler seri bitmis artik...

Yazik yahu oynamayin, mazosist misiniz?

Valla iste bu kadar stres olunmuyor.

Yeni kariyerimde bir türlü oyuncu satamadım.Gerçekten sinir bozucu bir durum olmaya başladı.
    Gladbach'ı yönetiyorum ve kariyere yeni başladım. Piyasa değeri 7.75 milyon olan Raffael'i satmak istiyorum. 10 milyon dedim teklif yok 9 dedim yok 8 dedim yok değerinin altında bir paraya önerdim yine yok. En son deneme amaçlı 0 milyon istedim hiç kimse ilgilenmedi bile. Yani maaşı çok fazla değil. 28 yaşında daha ve profilide 0 milyon etmeyecek durumda değil. Özellikle ara transfer güncellemesinden sonra transfer marketinde bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum normal değil yani bu.

Not: Az önce aynı şeyi Max Kruse ve Ter-Stegen'de de yaptım, sonuç aynı, 0 milyon istiyorum teklif yok yine.

Nesil
    2007
    Yer
    Hatay

Özellikle 14.2.0 güncellenmesinden itibaren oyun çok kötü.. EN iyi sürümü 1.3 ve 1.4 'tü..Güncelleme ile bozdular..Ben de artık ön siparişle almayı düşünmüyorum. Umarım satış rakamları düşer de adamakıllı bir oyun çıkartırlar..

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Artık sadece tebessüm ediyorum

[YOUTUBE="lC_HaXkGeUE"]Yılın Asisti[/YOUTUBE]

ya da alttaki linkten büyük ekran izleyin:
    http://www.youtube.com/watch?v=lC_HaXkGeUE

Tanıdık geldi mi İbrahim?
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Quote Originally Posted by Walter Sakana View Post
    Artık sadece tebessüm ediyorum

[youtube="lC_HaXkGeUE"]Yılın Asisti[/youtube]

ya da alttaki linkten büyük ekran izleyin:
    http://www.youtube.com/watch?v=lC_HaXkGeUE

Tanıdık geldi mi İbrahim?
    O ne güzel asist yapmış öyle. Direk gitse gol attırabilecek.

Nesil
    2006
    Yer
    06

olay bitmiştir dedirten pozisyon olmuş . Adam sanki aldığı şike parasını unutup atağa kalkmış da hatırlayınca frenlemiş gibi Hayret bişey ya

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

yeni başlık açmak istemedim de buraya yazayım..
    maçta 2 gol atmış oyuncunun hattrick yapacak diye penaltıları kullanması saçmalığını engellemenin bi yolu yok mudur? yahu kupa maçı oynuyorum 1 golün bile hayati değeri var ama penaltı oluyor ve topun başında 2 gol atmış sol bekim.. kaçırıyor..
    futbolda böyle bi kural mı var? neden doğrudan oyuna yansıtılmış bu olay

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

yeni başlık açmak istemedim de buraya yazayım..
    maçta 2 gol atmış oyuncunun hattrick yapacak diye penaltıları kullanması saçmalığını engellemenin bi yolu yok mudur? yahu kupa maçı oynuyorum 1 golün bile hayati değeri var ama penaltı oluyor ve topun başında 2 gol atmış sol bekim.. kaçırıyor..
    futbolda böyle bi kural mı var? neden doğrudan oyuna yansıtılmış bu olay
    Penaltici belirlemis olmaniza ve bu belirli adamlar sahada olmasina ragmen mi iki gollu adam penalti atiyor?

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Quote Originally Posted by amorti View Post
    Penaltici belirlemis olmaniza ve bu belirli adamlar sahada olmasina ragmen mi iki gollu adam penalti atiyor?
    Evet. 6 tane penaltıcı belirlemiş olmama ve bunların 4-5i sahada olmasına rağmen.. Üstelik 2 gollü adam bu listede hiç yok

Nesil
    2006
    Yer
    06

Tek çözümü var 2 gol atan oyuncunu oyundan alacaksın bu sorundan benim de başım yandı birçok kez, yapacak birşey yok zannımca bu konuda

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Hayret ya, bende de aynısı oluyor ama hiç kaçırdığına denk gelmemiştim.
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Sayfa 93 / 94 İlkİlk ... 438391929394 SonSon

Mesaj Yetkileri