Sayfa 11 / 13 İlkİlk ... 910111213 SonSon
301 ile 330 arası toplam 384 sonuç

Konu: FM 2014 - Araştırma Hakkında Eleştiri Başlığı

Nesil
    2006
    Yer
    London

Quote Originally Posted by MeMo View Post
    Egemen Korkmaz bundan böyle database konulmasın bence boşa yer işgal ediyor. Hatta diğer tüm Türk stoperler birleştirilsin bir oyuncu yapılsın. Biz başka oyuncu mu izliyoruz anlamadım.
    Bana o kadar kötü görünmedi profili

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Anlayamadim. Biraz acsan?
    Oyunda sezon boyu berbattı ve CA'sını gördüm şimdi hiç kıyaslanmaması gereken adamlarla neredeyse aynı seviyede yapılmış.

Üstelik yaşı da genç değil oynattıkça iyileşsin. Geçen sezonun sonu ve bu senenin başındaki Egemen'i oyundaki Egemen'in yakalaması mümkün değil.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Oyunda sezon boyu berbattı ve CA'sını gördüm şimdi hiç kıyaslanmaması gereken adamlarla neredeyse aynı seviyede yapılmış.

Üstelik yaşı da genç değil oynattıkça iyileşsin. Geçen sezonun sonu ve bu senenin başındaki Egemen'i oyundaki Egemen'in yakalaması mümkün değil.
    iyide pozisyon almayı bilmiyor bu adam yani 12 normal top kapma desek 14 belki 15 olur onun haricinde eksik bir özelliği belk takım oyunu 2 yada 3 tık artar başka bir şey bulamadım ben

ligdeki diğer defanslarla karşılaştırırsak evet düşük bir profil ama gerçeği yansıtıyor

Nesil
    2003

Oyunda ne acidan berbatti?

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Oyunu oynamaya başladınız mı ? Egemen'i kullandınız mı hiç ?

Ayrı ayrı oyunlarda ilk iki sezonu 10 sefer falan oynatmışımdır. Ligte en yüksek ortalamayla oynayan yerli stoper Egemen oldu çoğunda. Çoğunda Chedjou'dan yüksek ortalama yaptı. Milli takımda oynatırken ilk stoperim hep Egemen oldu, yanına Semih veya Ömer Toprak'ı seçtim. Bilmiyorum şef özellikleri astı mı veya bunu söylememde sıkıntı var mı bilmiyorum ancak yanlış hatırlamıyorsam Egemen, Semih Kaya'yla aynı CA'ya sahip ve ligteki en iyi yerli stoper.

Quote Originally Posted by Papi44 View Post
    Teşekkürler.

Gerçekten bu düzenlemeleri kim yaptıysa helal olsun çok güzel berbat etmişler Göztepeyi barça Malatyasporuda vallodolid yapmışlar

Arada uçurum var gibi konuşmuşsunuz. Göztepe'nin kadrosunun neredeyse yarısından fazlası yeni transferle gelen oyuncular ve büyük çoğunluğu 1.Lig hatta Süper Lig seviyesinde oynamış oyuncular. Oyuncuların kim olduklarından veya özelliklerinin nasıl oldukları hakkında bir fikriniz var mı ? Evet sezonun başından itibaren izlediğimiz kadarıyla düşmesi gereken oyuncular olacaktır. Bir sonraki güncellemede bunlar değerlendirilecektir. Örneğin Furkan Alakmak en yüksek CA'lı oyuncu ancak profili tamamen dışarıdan geldi, ben hiç bir değerlendirme yapamadan oyuna yansıdı. Şimdi izleyip gördüğümüz kadarıyla yeni güncellemede değişiklikler yapılacaktır.

Oyuna gerçekten bir katkınız olsun istiyorsanız, eksik veya yanlış gördüğünüz oyuncularla ilgili açılacak araştırma sayfalarında veya buradan eleştirilerinizi yapabilirsiniz. Ancak bunu lütfen düzgün verilerle yapalım. Ya bu Barça olmuş bu bilmem ne olmuş şeklinde değil.

Nesil
    2005

Quote Originally Posted by Dennis Bergkamp View Post
    Gençlerbirliği'ndeki Ahmet Çalık çok kötü yapılmış yahu.Adam forma şansı bulmaya başladığından beri çok iyi maçlar çıkartıyor.Oyunda PTT 1.Lige yedek olarak bile almam o profille.
    Evet bana da öyle geldi biraz kötü olmuş.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by aykutbagci View Post
    Bilmiyorum şef özellikleri astı mı veya bunu söylememde sıkıntı var mı bilmiyorum ancak yanlış hatırlamıyorsam Egemen, Semih Kaya'yla aynı CA'ya sahip ve ligteki en iyi yerli stoper.
    Asti. Arastirma bolumunden ulasilabiliyor.

