Sayfa 9 / 17 İlkİlk ... 7891011 ... SonSon
241 ile 270 arası toplam 498 sonuç

Konu: FM 17- İlk İzlenimler

Maaş konusuna kısmen katılıyorum. Klopp'un ilk transferi olan Marko Grujic, 1.5 Milyon Euro civarlarında bir şey alıyor olması lazım. Yani bunun lig büyüklüğüyle falan alakalı olduğunu sanmıyorum. Her yeni yetmelere EPL de 5 milyon eurolar verilmiyor direk.

Ama transfer konusunda her ne kadar mantıksız da olsa bazı zorluklar olmalı. Yoksa oyun ilerleyen yıllarda çok kolaylaşıyor. Yani kısmen de katılmıyorum.

2. Default

Arkadaşlar BETA yı aldım oynuyorum.. Bir sürü para verip almanıza gerek yok.. FM 2016 ya devam edin bence...

Arkadaşlar ben de hiçbir maçta seyirciler gözükmüyor ?

bunun bi ayarı var mı yoksa bilgisayarım mı yetersiz ?

Quote Originally Posted by Feanaro View Post
    sözleşme ve maaş saçmalığı 2016'dan önceki serilerdeki gibi geri dönmüş. oğuzhan, lucas romero, mehmet ekici'yi everton'a istedim. istedikleri maaş sırasıyla 6.5m, 5.4m, 4.5milyon euro. şaşılacak iş gerçekten. oğuzhan'ı beşiktaş'tan everton'a istiyorum benden 6.5 milyon maaş isteyebiliyor. Kendisini hiç kanıtlamamış Lucas Romero da keza 5.4 milyon euro istiyor ve gram aşşağısına razı olmuyor. İmzalama bedeli de inanılmaz derecelerde.
    Böyle bir problem eski bir seride daha vardı 2016'da dikkatimi çekmemişti. Mesela FB'de 31 yaşındaki volkan 33 yaşına geldiğinde yeni sözleşme öneriyordunuz, 2.5 milyon olan maaşını 8.5 milyon istiyordu.
    Eğer bu uçuk maaş saçmalığı devam ederse oynamayacağım bu oyunu.

edit: bir ekleme daha yapayım 34'lük jagielka yeni sözleşme önerdim 5 milyon euro istiyor. sanırım bir önceki maaşı 3 civarındaydı.
    alınta bahsettiğim konuyu oyundaki "hata bildir" linkinden çıkan foruma ingilizce olarak taşıyabilecek var mı ? gözden kaçmasından korkuyorum

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by La BruJiTa View Post
    yaklaşık 1 haftadır sadece oyunculara bakıyorum ve dediğin gibi maaşlar almış başını gitmiş. Liverpool'la açtım bir oyun. Salzburgdan 17 yaşındaki Upamecanoya teklif yaptım sözleşme penceresi bir açıldı gözlerime inanamadım adam 6 milyon euro istiyor keza Kobenhavenden Ludwig Augustinssonda klübünden 300.000 alırken benden 5.5 milyon euro istedi bu sorunun beta ile mi alakalı yoksa lig popülaritesi,klüp büyüklüğü vs. ilemi tam sürümde göreceğiz. Umarım daha önceki maaş saçmalıkları gibi olmaz.
    Galatasaray ile oynuyorum ilk sezonun başındayım ,Upamecano'nın istediği ücret gayet mantıklı. Burada şöyle birşey oldu. Oyuncu ile sözleşme öncesi masaya otururken yüksek maaş istediğine dair bir madde vardı onu kaldırdım ön şart olarak. Buna dikkat etmek gerek yoksa masaya çok yüksek maaş talebi ile oturabiliyorlar

Kesinlikle liglerin popülaritesinin de ilgili olduğunu düşünüyorum ek olarak.
    Quote Originally Posted by aytekin79 View Post
    Galatasaray ile oynuyorum ilk sezonun başındayım ,Upamecano'nın istediği ücret gayet mantıklı. Burada şöyle birşey oldu. Oyuncu ile sözleşme öncesi masaya otururken yüksek maaş istediğine dair bir madde vardı onu kaldırdım ön şart olarak. Buna dikkat etmek gerek yoksa masaya çok yüksek maaş talebi ile oturabiliyorlar

- Beta ilk çıktıktan sonraki ikinci kariyerim bu. İlkinde BJK, şimdide FB bu durumda. Nispeten ilk sezonda İST takımları başa baş gibi ama hemen ertesi sezon ciddi çökme var. FB ciddi düşme adayı.

