Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 87 sonuç

Konu: DK.75 - Yenik Durumdan Maç Çevirin!

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Default DK.75 - Yenik Durumdan Maç Çevirin!

Bu taktiği yeni buldum. Senelerdir bu oyunu oynarım ama maç sonunda nasıl baskı kurulacağını yeni çözdüm. Taktiğin özeti şu, maçın son 20 dakikasına yenik durumda girdiyseniz veya maç berabere ve kazanmak zorundaysanız, bu taktikle maçı tek kaleye çevirip gol bulma imkanınız çok fazla, tabi kaderin önüne geçilemez ama...

Taktikte uzun toplar en önemli ayrıntıdır. Ancak sadece takım taktiklerinde değil, oyuncu taktiklerinde de (4 forvet dışında) uzun top özelliği en sona getirilmiştir. Oyuncuların top kapma komutu en sona getirilmiştir. Diğer tüm takım ve oyuncu komutlarını dikkatle inceleyin ve taktiği uygulayın! Artık son dakikalar rakipleriniz için bir cehennem!

Hepiniz son dakikalarda maçı çevirmek için takım ve oyuncu komutlarını iki saat ayarlamaya çalışıyorsunuzdur.. Bu taktiği, sağ üstteki taktikler bölümünden oyun içinde yükleyerek anında bu taktiğe dönebilirsiniz. Eski taktiğinizi de kaydedin, böylece gol bulduğunuzda daha defansif olan o taktiğinize hemen geçiş yapabilirsiniz.

Emrah44 gururla sunar!

İlgili Görüntüler :

İşte Maç Çevirici Linkiniz :

Skor Sizin Elinizde!

Evet dediğin gibi son dakikalarda ne yapacağını sapıtıyorsun.İki saat düşün nasılm baskı yaparım diye.Ondan sonra ayarlarla uğraş falan.Zor oluyordu.Emeğine sağlık bu yüzden.Teşekkürler.

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

işe yararsa bu taktik kesinlikle çok tutulur

Nesil
    2007
    Yer
    59-39

İnşAlah işe yarar..Sağol Abi...

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Emrah sen bu kadro ile maçı 75'ten sonrasına mı bırakıyorsun? Ayıp vallahi.

Bakalım deneyelim bende Barcelona'yı yönetiyorum şu anda ihtiyaç olmuyor ama.

Nesil
    2006
    Yer
    Yozgat

güzeL bir düşünce,ayrıca ev sahibiyken bu taktikLe yeniLmek imkansız biLirsiniz oyunda ev sahibiyseniz ve yenikseniz 4-2-4 le kazanıyorsunuz.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Quote Originally Posted by 1502005 View Post

Yok 75'e bırakmıyorum çoğu zaman ama bazen geriye düştüğümde son dakikalarda 15 tane pozisyona giriyorum bu taktikle. Hatta oyun hayatımda ilk defa "7 korner üstüste" kullandım bu taktikle.

Tabi kadronuz ne kadar iyi ise bu taktik o kadar işe yarar. 4-2-4 oynarken top kapma ve hız özellikleri iyi olan DC mevkiinde oynayan oyuncuların olması çok önemlidir. Kontra yediğinizde bu oyuncular sizi kurtaracaktır ama pek kontra da yapamıyorlar, çünkü kale alanından çıkamıyorlar ki!

bu kadroyla ilk yarı 4 fark olması lazım en az, ilginç...

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Yav ben bu kadroyla geri düştüğümü söylemedim ki.. Yanlış anlaşılma var herhalde. Siz bu taktiği kullanın, faydasını göreceksiniz..

Az sonra Machine Team Taktik sizlerle olacak. Bu yeni taktiğimizdeki hedefimiz çok daha zevkli birşey.. Lütfen bir yere ayrılmayın..

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Benim yaptığım espirinin kurbanı olacak gibi konu.

Arkadaşlar bu mesajda yazdıklarım tamamen gırgırına şeyler. Ciddiye alıp. O takımla anneannemde kazanır falan yorumları yapmayın lütfen.

Kusuruma bakma Emrah sende

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Quote Originally Posted by 1502005 View Post
    Benim yaptığım espirinin kurbanı olacak gibi konu.

Arkadaşlar bu mesajda yazdıklarım tamamen gırgırına şeyler. Ciddiye alıp. O taktikle anneannemde kazanır falan yorumları yapmayın lütfen.

Kusuruma bakma Emrah sende
    Puahaha!

valla arkadaşım dedigin gibi yenik durumdayken takım komutları oyuncu komutları baya bi ugraştırıyordu. inşallah kullanmak nasip olmaz:P teşekkürler

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Hadi bakalım deniyorum sonuçları buraya yazarım
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Arkadaşlar Porto 3-2 Barcelona maç sonucu ama son dakikalarda yine tek kale oynadım. Kaybetmemin sebebi, 60. dk'ya kadar Cem Yılmaz'ı dinliyor olmamdı. Meğer adamlar iyiymiş. Dalga geçersen olacağı bu tabi. Fakat taktik tutuyor.. Son dakikalarda forvetler biraz daha dikkatli olsaydı yenerdim. Olacak olacak.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Çok güzel taktikmiş gerçekten.