Nesil
    2006

FM 13 de Egemen'i oynatmamak için transfer yapardım sürekliliği yok çok top kaçırıyor. 2014de nasıl bilmiyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Manisa

Arada uçurum var gibi konuşmuşsunuz. Göztepe'nin kadrosunun neredeyse yarısından fazlası yeni transferle gelen oyuncular ve büyük çoğunluğu 1.Lig hatta Süper Lig seviyesinde oynamış oyuncular. Oyuncuların kim olduklarından veya özelliklerinin nasıl oldukları hakkında bir fikriniz var mı ? Evet sezonun başından itibaren izlediğimiz kadarıyla düşmesi gereken oyuncular olacaktır. Bir sonraki güncellemede bunlar değerlendirilecektir. Örneğin Furkan Alakmak en yüksek CA'lı oyuncu ancak profili tamamen dışarıdan geldi, ben hiç bir değerlendirme yapamadan oyuna yansıdı. Şimdi izleyip gördüğümüz kadarıyla yeni güncellemede değişiklikler yapılacaktır.

Oyuna gerçekten bir katkınız olsun istiyorsanız, eksik veya yanlış gördüğünüz oyuncularla ilgili açılacak araştırma sayfalarında veya buradan eleştirilerinizi yapabilirsiniz. Ancak bunu lütfen düzgün verilerle yapalım. Ya bu Barça olmuş bu bilmem ne olmuş şeklinde değil.
    Emin ol senden daha çok takip ediyorum 2.Lig'i ve açıp eğer iki kadroyu karşılaştırırsanız bizim takımımızda da gerek süper lig gerek PTT de oynamış birsürü oyuncu var . Geçen sene gol kralı olmuş bu senede hala gollerine devam eden 2.Ligin en iyi Santrafor'u Eren Görür'ün CA 77 yapılmış geçen sene bu 88 di . Yine diğer oyunculara bakıyorum hepsini vasatın altına indirmişler anlamıyorum bu takım geçen sezon şampiyonluğa oynuyordu neden bu kadar azaltıldı bu değerler. Oyuna gerçekten bir katkım olsun istiyorum evet bunlarında böyle kalmaması için elimden geleni yaparım.

Bu Eren'in geçen sezon attığı gollerin listesi.

http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=30&kisiId=611750
    malatyAdana!

Oyun için spariş vermedim henüz ve geçen seneki yaşadıklarımdan sonra bu sene oyunun çıkışından sonra bir süre bekleyeceğim ve eğer geçen sene gibi olursa ara ocak ayına kadar da almayı düşünmüyorum.

Ama konuyla ilgili otuncu profillerine yine site üzerinden gördüğüm resimlerden şu meydana çıkıyor, Galatasaray son 2 senenin şampiyonu olabilir fakat bu oyuncuların bu kadar abartılmasına sebep değil bence. Sow FM 2013 dribling 9 du 1 sene sonra bakıoruz 10 olmuş Burak Yılmaz'a bakıosun dayanıklılık güç hız hızlanma gibi özellikleri bence bu ligde tartışmasız ve objektif oalarak herkesin hem fikir olacağı emenike ile hep 1 puan gerisinde hatta dayanıklılığı emenike den bile iyi. araştırma takımında çok Galatasara'lı var ve malesef objektif olmayı başaramadılar gibi bir izlenim veriyor. hatta Burak'ı Drogba ile karşılaştırdığında bile Burak'ın Drogba'nın üzerinde bir futbolcu gözüküyor. Bence abartı olmuş çok ama tabi kimse de oyundaki Şampiyonlar liginde ki tek Türk takımının(v muhtemelen 2 yıl boyunca da böyle devam edecek olan) kadrosunun sağlmam olması isteğine de yenik düşmek gibi hata da olabilir

Nesil
    2003

Emin ol senden daha çok takip ediyorum 2.Lig'i ve açıp eğer iki kadroyu karşılaştırırsanız bizim takımımızda da gerek süper lig gerek PTT de oynamış birsürü oyuncu var . Geçen sene gol kralı olmuş bu senede hala gollerine devam eden 2.Ligin en iyi Santrafor'u Eren Görür'ün CA 77 yapılmış geçen sene bu 88 di . Yine diğer oyunculara bakıyorum hepsini vasatın altına indirmişler anlamıyorum bu takım geçen sezon şampiyonluğa oynuyordu neden bu kadar azaltıldı bu değerler. Oyuna gerçekten bir katkım olsun istiyorum evet bunlarında böyle kalmaması için elimden geleni yaparım.

Maalesef 2. Ligi cok detayli arastiracak insangucumuz yok ve bu tip sorunlar olabiliyor.

Forum'a uye oldugun e-posta adresine bir mail attim. Ona geri donersen sevinirim.

Ek: Sen donmedin ama mail geri dondu. Profilindeki e-posta adresini guncellersen sevinirim. Hatta daha once de sana ulasmaya calismisim ama geri donmus.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by heartbreaker007 View Post
    Oyun için spariş vermedim henüz ve geçen seneki yaşadıklarımdan sonra bu sene oyunun çıkışından sonra bir süre bekleyeceğim ve eğer geçen sene gibi olursa ara ocak ayına kadar da almayı düşünmüyorum.

