Quote Originally Posted by Mamadou View Post
Forumlarda okuyorum. Benim senin gibi taktik oturtamamış kişiler hazır taktikleri denemelerine rağmen yinede başarılı olamamışlar. Çok garip. Her türlü taktiği denedim ama yinede bir taktik oturtabilmiş değilim. İşin garip tarafı 16 ve 17'de kullandığım taktik Touch'da işliyor ama oyunun orijininde hiç bir şekilde işlemiyor. Bir tek üçlü savunma biraz iyi ama ondada sonuçlar istediğim gibi istikrarlı değil. Üstte arkadaşın verdiği diziliş bence oyunda işleyecek en güzel taktik olabilir. Şu oyunda benim çok beğendiğim diziliş olan 4-2-3-1'i kullanabilen varsa gerçekten helal olsun. 4-2-3-1 hiç bir şekilde işlemiyor. Kanatlardan oynattım, göbekten oynattım, ceza sahasına uzun oynattım, önde pres yaptırdım ama 4-2-3-1 ile başarılı olabilmiş değilim. Bide 4-2-3-1'in, 4-4-2'nin kanat oyuncuları fazla geriye destek vermiyorlar. İlerideki dörtlü hep hücumu düşünüyorlar. 6 kişide maalesef oyunda takım savunmasını kaldırmıyor.
Ben iki tane hazır taktik denedim. "Solid 442 tested with Brighton, Liverpool and Maidenhead" ve "4231 Quadruple with Juve" Fm-base.co.uk sitesinden. İkisi ile de istikrarlı olamadım. Dediğim gibi bir - iki oyuncu değişikliği ile bile taktik yatkınlığı ciddi etkiliyor. Geçen sene bu kadar zorlanmamıştım. Hatta kendi taktiğimle Uefa'yı almıştım geçen sene ama bu sene yaptığım taktikler ile hep kovuldum. Ne olursa olsun "save - load" da yapmadığım için oyundan soğudum şu an açıkçası.