- Finansal fairplay nedeni ile Türk takımları acayip pasifize olmuş. Tamam maddi güç zayıf ama ne BJK ne de FB kiralama bile yapmıyor doğru dürüst. Bu keyif kaçırıcı.

- Bir de iyi sonuçlar alıp şampiyonluğa oynasanız dahi iç saha maçları +30 bin bile olmuyor.

Quote Originally Posted by Schneider View Post
    - Beta ilk çıktıktan sonraki ikinci kariyerim bu. İlkinde BJK, şimdide FB bu durumda. Nispeten ilk sezonda İST takımları başa baş gibi ama hemen ertesi sezon ciddi çökme var. FB ciddi düşme adayı.

- Finansal fairplay nedeni ile Türk takımları acayip pasifize olmuş. Tamam maddi güç zayıf ama ne BJK ne de FB kiralama bile yapmıyor doğru dürüst. Bu keyif kaçırıcı.

- Bir de iyi sonuçlar alıp şampiyonluğa oynasanız dahi iç saha maçları +30 bin bile olmuyor.

Aynı durum bende de oluyor. 2. sezonda yeni lige çıkan Sivasspor şampiyonluğa oynarken GS ve FB düşmemeye oynadı. Bu durumda istediği kadar iyi araştırma yapıldığı söylensin her şeye kendilerince uzun uzadıya mantıklı açıklama getirsinler olmuyor olmuyor....

Nesil
    2006
    Yer
    06

Özellikle 3 büyüklerin oyunda küme düşmemeye oynaması için ne yapılabilir bence bu durum bizim araştırmacılar tarafından ciddi anlamda irdelenmeli. Çünkü gerçekçiliği ciddi anlamda baltalıyor bu durum

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

3 farklı oyun açtım ( Fenerbahçe,Liverpool ve O.Marsilya) hepsinde de geçen yıl uyguladığım sezon önü kondisyon çalışmaları vs.vs.uyguladım. Ama 3 oyundada gerek sezon önü gerekse ligin ilerleyen bölümünde istisnasız sakatlık sorunlarıyla boğuştum. Her maç en az 1 sakat veriyor takım. Umarım ben yanlış bir şeyler yapıyorumdur yoksabu sakatlık illeti yine çok baş ağrıtacak. Ayrıca sadece bende mi oluyor anlamadım ama attığım ve yediğim gollerin genelinde top kalecinin üzerine gidip bir şekilde kalecinin içinden geçmeyi başarıyor. Tabii ki köşeye giden toplarda oluyor ama 5 golün 3 ü anlattığım şekilde oluyor...

keşke şöyle bi olay olsa:
    ben menajerim kulübün imkanlarına göre atıyorum ortasaha forvet ve bek istiyorum futbol direktörü, scout ekibi vs bana alabilecekleri ve alma ihtimalleri olan istediğim kriterlere göre oyunları önerse ben tercih etsem falan keyifli olurdu

Quote Originally Posted by CanrY View Post
    keşke şöyle bi olay olsa:
    ben menajerim kulübün imkanlarına göre atıyorum ortasaha forvet ve bek istiyorum futbol direktörü, scout ekibi vs bana alabilecekleri ve alma ihtimalleri olan istediğim kriterlere göre oyunları önerse ben tercih etsem falan keyifli olurdu
    dostum bu var zaten oyunda . Mevki seçip transfer tavsiyesi al dersen sana zaten sıralıyor

Quote Originally Posted by bahadirkilic View Post
    dostum bu var zaten oyunda . Mevki seçip transfer tavsiyesi al dersen sana zaten sıralıyor
    bunu biliyorum da benim dediğim gibi mi işliyor ki ben hiç karışmayacam yönetim halledecek transferi o şekilde ayarlama var mı

var kendileri seçtikleri yada senin seçtiğin bir oyuncuya transfer/kiralık teklifi sözleşme teklifi transfer kabulu gibi şeylerin hepsini sorumluluklar kısmında ayarlayıp yönetime/futbol direktorune yaptırabilirsin.

Nesil
    2013
    Yer
    Uzaydan

687 mb güncelleme geldi. Türkçe oldu sanırsam

Nesil
    2007
    Yer
    Manisa

Quote Originally Posted by Unsal123 View Post
    687 mb güncelleme geldi. Türkçe oldu sanırsam
    Oyun çıkmadan önce bu güncelleme neyin nesi anlamadım birazdan oyuna giriş yapayım anlayacağım
    malatyAdana!

Nesil
    2013
    Yer
    Uzaydan

rollerin ismi değişmiş

Nesil
    2007
    Yer
    Manisa

Quote Originally Posted by Unsal123 View Post
    rollerin ismi değişmiş
    681 mb sadece roller mi
    malatyAdana!

Detaylı açıklama sayfasını bulan var mı oyun forumunda?

Nesil
    2013
    Yer
    Uzaydan

@Papi44

yok canım daha vardır da ilk bakışta bunlar gözüme çarptı

Performansla alakalı diyorlar güncellemeyi. Bende oyun baya sıkıntılı çalışıyordu son bir haftadır. Donmalar, kararmalar hatta ilk defa bir Fm'de ısınmadan laptop'un kapanması falan.

Hazır performans demişken değineyim. Forumda alıntılı yanıtlarken space tuşu çalışmıyor bende iki gündür falan.

Nesil
    2007
    Yer
    Hatay

Sosyal ağ tamamen Türkçe olmuş.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Quote Originally Posted by antiochia View Post
    Sosyal ağ tamamen Türkçe olmuş.
    Tamamen değil %90-95 gibi

Nesil
    2003

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

600 küsürlük 17.1 güncellemesinden sonra öncesinde FM16'ya nazaran daha iyi olan bilgisayar performansım daha da arttı. Oyun uçacak sanki.

Nesil
    2015
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by 3842 View Post
    600 küsürlük 17.1 güncellemesinden sonra öncesinde FM16'ya nazaran daha iyi olan bilgisayar performansım daha da arttı. Oyun uçacak sanki.
    Maşallah hocam...

Kedi canını senin... (:

bu sene de fırsatçı golcülerin sezonu oluyor yeniden sanırım sizce? , sahte forvet kullanıyordum hiçbir işe yaramıyorlar

Oyunun tam sürümü ne zaman yayımlanır acaba?

CUMA günü çıkacağı için perşembe gecesi indirip oynamaya başlayabiliriz diye düşünüyorum.

Quote Originally Posted by Adana Demirspor View Post
    Oyunun tam sürümü ne zaman yayımlanır acaba?

CUMA günü çıkacağı için perşembe gecesi indirip oynamaya başlayabiliriz diye düşünüyorum.
    Yanlış hatırlamıyorsam söylenen tarihin gece 12'yi geçtiği dakikalarında değil de akşam saatlerinde çıkıyordu. Yani perşembeyi cumaya bağlayan gece değil, cuma akşam 22.00-23.00 gibi. Ama yanlış da hatırlıyor olabilirim

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Maç sonrası analizi bölümünde de değişiklik yapmışlar. Pas kombinasyonları bölümünde orta mesafeli pas sayısı falan görünmüyordu mesela, sol alt tarafta da topla oynama yüzdelerini ve kaleyi bulan şut sayısını da rakamsal olarak ifade etmişler.

Sayfa 9 / 17 İlkİlk ... 7891011 ... SonSon

Mesaj Yetkileri