Ama konuyla ilgili otuncu profillerine yine site üzerinden gördüğüm resimlerden şu meydana çıkıyor, Galatasaray son 2 senenin şampiyonu olabilir fakat bu oyuncuların bu kadar abartılmasına sebep değil bence. Sow FM 2013 dribling 9 du 1 sene sonra bakıoruz 10 olmuş Burak Yılmaz'a bakıosun dayanıklılık güç hız hızlanma gibi özellikleri bence bu ligde tartışmasız ve objektif oalarak herkesin hem fikir olacağı emenike ile hep 1 puan gerisinde hatta dayanıklılığı emenike den bile iyi. araştırma takımında çok Galatasara'lı var ve malesef objektif olmayı başaramadılar gibi bir izlenim veriyor. hatta Burak'ı Drogba ile karşılaştırdığında bile Burak'ın Drogba'nın üzerinde bir futbolcu gözüküyor. Bence abartı olmuş çok ama tabi kimse de oyundaki Şampiyonlar liginde ki tek Türk takımının(v muhtemelen 2 yıl boyunca da böyle devam edecek olan) kadrosunun sağlmam olması isteğine de yenik düşmek gibi hata da olabilir
    Emenike son 1 yilda futbol oynamadi. Daha yeni yeni tekrar futbol oynamaya basliyor. Burak, veya herhangi baska bir oyuncu da ayni durumda olsa benzer dususler yasamis olurdu.

Mesela Sneijder'in gecen senenin basindaki fiziksel ozelliklerine bak, bir de simdiki fiziksel ozelliklere.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Eren geçen sezon ligte ( playofflar hariç ) 13 gol attı, sadece kendi grubunda en çok gol atan oyuncu. Lig olarak kabul edip iki gruba da bakarsak gol krallığı sıralamasında 5. sırada.. Gol kralı'da ligin en iyi santraforu demek değildir o ayrı bir mevzu tabi Mesela yine 2.Ligte geçen yılın gol kralı ( playofflar hariç 24 gol ) Mugdat Çelik, bu yıl da sanırım 9 tane attı şu ana kadar tam hatırlamıyorum. Ve CA'sı 85.. Nasıl yapalım..

2. Ligteki en iyi CA alan 20 adamı sayayım istersen. Izzet Akgül-Gökhan Kaba-Gökhan Güleç-Önder Çengel-Şaban Genişyürek-Metin Akan-Adem Sarı-Mert Kaytankaş-Abdi Aktaş-Ömer Yalçın-İlyas Çakmak-Ali Kucık-Şehmus Özer-İbrahim Şahin-Murat Behram-Taylan Eliaçık-Murat Uluç-Aydın Çetin-Raif Demir...

Eksiklik var mı evet bence var. Eren'in yükselmesi değil başka adamların da düşmesi gerekiyor. Malum 2. Ligte araştırmacı eksiğimiz var ve yakın takip altında olamıyor tüm takımlar. Genel olarak CA düşüşü yapıldı oyuncularımızda. Takip ettiysen görmüşsündür Süper Lig'ten itibaren biraz indirime gidildi mümkün olduğunca eşit oranda. 2.Lig'in en iyi 3. takımı olarak yapılmış Yeni Malatyaspor. Yani şampiyonluğa oynayacak bir takım. Bence istenilen olmuş.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

@aykutbağci

Siz Buca'nın maçlarını takip ediyorsunuz, Recep ne durumda ? katkısı oluyor mu? Buca'da geçireceği 1 sezonun onun gelişimine katkısı ne derece olur ?
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by benbenim View Post
    @aykutbağci

Siz Buca'nın maçlarını takip ediyorsunuz, Recep ne durumda ? katkısı oluyor mu? Buca'da geçireceği 1 sezonun onun gelişimine katkısı ne derece olur ?
    Buca, Göztepe ve birkaç takımın daha araştırması dışında tüm ligi takip ediyorum Recep kupa maçı dışında hiç 11 başlayamadı. Genelde hep sonradan oyuna giren oyuncu oldu. Bucaspor'un antrenörü Kemal Kılıç ilginç bir adam değişik tercihleri var Biraz daha forma şansı bulsa gelişimine büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. Hatta buraya gelmesi herhangi bir Süper Lig takımına gitmesinden daha iyi oldu. 1. Lig biraz daha fiziki mücadelenin yoğun olduğu bir yer. Recep'in de malumunuz en eksik olduğu yönü fiziği. Burada oynadıkça, mücadele ettikçe, yıprandıkça, zorladıkça, zorlandıkça kendini geliştirecektir. Çünkü saf teknik özellikleri zaten bu ligin üstünde bir oyuncu. Bakalım izleyelim görelim, umarım oynar ve kendini geliştirebilir.