Uefa grup maçında 1-0 gerideyken dk 66 dan sonra bu taktiği uygulamaya başladım ve olağan üstü bir şekilde ardarda pozisyonlar ve direkten dönen şutlar bulmaya başladım

DK 90 + 2,5 de de Ümit Karanın golü ile 1-1 berabere bitirdim ve 1 puanı aldım

Yanlız şöyle bir durum var takım atağa çıkarken ani bir kontradan gol yiyebilirsiniz. Yememeniz içinde geride kalan DC oyuncularınızın çok iyi olması lazım ( Servet ve song ikilisi gibi ) Bende 2 kez çok büyük kontraya yakalandım fakat servet geçit vermedi

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Yani sonuçta risk alıyorsunuz, pozisyon vermemek olmaz ama sanırım birkaç küçük ayarla daha güvenli bir taktik olabilir. Tam zamanında uygulamışsın taktiği bence. Forvet oyuncuların formda olursa daha etkili olacaktır tahminime.

Aslında taktiği uygulamaya başlamadan önceki ve maç sonundaki oyuncu istatistiklerini de versem daha güzel olacaktır.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Quote Originally Posted by emrah44 View Post
    Yani sonuçta risk alıyorsunuz, pozisyon vermemek olmaz ama sanırım birkaç küçük ayarla daha güvenli bir taktik olabilir. Tam zamanında uygulamışsın taktiği bence. Forvet oyuncuların formda olursa daha etkili olacaktır tahminime.

Aslında taktiği uygulamaya başlamadan önceki ve maç sonundaki oyuncu istatistiklerini de versem daha güzel olacaktır.
    Ben normalde

4-1-4-1 taktiği ile oynuyordum ve bu taktiği uygulayınca ek olarak ümitide koydum rakip yorgunken o dinç dinç attı golünü

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

O taktik daha riskli bence. Savunmanın önünü açmak tehlikeli gibime geliyor. Ben ne zaman savunma önünde tek adamla oynasam gol yiyorum.

Bi de şunu belirteyim. Maç çevireyim derken takımı 3 savunmayla oynatmayın sakın. Hiçbir etkisi olmuyor, gerçi size gol yediren bir etkisi var ama.. Taktiklerde bir diğer önemli nokta oyuncuların sabit değil dinamik oynaması. Yani mesela, kanatlarda oynayan iki oyuncuya aralarında pozisyon değiştirme komutunu vermek, oklarla oyuncunun atak yönünü mutlaka belirlemek (forvetler ise çapraz koşu yaptırmak çok etkili oluyor), kısa paslarla oyun hakimiyetini almak gibi komutlar ve stratejiler önemli. Tabi bu taktik işini ancak genel ifadelerle söylüyoruz. Takımdan takıma değişiyor doğru taktik dediğimiz şey.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Gene bu durumla karşılaştım 1-1 oldu dk 77 de bu taktiğe geçtim gol attım ama hakem ofsaytten golü vermedi

Taktik için tekrar saol işe yarıyor gerçekten.

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Ciddiden ilginçim nasıl göremedim linki
    turksportal...

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

Real madrid'e 2-0 yenilirken bunu kullandım 2-1 bitti takım gençlerbirliği

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Ee mucize beklememek lazım tabi. Sonuçta bize karı şu, maç sonuda yarım saat taktik ayarlamak zorunda kalmıyorsunuz. Oyunun hızını kesmiyorsunuz. Bundan daha ofansif bir taktik yapmak da zor. Hani savunmayı 2'ye düşürürsünüz tabi de işe yaramaz.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Peki maçın başında bunu yapsak ne olur ?

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Herhalde hüsran olur. Gerçi ben Manchester'a karşı oynarken adamlara 3 gol lazım olduğu için 70 dk bu taktikle oynadılar ve maçı aldılar ama savunmanın god modda olması lazım galiba.

Machine Team Taktiğini de foruma ekledim, yakında onaylanır inşallah.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Bi sn deniyip geliyorum

Machine Team Taktiğini nereye ekledin göremedim.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Evet hüsran oldu gaziantepe 3-1 yenildim

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Evde denemeyin. Yeni taktiğimiz de onaylanmış. Link aşağıda :

Machine Team Taktiği

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

Maça bu taktikle çıktım dk 18 3. golü buldum sonra takımı 4-4-2 ye aldım ve maç öle bitti

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Ne güzel ne güzel işe yaradığını görmek çok hoş. Az önce ben de Orlando Pirates'in başındaykene rakibe karşı 50. dakikada bu taktiğe geçtim 30 saniye sonra Mokoena 1-0 yaptı, sonra tekrar Machine taktiğime döndüm ve 3-0 aldım maçı. O ana kadar pozisyon yoktu.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri