Anket Sonuçlarını Görüntüle: Football Manager 2009'u Türkiye'den Satın Alacak mısınız?

Voters
611. You may not vote on this poll
  • Evet

340 55.65%
  • Hayır

271 44.35%
Sayfa 12 / 26 İlkİlk ... 2101112131422 ... SonSon
331 ile 360 arası toplam 762 sonuç

Konu: Football Manager 2009 - Satışa Çıktı

Ben zaten SI'yı sallamama kararı aldım.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by murat taşlı View Post
    evet aynen doğrudur.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Şimdi ben 50 YTL e aLmak varken kargo dahiL neden gideyim 80-85 YTL gibi bir rakama aLayım kargo dahiL ? Zaten Sigames bizi saLLamıyor, Bu oyunuda oynamak istiyorum. Niye gideyim ekstra masraf yapayım. En azından orjinaL kuLLanıyorum, korsan oLması iLe aynı demek ne aLaka anLamadım ? EN azından orjinaL kuLLanıyorum, umuyorum ki bir gün Sigames dış piyasadan Türkiye ye giden satış miktarını da hesapLar diye.
    Bence adamlar nasıl olsa alan alıyor diye düşünüyor burda o satışlarıda düşmüş olsa eminim daha çok dikkatini çeker madem daha ucuz almayı Türkiye'ye faydalı olmasından daha önemli görüyorsunuz oyunuda oynayacaksınız o zaman daha ucuz oynamanın yolları var sizde SI sallamayacasınız ne zaman onlar sizi salladı o zaman bakarız.[/quote]

neden daha fazla para veresin çünkü türkiyeye faydan olsun diye ayrıca şunu da sölüyeyim kredi kartına 12 taksitle alsan 80/12 7ytlden daha az aylık ödersin bu durumda ne gibi bi zararın var parasını zaten 12 ayda ödüceksin aylık 7 ytlde çerez parasından başka bişey değildir....

bence 80 ytl çok iyimser bir fiyat..100-120 ytl arası bir fiyat bekliyorum dağıtıcı firmadan..sendit'ten kapıya teslim 65 ytl varken neden 1.5-2 katını vereyim, 3 senedir sendit'ten alışveriş yapıyorum en geç 10 gün içinde geliyor oyun kapıma..

Nesil
    2006
    Yer
    DENİZLİ

neden daha fazla para veresin çünkü türkiyeye faydan olsun diye ayrıca şunu da sölüyeyim kredi kartına 12 taksitle alsan 80/12 7ytlden daha az aylık ödersin bu durumda ne gibi bi zararın var parasını zaten 12 ayda ödüceksin aylık 7 ytlde çerez parasından başka bişey değildir....[/quote]

sana katılıyorum bende aynısını diyorum alacaksanız Türkiye den alın bi faydanız olsun diyorum yurt dışından almanın ne faydası var Türkiye ye dedim ben ama arkadaşlar aynı fikiirde değil daha ucuzu varken neden alayım diyor

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by necrosis View Post
    bence 80 ytl çok iyimser bir fiyat..100-120 ytl arası bir fiyat bekliyorum dağıtıcı firmadan..sendit'ten kapıya teslim 65 ytl varken neden 1.5-2 katını vereyim, 3 senedir sendit'ten alışveriş yapıyorum en geç 10 gün içinde geliyor oyun kapıma..
    benmi anlatamıyorum sizmi anlamak istemiyosunuz anlamadım neden ucuzu varken pahalısını alayım diiye sorunuzun cevabını verdim yine veriyorum türkiyeye faydamız dokunsun diye senditten taksitle alma şansınız varmı yok bi anda 65 ytl veren insan bunu 1 yılda ödeyip 12 taksitle 85ytl neden veremiyor ülkemizin iyiliği açısından bunu anlamıyorum

Quote Originally Posted by kumralyakisikli View Post
    benmi anlatamıyorum sizmi anlamak istemiyosunuz anlamadım neden ucuzu varken pahalısını alayım diiye sorunuzun cevabını verdim yine veriyorum türkiyeye faydamız dokunsun diye senditten taksitle alma şansınız varmı yok bi anda 65 ytl veren insan bunu 1 yılda ödeyip 12 taksitle 85ytl neden veremiyor ülkemizin iyiliği açısından bunu anlamıyorum

kişisel fikrim bu yönde..dediğiniz gibi kitlesel bir harekete geçme günümüz koşullarında çok zor kanımca

sayın yönetici arkadaşlarım..

14 kasım tarihi çok yaklaştı..geçen sene aral ithalat oyunu çok geç satmaya başlamıştı.bu sene böyle olmayacağı söylendi.14 kasım cuma günü, bu oyunun orjinalini alabilecekmiyiz.bilgilendirirseniz seviniriz..

saygılar..

Nesil
    2006
    Yer
    DENİZLİ

Arkadaşlar sorun sadece para değil bu ürün alıyorsunuz fakat adamlar sizi sallamıyor neden Türkiye deki satış rakamları düşük diye arkadaşlar diyorki(yurt dışından alanlar)aldığımız oyunlar Türkiye ye bi faydası yok ama olması için çalışıyoruz ve bir olacağını bekliyoruz.Ama ben olması gereken 2 yol var(üstüne basarak BENCE)1-oyunu sadece Türkiye'den alarak katkı sağlamak 2-SI Madem bizi sallamıyor bende onu sallamamak.Tabiki 1. yol tercih edilen olmalıdır ama 2. yol da bence etkilidir neden SI Türkiye de bu oyunun ne kadar satıldığını biliyordur dışarda veya içerde olsun fark etmez onlar bu satışların düştüğünü insanlarında onları sallmadığını görünce inanın daha etkili olur bu işi amme hizmeti olarak yapmıyorlar burada satışları artırmak istiyorlarsa insanların isteklerine cevap vermek zorundalar(oyunuoynamak isteyen arkadaşlar nasıl olsa bir şekilde oynuyor).Ticaret de esas olan tüketici memnuniyetidir.

Quote Originally Posted by cankatcug View Post
    sayın yönetici arkadaşlarım..

14 kasım tarihi çok yaklaştı..geçen sene aral ithalat oyunu çok geç satmaya başlamıştı.bu sene böyle olmayacağı söylendi.14 kasım cuma günü, bu oyunun orjinalini alabilecekmiyiz.bilgilendirirseniz seviniriz..

saygılar..
    Evet ayni soruyu bende sormuştum yine soralım.14 kasımda oyunu alıp oynayabilecekmiyiz?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Aral Fifa Managerin gelişini 2 hafta erteledi inşallah aynı şey FM 2009 a olmaz

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

oyunu alabileğimiz yerleri bilen varsa yazsın arkadaşlar bide dükkan aramayalım

rica ediyorum

Nesil
    2008
    Yer
    Şanlıurfa

Benim bildiğim Teknosa var

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

vatanbilgisayar teknosa bimeks d&r teknolojix vb. yerler intrnetten sipariş verebilrsiniz

BHARISH Misafir

FM çıktı çıkalı her sene bu muhabbet olur.Mantık bellidir,Türkiyede satışlar düşük;Türkçe dil desteği yok ve oyun Avrupa ile aynı fiyata.Benim de her sene aklıma aynı soru takılır.Bu SIGAMES en basit haliyle temel satış-pazarlama ilkelerinden habersiz mi? Bu SIGAMES Londrada fırın açma kararı alsa ve fırını açacağı semtin insanları şişman olsa ,ya sadece diet ürünler yapmaya kalkarlar,ya da fırını hiç açmazlar herhalde..Nitekim önce potansiyel müşteriden beklentide bulunup sonra beklentiyi cevaplayacağını taahhüt etmek garip bir durum. bi de taahüt var mı ondan da emin değilim.
    ha oyunun fiyatı da umduğumun altında o ayrı konu...