Emenike son 1 yilda futbol oynamadi. Daha yeni yeni tekrar futbol oynamaya basliyor. Burak, veya herhangi baska bir oyuncu da ayni durumda olsa benzer dususler yasamis olurdu.

Mesela Sneijder'in gecen senenin basindaki fiziksel ozelliklerine bak, bir de simdiki fiziksel ozelliklere.

Tamam o zman birde şu açıdan bakalım. Bir yanda 35 yaşına gelmiş fiziksel oranda artık düşüşte hatta sonlarında olan. Fakat kariyerinde İngiltere lig şampiyonluğu Ş.L şampiyonluğu yaşamış milli takımın yaşayan efsanesi bir Drogba. Diğer yanda 2 büyük takımda oynamış bir şey yapamamış Trabzon şehri sayesinde kendi meziyetlerinin farkına 25 yaşında varmış ve kendini o yaştan sonra geliştirmeye çalışan 2 lig şampiyojnluğu ve son Ş.L organizasyonunda 8 gol atan Milli takımdada 2010 da ki yakaladığı çıkışı devam ettiren bir Burak

Şimdi bırakın geçen sene sahada gösterdikleri performansı her şeyi Burak Drogba ile aynı çalışkanlığa sahip olduğu için (çalışkanlılk 10) hızını kullanamıyor? yoksa Drogba ztn ağır bir oyuncu ama aynı zamanda Burak gibi bir forvetle eşit tutuluyor?

35 yaşında hayatınında futbolda ki en büyük finalleri yaşamış bir adam mı baskıyla mücadele edebilir. Yada 26 yaşında ve kariyerinin son 3 senesinde büyük maçlar oynayan Burak mı?

Yukarıda kariyerini özet geçtiğim Drogba 35 ine geldiği için mi soğukkanlılığını ve bitiriciliğini kaybetti. Yoksa Burak gerçekten çok kendine güvenen soğukkanlı ve bunu bitiricilik özelliğine de çok iyi yansttığı??????? için her girdiği 5 pozisyonun 2 sini gole çeviremesine rağmen sadece 26 yaşında ve son dönem istatistiği baz alınarak mı Drogba'dan daha iyi yapıldı?

Ben olaya bu şu açıdan bakıyorum elbetteki yaşla beraber fiziksel ölçü de düşer fakat mevcut potansiyel bir yetenek vardır ve bu yetenek deneyimle pekişerek pekala bazı özellikler düşüş gösterse de(hız çeviklik v.s) artık içgüdüsel olarak bir yer tutar ve rakibini ekarte etmek için topçu bunu da kullanır. Bu söylediğimi oyuna entegre etmek zor olabilir belki ama bir forvetin kilit özelliklerini de sadece yaşa ve son dönem performansına bağlayıp ta ona göre düzenlenmemeli hele ki bu isim Burak'a karşı DROGBA OLUNCA yada her ne kadar 1 yıldır futbol oynamasa da tüm otoritelerce kabul görecek bir durum olan emenike'nin Burak'tan hızlı olması gibi. Yani bazı özellikler vardır futbolcu da o özellik o topçu futbolu bıraksa bile onunla anılmaya devam eder. ama sadece istatistikçiler Burak Yılmaz'ı Trabzon'da yakaladığı başarı ve Ş.L liginnde attığı 8 golü hatırlar. Bu oyunda özellikler istatistiklere göre mi yoksa ismin hakettiği değere göre mi verildiği ile ilgili tartışma söz konusu olmuş zira herkes SoW ve Drogba'da hayal kırıklığı yaşarken kimse Burak'tab memnun değil.

Nesil
    2013
    Yer
    09

Eren geçen sezon ligte ( playofflar hariç ) 13 gol attı, sadece kendi grubunda en çok gol atan oyuncu. Lig olarak kabul edip iki gruba da bakarsak gol krallığı sıralamasında 5. sırada.. Gol kralı'da ligin en iyi santraforu demek değildir o ayrı bir mevzu tabi Mesela yine 2.Ligte geçen yılın gol kralı ( playofflar hariç 24 gol ) Mugdat Çelik, bu yıl da sanırım 9 tane attı şu ana kadar tam hatırlamıyorum. Ve CA'sı 85.. Nasıl yapalım..
    Muğdata araştırma bölümünde konu açtım dönen olmadı, sanırım olmamasının sebebi araştırma yapılmaması geçen seneyle profili aynı duruyor, bütün oyuncular araştırılmaz haklısınız ancak sonuçta bu adam gol kralı yaşı genç Gençlerbirliği altyapısından yetişmiş bi araştırma yapılsa olurmuş bi düzenlemeye gidilse, bilmiyorum benmi yanlış düşünüyorum ?

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Buca, Göztepe ve birkaç takımın daha araştırması dışında tüm ligi takip ediyorum Recep kupa maçı dışında hiç 11 başlayamadı. Genelde hep sonradan oyuna giren oyuncu oldu. Bucaspor'un antrenörü Kemal Kılıç ilginç bir adam değişik tercihleri var Biraz daha forma şansı bulsa gelişimine büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. Hatta buraya gelmesi herhangi bir Süper Lig takımına gitmesinden daha iyi oldu. 1. Lig biraz daha fiziki mücadelenin yoğun olduğu bir yer. Recep'in de malumunuz en eksik olduğu yönü fiziği. Burada oynadıkça, mücadele ettikçe, yıprandıkça, zorladıkça, zorlandıkça kendini geliştirecektir. Çünkü saf teknik özellikleri zaten bu ligin üstünde bir oyuncu. Bakalım izleyelim görelim, umarım oynar ve kendini geliştirebilir.
    Teşekkürler yorum için. İnşallah gerekli şansı bulup geliştirir o fiziğini.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by alexdeozil View Post
    Muğdata araştırma bölümünde konu açtım dönen olmadı, sanırım olmamasının sebebi araştırma yapılmaması geçen seneyle profili aynı duruyor, bütün oyuncular araştırılmaz haklısınız ancak sonuçta bu adam gol kralı yaşı genç Gençlerbirliği altyapısından yetişmiş bi araştırma yapılsa olurmuş bi düzenlemeye gidilse, bilmiyorum benmi yanlış düşünüyorum ?
    Yok kesinlkle doğru düşünüyorsunuz. Malum alt liglerdeki araştırmacı azlığı böyle eksikliklere neden olabiliyor. Konuyu bugün mü açtınız peki ? Özellikle 2.Lig için o araştırma sayfalarına gelecek yorumlar önemli olacaktır. Belki oradaki tüm oyuncuları takip etmemiz mümkün değil ama göze çarpanlar veya profilinde önemli derecede hata gördüğünüz oyuncuları oyun başladıktan sonra orada belirterek, sonraki güncellemelerde daha düzgün ve doğru alt ligler yapabiliriz.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by heartbreaker007 View Post
    Tamam o zman birde şu açıdan bakalım. Bir yanda 35 yaşına gelmiş fiziksel oranda artık düşüşte hatta sonlarında olan. Fakat kariyerinde İngiltere lig şampiyonluğu Ş.L şampiyonluğu yaşamış milli takımın yaşayan efsanesi bir Drogba. Diğer yanda 2 büyük takımda oynamış bir şey yapamamış Trabzon şehri sayesinde kendi meziyetlerinin farkına 25 yaşında varmış ve kendini o yaştan sonra geliştirmeye çalışan 2 lig şampiyojnluğu ve son Ş.L organizasyonunda 8 gol atan Milli takımdada 2010 da ki yakaladığı çıkışı devam ettiren bir Burak
    Biliyorsun. Drogba da 25 yasindan sonra dikkat ceken bir futbolcu oldu. Chelsea'ye 26 yasinda transfer oldu. Teknik becerisi ust duzey olmayan ama surekli basarma arzusu cok yuksek olan bir oyuncu oldugu icin oldu bunlar.

Şimdi bırakın geçen sene sahada gösterdikleri performansı her şeyi Burak Drogba ile aynı çalışkanlığa sahip olduğu için (çalışkanlılk 10) hızını kullanamıyor? yoksa Drogba ztn ağır bir oyuncu ama aynı zamanda Burak gibi bir forvetle eşit tutuluyor?
    Dikkat edersen futbolcular yaslandikca ve fizikleri dustukce bu fiziklerini daha idareli kullanmaya baslarlar. Bu da work rate'in dusmesi demektir. Drogba'nin agresifligi, kararliligi onu zaten mucadele ettirecektir. Ama rakibe basmak icin deli gibi depar atmayacaktir bu work rate sayesinde.

35 yaşında hayatınında futbolda ki en büyük finalleri yaşamış bir adam mı baskıyla mücadele edebilir. Yada 26 yaşında ve kariyerinin son 3 senesinde büyük maçlar oynayan Burak mı?
    Baski kaldirmak derken? Galiba soguk kanlilik ozelliginden bahsediyorsun.

Drogba'nin bir cok zaman ne kadar gereksiz sutlar cektigini sadece ben gormuyorum herhalde. Baski kaldirmak, yani pressure ozelligi baska. Soguk kanli kalmak baska.

Yukarıda kariyerini özet geçtiğim Drogba 35 ine geldiği için mi soğukkanlılığını ve bitiriciliğini kaybetti. Yoksa Burak gerçekten çok kendine güvenen soğukkanlı ve bunu bitiricilik özelliğine de çok iyi yansttığı??????? için her girdiği 5 pozisyonun 2 sini gole çeviremesine rağmen sadece 26 yaşında ve son dönem istatistiği baz alınarak mı Drogba'dan daha iyi yapıldı?
    Soguk kanliligi zaten 14 olarak gelmisti. Bu konuda bir degisiklik yapmadik. Benim hatirladigim kadariyla zaten Drogba'nin soguk kanliligi hic bir zaman yuksek olmadi. Chelsea'de oldugu donemde bile.

Bitiricilik ise Movement ile takas edilmis. Yani 12 olan movement yukselmis ve 16 olan bitiricilik dusmus.

Ben olaya bu şu açıdan bakıyorum elbetteki yaşla beraber fiziksel ölçü de düşer fakat mevcut potansiyel bir yetenek vardır ve bu yetenek deneyimle pekişerek pekala bazı özellikler düşüş gösterse de(hız çeviklik v.s) artık içgüdüsel olarak bir yer tutar ve rakibini ekarte etmek için topçu bunu da kullanır. Bu söylediğimi oyuna entegre etmek zor olabilir belki ama bir forvetin kilit özelliklerini de sadece yaşa ve son dönem performansına bağlayıp ta ona göre düzenlenmemeli hele ki bu isim Burak'a karşı DROGBA OLUNCA yada her ne kadar 1 yıldır futbol oynamasa da tüm otoritelerce kabul görecek bir durum olan emenike'nin Burak'tan hızlı olması gibi. Yani bazı özellikler vardır futbolcu da o özellik o topçu futbolu bıraksa bile onunla anılmaya devam eder. ama sadece istatistikçiler Burak Yılmaz'ı Trabzon'da yakaladığı başarı ve Ş.L liginnde attığı 8 golü hatırlar. Bu oyunda özellikler istatistiklere göre mi yoksa ismin hakettiği değere göre mi verildiği ile ilgili tartışma söz konusu olmuş zira herkes SoW ve Drogba'da hayal kırıklığı yaşarken kimse Burak'tab memnun değil.
    Burak oyunda Emenike'den hizli mi? Ya benim gozlerim yanlis goruyor. Veya Emenike'nin hizi, 18+17 = 35, Burak'in hizi ise 15+17 = 32 degil.

Hizdan bahsediyorsak ya hepsine bakacagiz. Veya daha dogrusu acceleration'a bakacagiz cunku oyuncularin ilk 15-20 metresi zaten hizlanma. Futbolda genelde 50-60 metre depar da pek yok zaten.

Tabii bir de isin icinde hizliyken yon degistirebilme var. Burak 13. Emenike 16.

Bunlari biliyorsan neden bu yorum? Bilmiyorsan da neden ahkam kesiyorsun?
    Last edited by perpetua : 20.Ekim.2013 at 23:43

Biliyorsun. Drogba da 25 yasindan sonra dikkat ceken bir futbolcu oldu. Chelsea'ye 26 yasinda transfer oldu. Teknik becerisi ust duzey olmayan ama surekli basarma arzusu cok yuksek olan bir oyuncu oldugu icin oldu bunlar.

Dikkat edersen futbolcular yaslandikca ve fizikleri dustukce bu fiziklerini daha idareli kullanmaya baslarlar. Bu da work rate'in dusmesi demektir. Drogba'nin agresifligi, kararliligi onu zaten mucadele ettirecektir. Ama rakibe basmak icin deli gibi depar atmayacaktir bu work rate sayesinde.

Baski kaldirmak derken? Galiba soguk kanlilik ozelliginden bahsediyorsun.

Drogba'nin bir cok zaman ne kadar gereksiz sutlar cektigini sadece ben gormuyorum herhalde. Baski kaldirmak, yani pressure ozelligi basla. Soguk kanli kalmak baska.

Soguk kanliligi zaten 14 olarak gelmisti. Bu konuda bir degisiklik yapmadik. Benim hatirladigim kadariyla zaten Drogba'nin soguk kanliligi hic bir zaman yuksek olmadi. Chelsea'de oldugu donemde bile.

Bitiricilik ise Movement ile takas edilmis. Yani 12 olan movement yukselmis ve 16 olan bitiricilik dusmus.

Burak oyunda Emenike'den hizli mi? Ya benim gozlerim yanlis goruyor. Veya Emenike'nin hizi, 18+17 = 35, Burak'in hizi ise 15+17 = 32 degil.

Hizdan bahsediyorsak ya hepsine bakacagiz. Veya daha dogrusu acceleration'a bakacagiz cunku oyuncularin ilk 15-20 metresi zaten hizlanma. Futbolda genelde 50-60 metre depar da pek yok zaten.

Tabii bir de isin icinde hizliyken yon degistirebilme var. Burak 13. Emenike 16.

