Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 83 sonuç

Konu: Sigames Bardaği Taşirdi

Nesil
    2006
    Yer
    Karabük

Default Sigames Bardaği Taşirdi

Çarşamba günü büyük bir heyecanla beklediğim Football Manager 2009 u oynamaya koyuldum...Basın toplantıları,Futbolculara yeni hareketler öğretebilmek ve 3D maç motoru gayet hoştu fakat o da ne ? ilk hazırlık maçımı yapmaya başladığım sıralarda taktiği açtığımda ne göreyim bazı oyuncuları 2 kere gösteriyor ve toplam sahada 13 oyuncu var...Tamam bu ufak bir hata deyip kafaya takmadan oynamaya devam ettim.İlerleyen saatlerde hiç bitmeyen uzun süreli sakatlıklar(her maçta 2 3 oyuncu sakatlanıyor),Nerdeyse her maçta frikikten gol olması,Maç motorunda yine mantıksız işler devam etmekte ve bunların tümünü görünce artık oyunu silip yeni patchi beklemek zorunda kaldım...Artık o da ne zaman çıkar bekleyip göreceğiz...

2. Default

Aynı sorun bendede var taktik değiştirirken
    Oyuncunun mevkisini değişirken eski yerindede kaldığını gördüm
    Böylece sahada 2 tane Alex olmuş oluyor
    Tabi bu sadece taktik ekranında, sahada 11 kişi varoluyor...

bu sorun bendede war.her macta bi adam sakatlanior bazi maclarda 5 tane sakatlanan oluor.condition acayip düsüor kadro genis olmasa yandik wallah.her halde yeni patch beklices

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

bu sorunlar ilk sezon icin gecerli , ikinci sezondayim su anda sadece 1 sakatim var , ilk sezon bu sayi 7 idi.

hım güzel o zaman ben besiktasta oyuncu sıkıntısı cekiyom kimseyi transfer edemedim kadroyu zor kuruyom

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

antraman ayarlarını çok düşük tutun faydasını göreceksiniz..

valla iki sezondur oynuyorum ilk sezon kewellı 2 maç üstüste oynatabildiğimi hatırlamıyorum ikinci sezon topuz gitti 3 aya yakın sakatlık çok fazla servet 3 hafta sakatlanıyo düşünün artık

keşke oyunun hatası sadece o olsa.
    devre arası 9 oyuncu aldım.onların yerine de takımımdaki oyuncuları sattım.ama oyun listesi istenmedi.yani yeni aldıgım oyuncuları kaydedemedim.şuan 15-16 yaşındaki oyuncularla oynuyorum.bu arada takımım fenerbahçe ve lyon ile uefa maçım var az sonra.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    haha lyon a 4 tane attım.defansım ve orta saham 15 yaşında alt yapı oyuncusu özellikleri 0 denecek kadar az.tek yedegim var o da 15 yaşında bi kaleci.ikinci yarı forvetim sakatlandı yedek kaleciyi forvete aldım.1 gol attı 1 de asist yaptı.ama asisti görmeliydiniz tam ara pası ))
    Last edited by byvirus : 22.Kasım.2008 at 15:55 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    Karabük

işte dediğimiz gibi saçma sapan hatalarla uyutuluyoruz yeter artık!!! bi çare bulun şuna...

oyunda inandırıcılık filan kalmamış.eger oyunu almayan varsa kesinlikle almasın başka menejerlik oynasın.takımın yarısı 16 yaşında alt yapı oyuncusu ama ligi birinci bitirdim.nasıl bi saçmalıksa.

Nesil
    2008
    Yer
    Gaziantep

Quote Originally Posted by heavy86 View Post
    antraman ayarlarını çok düşük tutun faydasını göreceksiniz..
    Haklı olabilirsin,antreman ayarlarında sakatlanmazlar.Fakat şikayetçi olan arkadaşlar genellikle maç içindeki sakatlıklardan bahsediyorlar.

SIGAMES Bu isi biraksin abi.Kardesim herkes Football Managerin bir onceki yilindan daha iyi olmasini bekler. Ben bu kadar hatayi bir oyunda gormedim haa sigamesede hak vermek lazim ama bence beceremiyorlar artik eski fmnin tadi kalmadi

Nesil
    2008
    Yer
    Gaziantep

Quote Originally Posted by trekclown View Post
    SIGAMES Bu isi biraksin abi.Kardesim herkes Football Managerin bir onceki yilindan daha iyi olmasini bekler. Ben bu kadar hatayi bir oyunda gormedim haa sigamesede hak vermek lazim ama bence beceremiyorlar artik eski fmnin tadi kalmadi
    Eski Fm'lerin tadı varda,3D işleri bozdu.Football Manager 2008'in birazdaha gelişmiş 2D ve maç motorunu yapsalardı bu sene herkes tarafından takdir toplarlardı.