ya dostlar etmeyin ya biraz mantıklı olun.niye ben sigames, türkiyedeki satışlar artarsa oyuna türkçe seçeneğide konabilir diye düşüneyim ya.bana bunun garantisinimi veriyo sigames.asıl yapılması gereken, hakkaten sigames türkiye satışlarının artmasını sallıyosa ki bence sallamıyo, oyunu orjinal alan sayısında belirgin bi düşüş olmalıki, sigames kendinde eksiklik arasın. oyunu burda daha çok sattırmak için türkçe yama koysun.ne biliim orjinal oyun içine bi şifre koyup türkçe dil dosyasını ürünün lisansını siteden onaylattıktan sonra o şifreyle dil dosyasını indirebilsin mesela orjinal kullanıcılar.satıcı olan o, yani biz alıcıların ona vereceği paraya muhtaç olan o.ben korsanda olsa oyunu oynarım, geçte olsa aslanlar gibi turksportal türkçesini yapar yine oynarız ama bu sigamesin kaybı.bu benimki sadece bi fikirdi.şunu diyen olabilir senin düşündüğünü onlar düşünmüyomu acaba diye.oda doğru olabilir.ama bence endonezyanın bile olduğu bi demoda türkiyenin olmamasına bi tepki gösterilmeli.endonezyada herkes orjinalmi alıyo bu oyunu ya.ödülmü şimdi bu endonezyalılara.sigames bizi sallamıyo, bizde onları sallamayalım.ben bu oyun için gerekirse gider bilgisayarımı değiştiririm çalışsın diye, ama artık orjinal almayacağım, demoda gördüğüm rezillik ve sigamesin türkiyeye verdiği değer ortadayken asla almam.herkesin fikrinede saygılıyım...saygılar..

Quote Originally Posted by bloodstar View Post
    ya dostlar etmeyin ya biraz mantıklı olun.niye ben sigames, türkiyedeki satışlar artarsa oyuna türkçe seçeneğide konabilir diye düşüneyim ya.bana bunun garantisinimi veriyo sigames.asıl yapılması gereken, hakkaten sigames türkiye satışlarının artmasını sallıyosa ki bence sallamıyo, oyunu orjinal alan sayısında belirgin bi düşüş olmalıki, sigames kendinde eksiklik arasın. oyunu burda daha çok sattırmak için türkçe yama koysun.ne biliim orjinal oyun içine bi şifre koyup türkçe dil dosyasını ürünün lisansını siteden onaylattıktan sonra o şifreyle dil dosyasını indirebilsin mesela orjinal kullanıcılar.satıcı olan o, yani biz alıcıların ona vereceği paraya muhtaç olan o.ben korsanda olsa oyunu oynarım, geçte olsa aslanlar gibi turksportal türkçesini yapar yine oynarız ama bu sigamesin kaybı.bu benimki sadece bi fikirdi.şunu diyen olabilir senin düşündüğünü onlar düşünmüyomu acaba diye.oda doğru olabilir.ama bence endonezyanın bile olduğu bi demoda türkiyenin olmamasına bi tepki gösterilmeli.endonezyada herkes orjinalmi alıyo bu oyunu ya.ödülmü şimdi bu endonezyalılara.sigames bizi sallamıyo, bizde onları sallamayalım.ben bu oyun için gerekirse gider bilgisayarımı değiştiririm çalışsın diye, ama artık orjinal almayacağım, demoda gördüğüm rezillik ve sigamesin türkiyeye verdiği değer ortadayken asla almam.herkesin fikrinede saygılıyım...saygılar..
    arkadaşım yazdıklarını okudum ve sana hak verdim ben orjinal oyun almaktan yanaydım taki demo çıkana kadar demoda takımlarının bile ismini bilmediğimiz ülkeler var.ama türkiye yok gerçekten rezillik.

BHARISH Misafir

Ama demodaki Quickstart seçenekleri bana ,yani Türkiyenin olmaması bana Türkiyeye değer vermediklerinden kaynaklanıyor gibi gelmiyor.Almanya da yok demoda mesela.İrlanda da yok ama emin değilim.

türkçe olmadığı sürece 10 ytl dahi olsa almam ilk önce onlar bize hizmet verecek benim dilimi oyuna ekleyecek o zaman 300 ytl olsada alırım

Türkiye den almayı düşünüyorum bakalım az bi süre kaldı belki duruma göre de değişir.....

Aral İthalat' ın internet sitesinde, oyun çıkış tarihi 14 kasım' dan 17 kasım' a çekilmiş maalesef.her sene aynı hikayer.wow gibi oyunları saati saatine satışa sunmayı başaran aral ithalat aynı hassasiyeti football manager da göstermiyor.sebebi ne olursa olsun, her sene aynı şey olmama lı...

http://www.aralgame.com/asp/prd_list...list=99&Page=2

Nesil
    2006
    Yer
    Arap Şükrü / Bursa

Sendit bu oyunu daha ucuza ve daha erken temin ediyor, oyun torrente düşmüş illegal paylaşım yapanlar sıkı çalışıyor ama bizim Aral İthalat daha ne bir fiyat ne bir açıklama nede ön sipariş alıyor böyle bir şey olabilirmi ? Millet illegal yoldan oyunu daha hızlı temin edecek yada taa ingiltereden getirtecek ama bizimkiler uyuyor sonrada burda bas bas bağırıyoruz orjinal alalım falan diye. Burada gösterilen çabanın yarısını ithalatçı firmada gösterse HERŞEY ÇOK DAHA GÜZEL OLACAK
    Bende biraz milliyetçilik yapıp oyunu yerli firmadan alayım demiştim ama SENDİT e gitti oyum

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Torrentlere henüz düşmedi bu arada.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

her bilgisayara aktivite kodu olayı olcakmış , forumda okudum ..
    torrent'i fln. unutun arkadaşlar
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    hatta telefonla aktive olayı var
    bkz :
    As far as I can tell from what has been said on here, telephone authentication will:
    * take 5-6 minutes
    * be a fully automated process
    * be available 24/7
    * be available in all countries where FM is officially on sale.

Hope this helps

Well what is the point of sending out the games early to people who work on the game, if they cannot play it! stupid people.

ve full çıkmıştır görüntü için :

http://img134.imageshack.us/my.php?image=kuva7ll4.jpg
    Last edited by Sekopej : 12.Kasım.2008 at 19:33 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

ne yani simdi korsan oyunlar calismayacak mi ? sacmaliginda bu kadari...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

bazı ülkelerde orjinali çıkmış , orjinal oyunun caps'ı bu

Quote Originally Posted by heavy86 View Post
    her bilgisayara aktivite kodu olayı olcakmış , forumda okudum ..
    torrent'i fln. unutun arkadaşlar
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    hatta telefonla aktive olayı var
    bkz :
    As far as I can tell from what has been said on here, telephone authentication will:
    * take 5-6 minutes
    * be a fully automated process
    * be available 24/7
    * be available in all countries where FM is officially on sale.

Hope this helps

Well what is the point of sending out the games early to people who work on the game, if they cannot play it! stupid people.

korsan kullanan aptal insanlar oynayamıcakmış

ve full çıkmıştır görüntü için :

http://img134.imageshack.us/my.php?image=kuva7ll4.jpg

o görüntü için kaynak belirtirsen seviniriz..photoshop ta olabilir. bu arada korsan orjinal atışması için bir söyleyeyim.. orjinal alanlar parasına,korsan alanlar hatalarına katlanacaklar.bu böyle arkadaşlar..

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

o görüntü için kaynak belirtirsen seviniriz..photoshop ta olabilir. bu arada korsan orjinal atışması için bir söyleyeyim.. orjinal alanlar parasına,korsan alanlar hatalarına katlanacaklar.bu böyle arkadaşlar..
    yahu parasindan degil almanyada yasiyorum oyun almanyada satilmiyor satilsa orjinal alirim sorun degil.. ama sigames'in yaptigi resmen adiliktir hem oyunu almanyada satisa cikarmiyarak benim gibi bircok insani korsan kullanmaya zorluyorlar , ayni zamanda da korsan oynayanlara zorluk cikartiyorlar.

Aral İthalat' ın internet sitesinde, oyun çıkış tarihi 14 kasım' dan 17 kasım' a çekilmiş maalesef.her sene aynı hikayer.wow gibi oyunları saati saatine satışa sunmayı başaran aral ithalat aynı hassasiyeti football manager da göstermiyor.sebebi ne olursa olsun, her sene aynı şey olmama lı...

http://www.aralgame.com/asp/prd_list...list=99&Page=2

Her sene aynı olay zaten.Bence bu iş dahada uzar.Oyunun 17 kasımdada çıkacağını düşünmüyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Arkadaşım , milletin işi gücü yok photoshop'da seni kandıracaklar Madem istiyorsun kaynak , buyur girip bak

http://community.sigames.com/showthread.php?t=60248

işi gücü olmayan bunlarla uğraşan çok kişi var kardeş..

sanırım avustralya da çıkmış..e o zaman normal..orası önde gidiyor.

Sayfa 12 / 26 İlkİlk ... 2101112131422 ... SonSon

Mesaj Yetkileri