Bunlari biliyorsan neden bu yorum? Bilmiyorsan da neden ahkam kesiyorsun?
    Amacım ahkam kesmek değil tabiki ama eğer senin yaptığın gibi işi basite indirgemek durumunda (kaldıki bnmde dikkat çekmek isterdiğim konu bu) Burak'ın hız hızlanma 17-15 Emenike'nin 17-18 yani Burak ile emenike aynı hızda neden emenike 1 sene futboldan uzak kaldığı Burak'ın da çok iyi performans gösterdiği içinmi? bi yorum okumustum bununla ilgili 2 sinin arasında hızlanma konusunda pek bi fark yok die ama bariz olmalı belki emenike için bile 17 ler fazla dır ama Burak için abartı olduğu aşikar bence yani olayı şu şekilde görmek daha mantıklı olabilir senin gibi bu puanlamakların CA larıın neticesinde: her futbolcunun bir özelliği diğeriyle reaksiyona göre etkilişim içinde yani Burak hızla ama başka özelliklerinin düşük olmasında n dolayı hızını tam yansıtamıyor şeklinde mesela senin yaptığın açıklamalardan bnm anladığım (anlışım varsa düzel lütfen) Benim belirmek istediğim ama senin ahkam kesmekle yaftaladığın ana fikir de şu Emenike Burak tan hız hızlanma ve dayanıklılık konusunda daha üstün v bu üstünlük 1-2 değer ile değil bariz bir üstünlükl söz konusu (kaldıki Burak''ın dayanıklılığı Emenike'den +1 üstün) işte bu ztn sadece beni değil herkesi rahatsız eden nokta.

Yoksa senin yorumlarından yola çıkarsak o zmn şöyle bir durum ortaya çıkıyor bilmem izledinmi? Cristiano Ronaldo ile Bolt antreman sonrası yarısıolar. İlk mesefe sahanın boylamasından 2 korner direği arası sonra mesafeyi kısaltarak devam ediolar. Bolt hep 1. ama 30 metre mesafede Ronaldo galip. Şimdi o zmn Bolt'u futbolcu yapsak FM ye eklesek Ronaldo ile bolt'un hız hızlanma dayanıklık verileri nası olurdıu? işte Drogba Burak arasında yapılan kıyaslama sonucu verilen puanlamanın sonucu itibariyle değerlerine yapılan puanlamalara bakıldığında her halde +1 -1 yakın olacak birbirlerine....

Son olarak x maçta şu pozisyonda şu vuruş die tek bir hadiseye indirgemek gibi bir basitliğe gitmeyeceğim sadece şunu açıklamaya çalısacağım Geçen sene TT arenadaki REal Madrid maçında Drogba'nın attığı gol. Vuruş becerisi teknik bitiricilik soğukkanlılık vs her şeyin üzerinde olan bir durum vardı o golde TECRÜBE kaleye sırtını dönüp topukla vurmak. İşte Burak'ta olmayıp ve asla olmayacak özellik tecrübe ve 1. sınıf forvet özelliği kastetiğim bu. İşte böyle bir oyuncu varken Burak gibi Tüm Türk futbol kamuoyunun ayrıca da Avrupa'nın da (zira bu adamın son 2 senedir transferde ismi hep Lazio ile geçior bir ara chelsea devreye girdi) ortak bir fikirde birleştiği ve o fikrinde pek olumlu olmadığı bir adamı. Dünyanın kabul görmüş 1 numaralı menejerlik oyununda şişirilmesi ve kaldı ki Burak'ın oynadığı ligde Emenike Sow Drogba gibi aynı mevkiinin adamlarının bile ÜSTÜNDE olması pek adil durmuyor.

22. Default

Semih Kaya'nın 150 PA olması çok abartı. En fazla 135 olması gereken bi oyuncu. Zaten meydana çıktığından beri iyi oynadığı maç sayıs sınırılıdır. Altyapı ürünü olduğu ve yerli stoper olmadığı için bu kadar göz boyadı. Bunun dışında markaj, top kapma ve denge, çeviklik gibi özellikleri bile fazla. Ben ligde bu kadar kolay çalım yiyen, forvetten darbeyii aldığı an yıkılan bi stoper görmedim.

Nesil
    2003

@heartbreaker007
    Bolt-Ronaldo ornegi ile baslayalim.
    Verdigin ornege dayanarak Ronaldo'nun hizlanmasi Bolt'tan yuksek olurdu.
    Ama Bolt'un hizi Ronaldo'dan daha yuksek olurdu.

Bolt'un, Ronaldo'nun cabukluguyla actigi mesafeyi, hiziyla kapatmasi gerekli. Ondan sonra hizi Ronaldo'dan daha yuksek olacak ki daha uzun mesafede Ronaldo'yu geride birakabilsin.

Burak-Emenike ornegine donelim. Ilk 20 metrede Emenike farki actiktan sonra, Burak'in Emenike ile ayni hizda kosuyor olmasi Burak'i Emenike ile bir mesafeyi ayni surede katedebilen bir oyuncu (yani Emenike kadar hizli bir oyuncu) yapmaz.

Dayaniklilik. Emenike neye gore Burak'tan daha dayanikli? Son 3 sezonda mac basina sahada 76-82 dakika kalan surekli depar atan Burak'in dayanikliliginin ayni son 3 sezonda mac basina sahada 55-72 dakika kalan Emenike'den daha yuksek oldugunu nasil olctun?

Daha dengeli desen tamam. Kesinlikle.
    Daha cevik. Mutlaka.
    Daha guclu. Evet.
    Daha cabuk. Evet.

Ama neden sana gore daha dayanikli? Neye gore daha dayanikli?

Emenike Burak'tan cok daha fazla depar attigi icin mi maclarda 90 dakikayi daha az tamamlayabiliyor? Veya cok cok daha eforlu oynadigi icin mi?

Drogba'nin tecrubesinden ve Burak'in tecrubesizliginden (ben daha da ileriye gideyim akilsizligindan) bahsetmissin. Lafim yok. Iste bu yuzden Burak'in zihinsel ozellikleri ile Drogba'nin zihinsel ozellikleri arasinda bir hayli fark var.

Topukla vurarak o golu atmak icin Karar, Ozel Yetenek, Yaraticilik, Konsantrasyon gerekli degil mi? Bunlarin hepsi daha yuksek Drogba'da. O vurusu sadece soguk kanli oldugu icin mi yapti? O an icin verilebilecek en dogru karar oldugu icin (kararlar), onu denemeye egilimi oldugu icin (ozel yetenek), cevre kontrolunu iyi yaptigi icin (yaraticilik), gelen topu iyi takip ettigi icin (konsantrasyon) mi?

Son olarak senden bir sey rica edecegim. Benim icin bir tane Burak, bir tane Sow, bir tane Emenike ve bir tane de Drogba profili hazirlarmisin? Senin profilleri nasil sekillendirecegini gormek istiyorum.
    Last edited by perpetua : 21.Ekim.2013 at 14:47

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

Sizce amrabat'ın hız hızla 15 e 16 az olmamış mı? Amrabat sadece hızı ve dengesi ile oynayan bi oyuncu. Hatırlıyorum geçen sene bi maçta amrabat boşta kalan bi topa ki top 15 metre yoktu 10-15 metre arası açılmıştı ok gibi fırlamıştı. Adam 5-6 metrede iken amrabat almıştı. (Antalya maçı olabilir tam bilmiyorumda). Yani diceğim o ki amrabat hız hızlanma 16 ya 17 yi hakediyor. Teknik te 11 e düşürülebilir.

Bu arada aydın yılmaz'da geçen sene takımda ki koşu yarışmalarında hep 1. oluyormuş. Danny ise ikinci.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

batalla nın türk olması için gerekli süre 10 sene gözüküyor bunun 5 sene olması lazım değilmi?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by mpaker66 View Post
    Sizce amrabat'ın hız hızla 15 e 16 az olmamış mı? Amrabat sadece hızı ve dengesi ile oynayan bi oyuncu. Hatırlıyorum geçen sene bi maçta amrabat boşta kalan bi topa ki top 15 metre yoktu 10-15 metre arası açılmıştı ok gibi fırlamıştı. Adam 5-6 metrede iken amrabat almıştı. (Antalya maçı olabilir tam bilmiyorumda). Yani diceğim o ki amrabat hız hızlanma 16 ya 17 yi hakediyor. Teknik te 11 e düşürülebilir.

Bu arada aydın yılmaz'da geçen sene takımda ki koşu yarışmalarında hep 1. oluyormuş. Danny ise ikinci.
    Oyuncu (acc/pace)
    Utaka (17/16)
    Ahmet Ilhan (16/17)
    Serdar Gurler (17/16)
    Grosicki (16/16)
    Babel (16/16)
    Bruma (17/15)
    Niasse (16/16)
    Aydin Yilmaz (16/16)
    Amrabat (16/15)
    Kerim Frei (17/14)
    Kenan Ozer (16/15)
    Viudez (16/14)

Cok buyuk bir sorun gormuyorum Amrabat'in hiz ve hizlanmasinda. Olsa olsa hizlanmasindan dusup hizina ekleme yapilabilir.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Önder HOCA View Post
    batalla nın türk olması için gerekli süre 10 sene gözüküyor bunun 5 sene olması lazım değilmi?
    Arjantin'i tercih etmis olmasin oyunda?

bruma nın hız hızlanma 2 şer puan arttırılabilir. riza maçıydı galiba bi pozisyonda çok net görmüştük ivmelenmesini hızını. flair ve teknik de 2 puan azalabilir. çok hızlı ve dribbling i iyi olduğu için yetenekli gibi duruyor ama aslında değil. çalım atmaya çalışırken ayağına falan dolaştırıyor topu sıkça. off the ball da yüksek geldi ama biraz daha izlemek lazım.

edit: bir de muhammed in güç 2 verilmiş ama kesinlikle değil. erciyes maçında bi savunma oyuncusunu omuzla yıkmıştı, artı bacakları aşırı kaslı yere sağlam basıyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Emre Çolak ve Oğuzhan Salih'ten daha iyi top kapan oyuncularsa benim daha söyleyecek sözüm yok

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by QaaN-07 View Post
    Emre Çolak ve Oğuzhan Salih'ten daha iyi top kapan oyuncularsa benim daha söyleyecek sözüm yok
    Peki o zaman soyleme.

Sayfa 11 / 13 İlkİlk ... 910111213 SonSon

Mesaj Yetkileri