Smile

Quote Originally Posted by e7obuck5 View Post
    Eski Fm'lerin tadı varda,3D işleri bozdu.Football Manager 2008'in birazdaha gelişmiş 2D ve maç motorunu yapsalardı bu sene herkes tarafından takdir toplarlardı.
    aynen 3d geldi bizim oyuna nazar degdi.

Nesil
    2006
    Yer
    turksportal.net

arkadslar hatanında boylesi diycem artık. ortasaha mucadelesinde futbolcular birbirine kitlendi. tam 3 dk boyunca tum oyuncular topa baktı!!! 3.dakikanın sonunda 1 oyuncu yardıma gitti. benim eleman sakatlandı hakem foul verdi.ama 3 dk boyunca top oldugu yerde durdu kimse mudahale etmedi... resimleride burda...

tamam gerildik gecti derken son dk golu yedik! hemde 20 metreden karsı takım kalecinin super vurusuyla. ya Daivid oyle vursa hermac 3 atardı...
    isallah bunlara 1 cozum bulunur....

neyse fazla şikayet etmeyin, korsan oyun derler bunlarada sebep olarak

fm08 ile gelinen noktadan çok şey kaybedildiği açık.

adamlar dalga geçmişler resmen kullanıcılarla, günümüz imkanlarında en berbat grafik yapısı ve dünya kadar hatayla dilini oyuna koymadığı bir ülkede avrupa ülkeleriyle aynı fiyata oyun satıyorlar.

hevesle alan kullanıcılarda "seninki korsan benimki değil" kavgasında

abi sakatlandı mı da az buz sakatlanmıyolar ki abartmıyorum bi keresinde 32 kisilik kadronun 13 ü sakattı hemde cogunlugu en az 1 ay olmak üzere!!hele topuzu bi mac oynatamadım daha besiktas formasılya ama nuri sahin müthis beyler allahtan o kurtarıyo

artık patch çıkarın ya

Yazılanların hepsinini oynarken yaşadım.Eski serilerde ciddi bir oynanabilirlik vardı.Ne zaman ne olacağı belli olmuyordu.Ama takımınızı sağlam kurduğunuzda başarıda geliyordu.Şimdi son iki senedir dünyanın en iyi adamlarını da alsam türkiye kupasında 2. lig takımları ile berabere kalıyorum.Hatta bi ara resmini koyarım üst üste 7 mac 1-1 bitti.daha sonra ben 1-0 kazandım.daha sorna 1-0 kaybettim.Bu kadar ahmakca bir mac motoru olamaz.Yahu goller iki yada 3 şekilde gelişiyor.Dikkatlice izliyorum macları.

Benim ya da diğer takımın kalecisi degaj kullanıyor,top bir futbolcunun kafasından sekiyor forvetin önüne düşüyor ve gol.Yine kaleci degaj ile forvete atıyor yine gol.Frikikler gol,kornerler gol.Arada sırada ilk kez mac oynayan futbolcu 40m den gol atıyor sezonun 28. macında benle oynayan takımda futbolcunun ilk gölü her zaman bu oluyor.İlk golleri daima bizim takıma atıyorlar

Maclar golsüz yada sürekli berabere bittiğinden gol attığımda yiyeceğimi kesin olarak biliyorum.Barcelona ile oynarken 5 yemek garip gelmiyorda abicim telekomspor ile 3 yıldır 1-1 berabere kalınırmı allah askına ya.Forvette vagner love sercan yildirim oynatıyorz.Arkasında mehmet topuz, solda razvan rat vs.Böyle sacmalık görmedim.Dil desteği olmayan bir oyun ülkemizde 80 ytl.

Bir sürü aptalca sorunla karşılaşılıyor, eski serilerde böyle sorunlar yoktu ve oyun cok fazla oynatırdı kendisini.Şimdi görsellik var herşey güzel ancak oynanabilirlik kalmamış artık.Bu kadar hatalı olan bir oyuna para verince insan gerçekten keriz yerine koyulmuş gibi hissediyor.11 yıldır aralıksız oynadığım bir oyunun bu hale gelmesi çok üzücü.Bir yıl boyunca cıkmasını bekliyorum ama sonuc hayal kırıklığı.

Araştırın bakın piyasada hiçbir oyun bu kadar bug icermez.

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

zemlinkis dedigin bir hata degil herhalde ben o durumu maç esnasında o bölgelere hareketleniyor diye algıladım
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

evet beyler ya bu fmnin hataları aldı başını gidio..
    Bende fm yok ama arkadastan göryorum.Gaatasaray'da 7-8 kişi sakat.Adam gibi oyuncu kalmadı oyunda..

Quote Originally Posted by northstar View Post
    Yazılanların hepsinini oynarken yaşadım.Eski serilerde ciddi bir oynanabilirlik vardı.Ne zaman ne olacağı belli olmuyordu.Ama takımınızı sağlam kurduğunuzda başarıda geliyordu.Şimdi son iki senedir dünyanın en iyi adamlarını da alsam türkiye kupasında 2. lig takımları ile berabere kalıyorum.Hatta bi ara resmini koyarım üst üste 7 mac 1-1 bitti.daha sonra ben 1-0 kazandım.daha sorna 1-0 kaybettim.Bu kadar ahmakca bir mac motoru olamaz.Yahu goller iki yada 3 şekilde gelişiyor.Dikkatlice izliyorum macları.

Benim ya da diğer takımın kalecisi degaj kullanıyor,top bir futbolcunun kafasından sekiyor forvetin önüne düşüyor ve gol.Yine kaleci degaj ile forvete atıyor yine gol.Frikikler gol,kornerler gol.Arada sırada ilk kez mac oynayan futbolcu 40m den gol atıyor sezonun 28. macında benle oynayan takımda futbolcunun ilk gölü her zaman bu oluyor.İlk golleri daima bizim takıma atıyorlar

Maclar golsüz yada sürekli berabere bittiğinden gol attığımda yiyeceğimi kesin olarak biliyorum.Barcelona ile oynarken 5 yemek garip gelmiyorda abicim telekomspor ile 3 yıldır 1-1 berabere kalınırmı allah askına ya.Forvette vagner love sercan yildirim oynatıyorz.Arkasında mehmet topuz, solda razvan rat vs.Böyle sacmalık görmedim.Dil desteği olmayan bir oyun ülkemizde 80 ytl.

Bir sürü aptalca sorunla karşılaşılıyor, eski serilerde böyle sorunlar yoktu ve oyun cok fazla oynatırdı kendisini.Şimdi görsellik var herşey güzel ancak oynanabilirlik kalmamış artık.Bu kadar hatalı olan bir oyuna para verince insan gerçekten keriz yerine koyulmuş gibi hissediyor.11 yıldır aralıksız oynadığım bir oyunun bu hale gelmesi çok üzücü.Bir yıl boyunca cıkmasını bekliyorum ama sonuc hayal kırıklığı.

Araştırın bakın piyasada hiçbir oyun bu kadar bug icermez.
    Eyvallah arkadaşım, demek istediklerimi çok net ifade etmişsin,
    özellikle bug/fiyat dengesi(zliği) konusunda...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Hafta sonunu full FM 2009 oynayarak geçirdim. Ama ne yukarıda bahsedilen sakatlık problemi ne de hep aynı şekilde gol olma sorunu yaşadım.
    Kadromda en fazla 2 sakat oyuncuyu aynı anda gördüm şu an 2. sezonun ortasındayım. İspanya da Getafe ile oynuyorum. Getafe ile ilk sezonumda ligi 4.
    bitirdim. Arada bir dediğiniz gibi skorlar 1-1 e bağlanmaya başlıyor onu da ya rotasyonla yada taktiğimi değiştirerek aştım.

Yukarıda yazılanlara bakıyorum da ben başka bir oyun mu oynuyorum acaba ?

hepinize iyi FM ler

ilk baslarda bende alisamadim oyuna.cok garip geldi 2d den 3d ye gecmek.biraz garipsedim ama insan oynadikca zevk almaya hatta ileri derecede bagimlilik yapiyor.bence oyunu yapanlar degisiklik icin zemin hazirliyor.nasil ilk 2d ye gecildiginde bazi sorunlar olduysa simdide oluyor.garip garip hatalar aliyoruz,kimilerimiz hic oynayamiyor ama gunumuz sartlarina gore hareket ediyorlar.bana kalirsa fm 2010 daha da guzel olacak.elestiriler tabi kide olacak ama bence cokta fazla elestirmeyelim.adamlar bu isi biliyor

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Sigames forumlarında yama konusu çok tartışıldı.Hatta gayet hararetli konuşmalar gerçekleşti.
    Şimdi konuşmalara noktayı site moderatörü koydu orada ve daha fazla yama hakkında konu açılırsa kapatılacaktır noktasına gelindi.

Şu anda katılınan düşünce biz her türlü hata uyarısını bir alalım değerlendirelim hiç bir detayı gözden kaçırmayalım böylece yama şubat/mart ayında çıktığında hatasız olsun.

Yani eğer çok büyük bir surpriz olmaz ise şubattan önce bir yama gözükmüyor.

Default Acele Etmeyin

Mrb,

Arkadaşlar yeni çıkan her oyunda alışkanlıklarınıza, beklentilerinize ters gelen şeyler olacaktır. Yeni bir versiyonun manası da budur zaten. 00-01 versiyonundan beri bu oyunu hayatına girebilecek tek oyun olarak kabul eden bir abiniz olarak bazı konularda size değerlendirmelerim ve tavsiyelerim olacak:

1-Öncelikle sistemsel bir çok şikayet görüyorum:İşte şu kadar ramim, şu ghz işlemcim var, 3D hata veriyor, ekran dönüyor v.b. Şunu bilin ki sistemsel özellikler bu hataların bir numaralı sebebi değil. Temiz, çoğu spy, msngr gibi gerekzi yazılımlarla yorulmamış hard diski yeterli her makine bu oyunu problemsizce çalıştırır.
    2-İstediğiniz kadar bomba transfer yapın. Oyuncularınızın profil özellikleri karakter olarak (work rate, team work, leadership v.b.) ve yetenek olarak birbirlerini tamamlamıyorsa başarılı skorlar alamamanız gayet doğal.
    3-Yeni versiyonda gollerin sürekli aynı şekilde olduğu da yanlış bir izlenim. Şu anda oldukça golcü bir takımım var ve ne attığım ne de yediğim hiç bir gol bir ötekine benzemiyor bunun yanında da firkikten veya kornerden olan gol sayısı ya 1 ya ikiyi geçmedi.
    4-Sakatlık probleminin de yine kullanıcılardan kaynaklandığını düşünüyorum. Sene başı antrenman programınıza gerekn hassasiyeti vermemişsiniz anlaşılan. Şu anda başında bulunduğum takımla 17-18 resmi maç yaptım 2 hafta sakatlık yaşayan tek bir oyuncum bile olmadı
    .
    Kısacası oyun için çok erken kanıya varıyorsunuz. Tamam mutlaka eleştirilecek yanları vardır ama geçmiş serilere göre daha ileri, daha gerçekçi olduğunu zaman anlayacaksınız eminim
    .
    Herkese iyi eğlenceler,
    Jesper EKSTRÖM
    Manager - Kalmar FF

Nesil
    2008
    Yer
    Şanlıurfa

Aslında bakarsanız gerçekten Fm bu sene hayal kırıklığı yarattı ama eminki ilerde çıkacak olan yamalarla Fm çok iyi olacaktır. Bende en başlarda ısınamadım oyuna ama oynadıkça zevk almaya başladım ve git gide bağlandım.

arkadaşlar biraz daha sabretmemeiz gerek maalesef, ben de sabırsızlanıyorum oynamak için ama ısınamadım pek. taktik sayfasında sahada 13 kişi olması,maça girişte donup kalması gibi sorunlarla karşılaştım ama en ilginci de şuydu : 3d tv modunda maçı izlerken farkettim ki kaleci volkan demirel sağ bek gökhanın yerinde gökhan kalede, şaşırdım taktiğe girdim bi sorun yoktu,yine de yerlerini değiştirdim ve maça döndüm, baktım ki gökhan, volkanın turkuaz kaleci formasıyla sağ bekte oynamaya devam ediyor. keşke bir resim koyabilseydim,şaşırdım ve kızdım bu kadar da olmaz die oyunu kapattım... umarım yeni çıkacak dosyalarla bu sorunlar giderilir ve sağlıklı bi şekilde kariyerlere devam ederiz...

Nesil
    2006
    Yer
    Bandırma-10.5

bu acele nedendir anlayamıyorum oyun çıkalı çok kısa bir zaman geçti...hatırlamıyormusunuz geçen sene 3 patch çıktı oyuna. FM'yi SiGames'ten daha iyi yapabilecek kimse yok, biraz sabır herşey yoluna girecektir

Kula bela gelmez Hak yazmadıkça,
    Hak bela yazmaz kul azmadıkça.

cok acelecısınz arkadaslar ben korsan aldım maddı durumum el vermedı ama oyunda hıcbır hata yok normal oynuyorum tamam bazı yerlerde hata var ama o kadarda yok ya sızın bılgısayar kaldırmıyo yada sızın oyunlar hatalıı

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri