Sayfa 7 / 10 İlkİlk ... 56789 ... SonSon
181 ile 210 arası toplam 292 sonuç

Konu: 6. Geleneksel Turkiye Ligleri Araştırması Eleştiri Başlığı

Öncelikle senelerdir açılan bu başlık için teşekkür etmek istiyorum çok faydalı oluyor. Ben de yıllardır maçlarını stadta izlediğim ve oyunda da çalıştırdığım Konyaspor hakkında fikirlerimi yazmak istedim dikkate alırsanız sevinirim.
    Milosevic: Takımın en dayanıklı ve çalışkan 2 oyuncusundan biri, bana göre fiziksel değerleri az olmuş güç ve hız artırılabilirdi çalışkanlık da aynı şekilde, asıl mevkisi de AMC olmalı.
    Moke: Pası 14 tekniği 12 çok fazla özellikler Moke için, konsantrasyonu da düşürülmeli.
    Skubic: Skubic'in en önemli özelliği savunma arkasına yaptığı koşular 2-3 senedir böyle gol ve asistler yapıyor ama topsuz alan özelliği "10"kesinlikle artırılmalı,yine takım oyunu ve tekniği de +1 +2 olmalıydı bence.
    Ömer Ali : Teknik değerleri çok az, tenkik bir oyuncu sayılmaz ama 11-12 olabilir en azından bu değerler. Yine ligin topsuz alan özelliği en iyi kanat oyuncularından olmasına rağmen topsuz alan değeri "10", vücut zindeliği de 9 oysa hiç uzun süreli sakatlık yaşadığını hatırlamıyorum.
    Ali Turan: Hız ve çeviklik özellikleri düşürülmeli artık yaşı 35 oldu.
    Vedat Bora: 2 senedir hocaları onu sağ kanat oynatıyor en önemli özelliği de hızı ve istekli olması. Hızı ve pozisyonu oyuna yansıtılmamış.
    Fallou Diagne : Hızı(17)abartı olmuş oyunda en göze batan özelliği hava üstünlüğü ama kafa vuruşu 12.
    Filipovic: Oyunda sakatlığı 8-9 ay gözüküyor oysa 1 haftadır takımla antreman yapıyor yani oyunda Temmuzdan başladığımızı düşünürsek 5-6 ay olmalı sakatlık süresi.
    Hurtado: Ligin en yetenekli oyuncularında biri olduğunu düşünüyorum çok göze batıyor topu alışı verişi. Özel yetenek(13) ve pas(14) özelliği daha yüksek olmalı bence.Asıl mevkisi AMC olmalı.
    Jonsson: Bence en çok hata yapılan oyuncu Konya'da. Çalışkanlığı ve dayanıklılığı en az 16-17 olmalı.Oyun tercihlerinde sık sık öldürücü ve uzun toplar dener yazıyor ama topla ilişkisi zayıf bir oyuncu tamamen bir takım oyuncusu maç boyu soluksuz koşuyor. Pas(13) fazla düşürülmeli. Top kapma markaj konsantrasyon(10) kesinlikle artırılması gereken özellikleri.
    Oyuncu profillerimde gözüme çarpan şeyler bunlar özellikle Milosevic,Jonsson ve Skubic hakkında yazdıklarım dikkate alınırsa sevinirim, teşekkürler şimdiden.

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Yanlis bir yere baktin galiba.
    Kiralik 30 Haziran 2020'de bitiyor, Transfer 1 Temmuz 2020'de gerceklesiyor.
    Acaba Liverpool'da sozlesmesinin bitis tarihine bakmis olmayasin?
    2021 diyor, başka arkadaşlar da baksın bana mı denk geldi bilmiyorum.

http://www.hizliresimyukle.com/image/yCtuV

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Lusage View Post
    Gözümden kaçmış. Mümkün olan ilk fırsatta düzeltilecek.
    Yanlis hatirlamiyorsam duzelmis olmali.

Nesil
    2005
    Yer
    Konya

Quote Originally Posted by kkkmmm View Post
    Öncelikle senelerdir açılan bu başlık için teşekkür etmek istiyorum çok faydalı oluyor. Ben de yıllardır maçlarını stadta izlediğim ve oyunda da çalıştırdığım Konyaspor hakkında fikirlerimi yazmak istedim dikkate alırsanız sevinirim.
    Milosevic: Takımın en dayanıklı ve çalışkan 2 oyuncusundan biri, bana göre fiziksel değerleri az olmuş güç ve hız artırılabilirdi çalışkanlık da aynı şekilde, asıl mevkisi de AMC olmalı.
    Moke: Pası 14 tekniği 12 çok fazla özellikler Moke için, konsantrasyonu da düşürülmeli.
    Skubic: Skubic'in en önemli özelliği savunma arkasına yaptığı koşular 2-3 senedir böyle gol ve asistler yapıyor ama topsuz alan özelliği "10"kesinlikle artırılmalı,yine takım oyunu ve tekniği de +1 +2 olmalıydı bence.
    Ömer Ali : Teknik değerleri çok az, tenkik bir oyuncu sayılmaz ama 11-12 olabilir en azından bu değerler. Yine ligin topsuz alan özelliği en iyi kanat oyuncularından olmasına rağmen topsuz alan değeri "10", vücut zindeliği de 9 oysa hiç uzun süreli sakatlık yaşadığını hatırlamıyorum.
    Ali Turan: Hız ve çeviklik özellikleri düşürülmeli artık yaşı 35 oldu.
    Vedat Bora: 2 senedir hocaları onu sağ kanat oynatıyor en önemli özelliği de hızı ve istekli olması. Hızı ve pozisyonu oyuna yansıtılmamış.
    Fallou Diagne : Hızı(17)abartı olmuş oyunda en göze batan özelliği hava üstünlüğü ama kafa vuruşu 12.
    Filipovic: Oyunda sakatlığı 8-9 ay gözüküyor oysa 1 haftadır takımla antreman yapıyor yani oyunda Temmuzdan başladığımızı düşünürsek 5-6 ay olmalı sakatlık süresi.
    Hurtado: Ligin en yetenekli oyuncularında biri olduğunu düşünüyorum çok göze batıyor topu alışı verişi. Özel yetenek(13) ve pas(14) özelliği daha yüksek olmalı bence.Asıl mevkisi AMC olmalı.
    Jonsson: Bence en çok hata yapılan oyuncu Konya'da. Çalışkanlığı ve dayanıklılığı en az 16-17 olmalı.Oyun tercihlerinde sık sık öldürücü ve uzun toplar dener yazıyor ama topla ilişkisi zayıf bir oyuncu tamamen bir takım oyuncusu maç boyu soluksuz koşuyor. Pas(13) fazla düşürülmeli. Top kapma markaj konsantrasyon(10) kesinlikle artırılması gereken özellikleri.
    Oyuncu profillerimde gözüme çarpan şeyler bunlar özellikle Milosevic,Jonsson ve Skubic hakkında yazdıklarım dikkate alınırsa sevinirim, teşekkürler şimdiden.
    Yeni transfer olan oyuncularda dokunuş yapmıyoruz. Bu bir ritüel artık. Senin dediğin değişiklikleri yapmam için öncelikle oyuncuların CA değerlerini arttırmam gerekli. Bunu yaptığım anda da zaten zaman zaman ligi yüksek derecede tamamlayan takım artık ilk 3'ün banko gediklisi haline gelecektir. Sonra da inanılmaz eleştiriler alacağımdan çok eminim. Takımı gerçeğe en uygun şekilde oyuna yansıtmaya çalışıyorum. Diğer kulüplerdeki oyuncularla (mantıklı olanlarla) kıyaslayarak CA değeri vermeye çalışıyorum.

Milosevic: Hızlı bir oyuncu değil, ayaklarına hakim bir oyuncu. Hız değil ama dayanıklılık anlamında değişiklik yapılacak.
    Moke: Bu adamın özellikleri geldiğinden beri kademe kademe düşürüldü. Romanyalıların şişirmesi. Haliyle devre arası düşüşe devam edecek.
    Skubic: Tekniği arttırılamaz yani arttırmayı düşünmüyorum. Dediğin değişiklikleri yapmam demek 5 CA'lık bir artış demek. Diğer özellikleri devre arasında değerlendireceğim.
    Ömer Ali: Ömer Ali dengesiz bir arkadaşımız. Bir sene batırırken diğer sene göze çarpan performans sergiliyor. Ve onunla alakalı sürekli değişiklikler yapmaktan açıkcası sıkıldım. Devre arası geldiğinde durumuna bakar ve değişiklikleri yansıtırız.
    Ali Turan: Yaşından dolayı oyun başlar başlamz zaten onun özellikleri düşüşe geçecek. Ben direk daha da düşürürsem oyunda ilerledikten sonra nasıl bir profil oluşur pek emin değilim.
    Vedat Bora: Kapalı kutu bir oyuncu. Hocaları güveniyor olabilir ama onun ne verdiği önemli. Bana göre halen daha ondan istenileni verebilmiş değil.
    Jonsson: Profiline en fazla özen göstereceğim oyuncu Jonsson. Bu sene şaşırtıcı derecede takımın en iyisi. Normalde bu kadar sivrilen bir oyuncu değildi.
    Filipovic: Sakatlığı geçen seneye göre ayarlandı. Uzun görünmesi sıkıntı. Düzelttirmeye çalışacağım.

Diagne ve Hurtado'ya dediğim gibi dokunuş yapılmadı. (Almanya ve Portekiz'den gelen profiller) Bu demek değil ki devre arası da yapılmayacak. O zamana kadar gözlemlemeye devam.

Merak etme arkadaşım bende Konyasporluyum, senesini artık hatırlamadığım yıllardan beri takımı gerek stad, gerek tv, gerekse sanal ortamdan takip ediyorum ve oyunda da kariyer yapıyorum. Eğer o kadar irdelemeye gözüne bu kadar şey çarptıysa bana göre gayet başarılı bir analiz yapmışım diye düşünüyorum. Bana da mantıklı gelen senin önerilerini kendi gözlemlerimle kıyaslar ve oyuna yansıtırım ama devre arasına kadar profillerde oynama yapma imkanım şu an için zor. İlgin ve desteğin için teşekkürler.

Quote Originally Posted by RoCCo_42 View Post
    Yeni transfer olan oyuncularda dokunuş yapmıyoruz. Bu bir ritüel artık. Senin dediğin değişiklikleri yapmam için öncelikle oyuncuların CA değerlerini arttırmam gerekli. Bunu yaptığım anda da zaten zaman zaman ligi yüksek derecede tamamlayan takım artık ilk 3'ün banko gediklisi haline gelecektir. Sonra da inanılmaz eleştiriler alacağımdan çok eminim. Takımı gerçeğe en uygun şekilde oyuna yansıtmaya çalışıyorum. Diğer kulüplerdeki oyuncularla (mantıklı olanlarla) kıyaslayarak CA değeri vermeye çalışıyorum.

Milosevic: Hızlı bir oyuncu değil, ayaklarına hakim bir oyuncu. Hız değil ama dayanıklılık anlamında değişiklik yapılacak.
    Moke: Bu adamın özellikleri geldiğinden beri kademe kademe düşürüldü. Romanyalıların şişirmesi. Haliyle devre arası düşüşe devam edecek.
    Skubic: Tekniği arttırılamaz yani arttırmayı düşünmüyorum. Dediğin değişiklikleri yapmam demek 5 CA'lık bir artış demek. Diğer özellikleri devre arasında değerlendireceğim.
    Ömer Ali: Ömer Ali dengesiz bir arkadaşımız. Bir sene batırırken diğer sene göze çarpan performans sergiliyor. Ve onunla alakalı sürekli değişiklikler yapmaktan açıkcası sıkıldım. Devre arası geldiğinde durumuna bakar ve değişiklikleri yansıtırız.
    Ali Turan: Yaşından dolayı oyun başlar başlamz zaten onun özellikleri düşüşe geçecek. Ben direk daha da düşürürsem oyunda ilerledikten sonra nasıl bir profil oluşur pek emin değilim.
    Vedat Bora: Kapalı kutu bir oyuncu. Hocaları güveniyor olabilir ama onun ne verdiği önemli. Bana göre halen daha ondan istenileni verebilmiş değil.
    Jonsson: Profiline en fazla özen göstereceğim oyuncu Jonsson. Bu sene şaşırtıcı derecede takımın en iyisi. Normalde bu kadar sivrilen bir oyuncu değildi.
    Filipovic: Sakatlığı geçen seneye göre ayarlandı. Uzun görünmesi sıkıntı. Düzelttirmeye çalışacağım.

Diagne ve Hurtado'ya dediğim gibi dokunuş yapılmadı. (Almanya ve Portekiz'den gelen profiller) Bu demek değil ki devre arası da yapılmayacak. O zamana kadar gözlemlemeye devam.

Merak etme arkadaşım bende Konyasporluyum, senesini artık hatırlamadığım yıllardan beri takımı gerek stad, gerek tv, gerekse sanal ortamdan takip ediyorum ve oyunda da kariyer yapıyorum. Eğer o kadar irdelemeye gözüne bu kadar şey çarptıysa bana göre gayet başarılı bir analiz yapmışım diye düşünüyorum. Bana da mantıklı gelen senin önerilerini kendi gözlemlerimle kıyaslar ve oyuna yansıtırım ama devre arasına kadar profillerde oynama yapma imkanım şu an için zor. İlgin ve desteğin için teşekkürler.
    Genel olarak Konyaspor araştırmasından ben kendi adıma memnunum. Bundan dolayı teşekkür ederim öncelikle. Editör kullanmadığım için oyuncu CA'larını bilmiyorum ama oyuncuların bu değerlere göre profillerinden daha üstün performanslar verebiliyorlar sanırım. Sadece oyuncu profillerinde gözüme takılan şeyler bunlardı. İlgi ve alakanız için teşekkürler.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Yanlis bir yere baktin galiba.
    Kiralik 30 Haziran 2020'de bitiyor, Transfer 1 Temmuz 2020'de gerceklesiyor.
    Acaba Liverpool'da sozlesmesinin bitis tarihine bakmis olmayasin?
    Oyunda böyle bir sorun var Karius transfer olmadan 1 sene liverpoolda oluyor.

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Uzun süre oldu buraya yazmayalı,ekonomik durum yüzünden 19u bekleyeceğim ama Denizlispor araştırması için 1-2 ufak şeyi yazayım geçen seneden aklımda kalanlardan.

Mehmet Akyüz'ün doğal mevkisi forvete çekilmeli,oynayan abimden duyduğum kadarıyla hala kanatmış. Alperen Babacan'ın DR 20 değilse olmalı,öyleydi sanırım. Muhammed Himmet'in DR 12-14 yapılabilir,bu sene sağ bekte başladı ama uzun süre devam etmedi. Oynayabileceği kadar değer yeterli. Deniz Vural'ın MC değeri düşüktü diye hatırlıyorum o da 14 olabilir,bu sene sadece MC oynadı.
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Nesil
    2007

Arkadaşların yukarıda belirttiği gibi Karius'un Beşiktaş'a transfer tarihi yanlış. 2020 olarak düzeltilmeli.

Ljajic transferi için ise İtalyan basınında çıkan haberlere göre Ljajic'in sözleşmesindeki zorunlu satın alma opsiyonunun aktif hale gelmesi için oyuncunun siyah-beyazlı ekipte en az 17 maça çıkması gerekiyor. Kaynak: https://www.goal.com/tr/haber/adem-l...m1u58l5qoe6dak

Ayrıca oyuncu boyları BJK resmi websitesine göre girilmeli, güncellenmeli. Özellikle aşağıdaki genç oyuncuların boyları random çıkıyor sanırım:

Ersin Destanoğlu'nun boyu: 1.95
    Alpay Çelebi'nin boyu: 1.95
    Mertcan Açıkgöz: 1.80

Kaynak: http://bjk.com.tr/tr/takim/1/

Nesil
    2007
    Yer
    Samsun

Yanlis hatirlamiyorsam duzelmis olmali.
    Halen aynı şef.

10. Default

Galatasarayda 2021-2022 sezonundayım ama hala sattığım kadar harcayabiliyorum.Kulübün mali durumu gayet iyi bu sezon kalkması gerekiyordu.3 sezon kurallara uyduk oyun uymamasına izin vermiyor zaten.
    Birde maaş bütçesiyle transfer bütçesi arttıramıyorum mesela 5.000.000 maaş alan bir oyuncuyu 5.000.000a satıp 7.500.000a bir oyuncu alıp 2.500.000 maaş veremiyorum bonservis kadar transfer bütçesi veriyor ancak uefanın böyle bir şartı yok .

* Şirketimiz, bu anlaşma süresince, UEFA A Listesine dahil edilebilecek yeni oyuncu transferlerinde belirli bir sınırlandırmayı kabul etmektedir. Bu sınırlama, sezon bazında net transfer gelirlerinin (transfer gelirleri-transfer harcamaları) pozitif olması şartını içermektedir. Bu sınırlama, önümüzdeki sezonlarda bu anlaşmada yer alan operasyonel ve mali kriterlere uyum gösterilmesi durumunda 2021/22 sezonunda kaldırılacaktır. Halihazırda UEFA 2017/18 A listesinde yer alan oyuncular ile, sözleşmesi bitmiş ve serbest oyuncular ile imzalanacak sözleşmeler bu sınırlama kapsamında değildi

https://www.galatasaray.org/haber/gs...nlasmasi/39821
    Last edited by faruker : 28.Ekim.2018 at 16:29

Böylesine büyük maddi sıkıntılardan bu kadar kısa sürede çıkılmasının da önüne geçilmesi lazım. En az başarılı 4-5 sezon ile çıkılabilmeli bu maddi buhrandan.
    Quote Originally Posted by faruker View Post
    Galatasarayda 2021-2022 sezonundayım ama hala sattığım kadar harcayabiliyorum.Kulübün mali durumu gayet iyi bu sezon kalkması gerekiyordu.3 sezon kurallara uyduk oyun uymamasına izin vermiyor zaten.
    Birde maaş bütçesiyle transfer bütçesi arttıramıyorum mesela 5.000.000 maaş alan bir oyuncuyu 5.000.000a satıp 7.500.000a bir oyuncu alıp 2.500.000 maaş veremiyorum bonservis kadar transfer bütçesi veriyor ancak uefanın böyle bir şartı yok .

* Şirketimiz, bu anlaşma süresince, UEFA A Listesine dahil edilebilecek yeni oyuncu transferlerinde belirli bir sınırlandırmayı kabul etmektedir. Bu sınırlama, sezon bazında net transfer gelirlerinin (transfer gelirleri-transfer harcamaları) pozitif olması şartını içermektedir. Bu sınırlama, önümüzdeki sezonlarda bu anlaşmada yer alan operasyonel ve mali kriterlere uyum gösterilmesi durumunda 2021/22 sezonunda kaldırılacaktır. Halihazırda UEFA 2017/18 A listesinde yer alan oyuncular ile, sözleşmesi bitmiş ve serbest oyuncular ile imzalanacak sözleşmeler bu sınırlama kapsamında değildi

https://www.galatasaray.org/haber/gs...nlasmasi/39821

12. Default

Quote Originally Posted by secretname13 View Post
    Böylesine büyük maddi sıkıntılardan bu kadar kısa sürede çıkılmasının da önüne geçilmesi lazım. En az başarılı 4-5 sezon ile çıkılabilmeli bu maddi buhrandan.
    galatasaray maddi olarak büyük sıkınta degil kurallara uymadıgı için ceza yedi borç vs yüzünden degil.

ünal aysalın linkte hamlesi ve şampiyonlar ligi tv gelirleri ve primlernin artmasıyla bu mümkün.
    3 sezondur oyunda sattıgım kadar hacıyorum su an mali durumda bir anormallik yok.

Başkanlık budur işte kulübe kredi sağlamakta olmuyor vizyon füzyon felan.

https://www.sporx.com/unal-aysal-gal...SXHBQ724745SXQ

Cocu'da gitti oyunda FB'nin basinda kimi gorecegiz veya kim gelir?

Gelen ne oynatacak nasil oynatacak kimi oynatacak tam muamma

Bu arada oyun persembe gecesine dogru cikis yapacaktir.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Fenerbahçe'nin başlanlık değişiminde Ali Koç 14. Döneminde diye haber çıkıyor bu arada.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Fatih Terim kötü sezonun ardından kovulduktan sonra Antalyaspor'u 2. yapan Bülent Uygun geliyor takımın başına ve Fatih Terim "Futbol Direktörü" oluyor ???

https://prnt.sc/lbx6cb

Bu arkadaşın soy isminde ki sorun ne?

https://prnt.sc/lbx1db

Diğer başlığa yazdım ama buraya da eklemek istiyorum.

Oyunda bazen kadroyu ayarlayıp maça gir dediğiniz zaman oyun kitlenip kalıyor. Bunun bir çözümü var mı?

Diğer bir sorumda bazen maç sırası bazen de devre arasında oyuncu değişikliği yaptığını zaman (onaylamadan) geri alamıyorsunuz. Yani değiştirmek istediğiniz oyuncu bir forvet diyelim. Siz yedeklerden yanlışlıkla bir stoper seçtiniz. Bunu geri alamıyorsunuz. ?

Enzo roco'nun satışının %100'ü third party e gider maddesi kaldırılmamış

Bu konuda hiçbir resmi açıklama yok, bence full sürüme kadar düzeltilmeli

Baya ayrıntılı bir uptade gelmıs sanırm,kariyere başlanabilir artık herhalde.

Nesil
    2013
    Yer
    Budapeste

https://community.sigames.com/topic/...pdate-out-now/

Güncellemeyle gelen degisiklikler.

@Perpetua Abi daha veritabani degisikligi olur mu ?

Oyuna baslayanilir miyiz?

Yeni oyuna başlamak için yine de 2 hafta bekleyeceğim.
    Last edited by secretname13 : 31.Ekim.2018 at 10:03

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Adana Demirspor View Post
    @Perpetua Abi daha veritabani degisikligi olur mu ?

Oyuna baslayanilir miyiz?
    Bence daha baslama.

Ne kadar beklememiz lazım peki hocam 2 hafta yeter mi ?
    Bence daha baslama.

Nesil
    2003

Ne kadar beklememiz lazım peki hocam 2 hafta yeter mi ?
    Oyun resmen ciktiktan sonra uzun boylu kariyere baslamak en iyisi bence. Beta surumlerinde ozellikle sorunlarin daha cabuk fark edilebilmesi icin bazen daha dusuk ihtimalle olan seyler daha yuksek ihtimalle oluyor. Bu da bazen uzun vadeli oyunu etkileyebiliyor.

Oyun full surume geçti.

aynen full sürüm artık sağ alttaki beta olayı kalkmış

Full sürüme hemen bi patch gelir mi hocam @perpetua? Ya da düzeltilmeyen ve bir sonraki patche kalan şeyler nelerdir?

Nesil
    2003

Full sürüme hemen bi patch gelir mi hocam @perpetua? Ya da düzeltilmeyen ve bir sonraki patche kalan şeyler nelerdir?
    Bildigim kadariyla bir cok ligde ufak tefek kural hatalari, isleyis hatalari sorunlari var. Hatta belki de olmayan lig yok diyebilirim. Herhalde bunlari zamanla duzeltirler ancak oyun artik ciktigina gore bunlari kabullenip oyunu oynamak ve olabildigince zevk almak gerekli bence.

Alanyaspor Emre Güral ve Darko Lazic ile Akhisarspor da forvet Hora ile sözleşme feshetti. Oyuna yansımamış.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

@perpetua
    Abi yine çıkış günü yaması benzeri bir yama çıkaracak mısınız TR için?

Sayfa 7 / 10 İlkİlk ... 56789 ... SonSon

Mesaj Yetkileri