Sayfa 15 / 64 İlkİlk ... 5131415161725 ... SonSon
421 ile 450 arası toplam 1907 sonuç

Konu: Football Manager 2015 | 15.3.2

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by _yoLcu_ View Post
    semih kayanın fenere gelmek istemesi normal mi sizce

Bir gün herkes Fenerbahçeli olacak vardı eskiden . Hey gidi hey.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Oyuncu Profiline girince Özellikler gözükmüyor neden olabilir? Profili tıkladığımda olmuyor, özellikler dediğimde gözüküyor.

fm 14 ve 13 den sonra ilaç gibi geldi. birtakım dengesizlikler yine var ama beta oyunu ilk defa bu kadar düzgün çıktı diye düşünüyorum. maç kazansam da topa hakim olma oranım hep düşük oluyor bayern münih takımım. ona rağmen sahip olma yüzdelerinde hep gerideyim. kaleci ve defansın biraz geliştirilmesi lazım forvet oyuncuları fena değil.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Kulübe transfer teklifi etmek yazılı izinle aynı şey değil bakın 20 bin değerindeki elemana transfer teklifi yaptım benden ne istiyorlar ben kulübe ödeme yapacaksam ne anlamı kaldı bsmn kanunun
    bunu araştırmacılarımızın iyi düşünüp bizlerin lehine bir seçenek sunmaları lazım gerçekçi de değil kulübe teklif edin diyip geçmeyin zaten yerli oyuncu sıkıntısıar bir de bu tür bi engel koydunuz olmuyor
    ya karşılığı neyse o yapılsın ya da serbest bırakılsın şuanki sistem çok yanlış

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

O özelliğin mutlaka oyuna yansıtılması gerekir yoksa ne anlamı kaldı sözleşmesi bitmeden oyuncu ile anlaşmanın.Bu seride yansıtılamayacağına göre bu koyduğunuz kuralı kaldırmalısınız.
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

İzin vermek ancak yazılı başvurunun yazılı olarak olumlu cevaplanması ile olur. Bu da genellikle fax aracılığı ile yapılır. Dediğiniz gibi teklif yapınca izin verilmiş olunması gibi bir durum yok.

Beşiktaş, İbrahim Akın'ı alırken Altay ile protokol yaptı, TFF'ye de hemen onaylattı. Hatta Cenk için Gaziantepspor'a ödeme bile yaptı.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

7. Default

Kulübe transfer teklifi etmek yazılı izinle aynı şey değil bakın 20 bin değerindeki elemana transfer teklifi yaptım benden ne istiyorlar ben kulübe ödeme yapacaksam ne anlamı kaldı bsmn kanunun
    bunu araştırmacılarımızın iyi düşünüp bizlerin lehine bir seçenek sunmaları lazım gerçekçi de değil kulübe teklif edin diyip geçmeyin zaten yerli oyuncu sıkıntısıar bir de bu tür bi engel koydunuz olmuyor
    ya karşılığı neyse o yapılsın ya da serbest bırakılsın şuanki sistem çok yanlış

Bosman Kuralı Yanlış Bilmiyorsam 6 Ay ve Daha Az Kaldığında Geçerliydi Ama Bu Oyuncuda Daha 1.5-2 Yıl Var El İnsaf Yani.

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    İzin vermek ancak yazılı başvurunun yazılı olarak olumlu cevaplanması ile olur. Bu da genellikle fax aracılığı ile yapılır. Dediğiniz gibi teklif yapınca izin verilmiş olunması gibi bir durum yok.

Beşiktaş, İbrahim Akın'ı alırken Altay ile protokol yaptı, TFF'ye de hemen onaylattı. Hatta Cenk için Gaziantepspor'a ödeme bile yaptı.
    Olayı anladık,benim sıkıntım bu özelliğin oyunda olmaması ile.Oyunda yoksa kuralı kaldırsınlar,eklenebiliyorsa eklesinler bu kadar basit bir çözüm.2006 yılında Fenerbahçe'nin puan kaybetmesini bekleyen Galatasaray taraftarı&oyuncuları gibi 15 dakika boyu stresli bir şekilde bekletmesinler.

Oyunda olmayan bir özellik,nasıl kural olarak geçerli olabiliyor oyunda ?

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by europeanconquer View Post
    Olayı anladık,benim sıkıntım bu özelliğin oyunda olmaması ile.Oyunda yoksa kuralı kaldırsınlar,eklenebiliyorsa eklesinler bu kadar basit bir çözüm.2006 yılında Fenerbahçe'nin puan kaybetmesini bekleyen Galatasaray taraftarı&oyuncuları gibi 15 dakika boyu stresli bir şekilde bekletmesinler.

Oyunda olmayan bir özellik,nasıl kural olarak geçerli olabiliyor oyunda ?
    Kural Türkiye'de geçerli değil. Bosman davası bir AB davasıydı. Davayı inceleyenler kararı Avrupa Adalet Divanı'nın verdiğini görecekler. Dolayısı ile UEFA'nın tüzüklerinde olması dahi hukuki bir yaptırım getirmiyor.

Türkiye'den itiraz gelirse UEFA ülkeye yaptırım uygulayabilir. Konu davalık olabilir ve dava çok uzun sürecektir. Dolayısı ile hiçbir kulüp yaptırım ihtimaline karşılık konuyu Tahkim'e ve CAS'a taşımıyor.

TFF tüzüklerin Bosman kuralı yok. Ancak AB ülkelerinde olmak zorunda. İtirazda AB ülkelerinde sorun çok kısa sürede çözümlenir.

Türkiye bir AB ülkesi değil. AET artık AB'nin bir alt komisyonu ve hukuki geçerliliği yok. Dolayısı AET üyelerinin AB hukuku içerisinde değerlendirilmesi mümkün değil. Hatta Avrupa Adalet Divanı kararları bile uygulanmak zorunda değil. Ancak bu durum Türkiye'nin Gümrük Birliği ve AB başvurusunun iptaline yol açabilir.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Bosman Kuralı Yanlış Bilmiyorsam 6 Ay ve Daha Az Kaldığında Geçerliydi Ama Bu Oyuncuda Daha 1.5-2 Yıl Var El İnsaf Yani.
    sözleşmesi genç statüsünde normalde buna imza attırabiliyorsun zaten anlatılmak istenen bu değil anlatmak istediğime odaklanmalısın

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

sözleşmesi genç statüsünde normalde buna imza attırabiliyorsun zaten anlatılmak istenen bu değil anlatmak istediğime odaklanmalısın
    Amatör lisanslı oyuncuya yetiştirme bedeli ödeyerek imza attırabilirsin. Farklı konular, farklı maddeler.

Hatta Göztepe, amatör lisanslı genç oyuncular ile imzalayıp yetiştirme bedeli ödememek için amatör lisans çıkartmıştı.
    (Pofesyonel liglerde amatör lisanslı oyuncu oynayamaz)

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Oooo ben olayı baya ters yönden anlamışım.Tamam doğru olanı yapmışlar pardon.Ben kuralı "6 ay kala kulüpten izin alarak..." anlamışım oysa ki 6 ay ile 7 ay arasında fark yokmuş,tekrardan özür dilerim.

Şu kaleciler çok rahat gol yemesinler başka bir şey istemiyorum.

Hiç anlamamışsınız.

Eskişehir, Tarık için izin verdi mi? Neden göndermek istemedikleri oyuncular için izin versin kulüpler? Bana bunun mantığını açıklar mısınız? İzin vermek yerine ne koparırsa kâr mantığı ile olabiliğince yüksek bedel isterler, istiyorlar da. Keza zaten sözleşmesi düştükçe istedikleri bedelleri de düşüyor oyunda gerçekçi bir durumda.

Beşiktaş size neden izin versin? Beşiktaş, Fernandes için kimseye izin verdi mi? Hadi yönetim ikna oldu diye farzedelim, göndermek istemedikleri için fahiş fiyat çekerler. Sözleşmeyi yenilemeye de kalkarlar. Göndermek istedikleri oyuncu olursa zaten size de belki önerirlerdi. Ücretsiz ya da düşük fiyat ile transfer listesine çekerlerdi.

Esas sizin söylediğiniz mantıksız. Zaten kim neyi kaparsa durumu var. Türk Futbolu'nu hiç takip etmediğinizi düşünüyorum. Bir nevi yarışa dönmüş durumda. Bu da yapılan değişikliği çok gerçekçi yapıyor.

3 büyüklere gelen oyuncu yedek bile kalacak olsa aynı bedeli kabul edemez. 2-3 kat daha fazla vereceksiniz. Büyük takım olmanın olayı budur. O cazibeyi, gücü vermek için maaşlar ve organizasyon giderleri her zaman çok yüksek olmak zorunda. Siz o maaşı veremiyorsanız zaten baştan kaybettiniz hem o transfer yarışını, hem de şampiyonluk ihtimalini.
    Eskişehir izin vermedi ama galatasaray oyuncuyla görüştü. Buna kim engel olabilir. Normalde Eskişehir Tarık'la konuşmalıydı adam gs ye gitmek istiyorsa sezon sonuna kadar oynatır gs ile imzalar. Ama bizde görüştüyse direk kadro dışı bırak, olay hemen duygusala bağlanıyor.

Diyelim gerçeksi olsun diye kural koyuldu. O zaman benim oyuncuyla görüşmeme izin verilsin. Oyuncu görüşürse takımı tarafından kadro dışı bırakılsın vs.

Yok illa da izin alınması gerekiyor deniliyorsa "İzin Al" diye bi buton olsun. Oyuncu x takımına gitmek istiyorsa izin isteyenlerden sadece x takımına izin veririm. Onlarla görüşür, diğerlerini reddederim. O takıma gitmezse sözleşme imzalarım. Transfer et butonu izin istemeyle aynı anlama gelmiyor. Oyunda izin iste diye özel bi modul yokken transfer et butonuyla bu olayın halledilmeye çalışılması yanlış.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by exe_genesis View Post
    Eskişehir izin vermedi ama galatasaray oyuncuyla görüştü. Buna kim engel olabilir. Normalde Eskişehir Tarık'la konuşmalıydı adam gs ye gitmek istiyorsa sezon sonuna kadar oynatır gs ile imzalar. Ama bizde görüştüyse direk kadro dışı bırak, olay hemen duygusala bağlanıyor.

Diyelim gerçeksi olsun diye kural koyuldu. O zaman benim oyuncuyla görüşmeme izin verilsin. Oyuncu görüşürse takımı tarafından kadro dışı bırakılsın vs.

Yok illa da izin alınması gerekiyor deniliyorsa "İzin Al" diye bi buton olsun. Oyuncu x takımına gitmek istiyorsa izin isteyenlerden sadece x takımına izin veririm. Onlarla görüşür, diğerlerini reddederim. O takıma gitmezse sözleşme imzalarım. Transfer et butonu izin istemeyle aynı anlama gelmiyor. Oyunda izin iste diye özel bi modul yokken transfer et butonuyla bu olayın halledilmeye çalışılması yanlış.
    Galatasaray, Tarık ile bir protokol imzalasaydı Eskişehirspor Tahkime'e gidecekti. Eskişehir eğer isteseydi kanıtlayabildikleri taktirde Galatasaray'a ceza aldırırdı. Ardından Galatasaray yöneticileri randevu alarak Eskişehir yöneticileri ile görüştüler, para konusunda anlaşamadılar. Karşılıklı hoşgörü ile konu kapatıldı. Galatasaray bir daha izinsiz görüşmedi.

İşler sizin istediğiniz gibi olmuyor gerçek hayatta. Eğer hukuksuz bir görüşmeyi kanıtlayabiliyorsanız yaptırım hakkı doğar. Bu nedenle kulüpler genellikle dışarıdaki 3. kişileri hukuksuz gizli görüşme için aracı eder ya da menajerler aracılığı ile kulübümüze gelmek konusunda olumlu musun diye hukuksuz görüş aldırır.

Hukuksuzluk oyunda olsun istiyorsunuz. SI Games hukuk konusunda çok titiz. Şiddet, kavga asla olmayacak diyen adamlara kanunsuzluğu da görmek istiyorum diyorsunuz. Ne denilebilir ki sizin isteğinize?

Hiç bir kulüp sözleşmeli oyuncusunu para ederken hiç kimseye ücretsiz hediye edemez. Hele TFF hukukunda Bosman kuralının yeri yokken, yani sözleşme fesih bedeli (bonservis bedeli) elde edilebilecek ücretsiz vermek kulübü bilinçli zarara uğratmaktır (Bu kişiler ve kurumlar arasında kanunsuz ikili ilişkilerin kanıtlanması gerekiyor). Çoğu kulüp AŞ statüsünde ve dolayısı ile zarara sokanlar hakkında doğrudan yasal işlem yapılması gerekir. Hiç bir başkan kendi kulübünü bilinçli zarara sokamaz. Hem dernek statüsü ile dava açılabilir, hem de AŞ statüsü nedeni ile dava açılabilir. Borsa İstanbul A.Ş. doğrudan konuya müdahil olup yasal haklarını kullanarak amme davası açacaktır. Ben kulübü yönetiyorum, istiyorsam zarar sokarım diye bir düşünce yok. Top benim, istersem oynatırım istersem oynatmam zihniyeti sokağınızda kaldı.

Transfer et butonu görüşme izni vermiyor dediğiniz gibi. Sözleşme fesih bedeli konusunda karşılıklı anlaşmanız sonucunda oyuncunun kulübü size oyuncu ile görüşme izni veriyor ve böylece oyuncu ile görüşüyorsunuz oyunda gerçek hayatta olduğu gibi.

İzin istemek yasal bir zorunluluk içeren prosedürdür. Antenti bir kağıda doğru üslup ile kısa olarak isteği yazar, imza yetkisi sahibine imzalatır ve oyuncunun kulübüne fax çekersiniz. Olumlu cevabın fax olarak imzalı geri dönüşünün ardından oyuncu ile görüşürsünüz. Kural budur. Bu konuya itirazlarınızın hiç bir hukuki geçerliliği yok. Bu oyun bir simulation. Arcade istiyorsanız bu oyunu oynamamayı da tercih edebilirsiniz.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2007

Bu Bosman kuralsızlığı sadece Türkiye Ligi içinde geçerli sanırım. Az önce Emre Çolak 6 ay önceden yabancı bir takıma imza attı. Ancak Emre Çolak Türk liginden bir takıma imza atamıyor.

Galatasaray, Tarık ile bir protokol imzalasaydı Eskişehirspor Tahkime'e gidecekti. Eskişehir eğer isteseydi kanıtlayabildikleri taktirde Galatasaray'a ceza aldırırdı. Ardından Galatasaray yöneticileri randevu alarak Eskişehir yöneticileri ile görüştüler, para konusunda anlaşamadılar. Karşılıklı hoşgörü ile konu kapatıldı. Galatasaray bir daha izinsiz görüşmedi.

İşler sizin istediğiniz gibi olmuyor gerçek hayatta. Eğer hukuksuz bir görüşmeyi kanıtlayabiliyorsanız yaptırım hakkı doğar. Bu nedenle kulüpler genellikle dışarıdaki 3. kişileri hukuksuz gizli görüşme için aracı eder ya da menajerler aracılığı ile kulübümüze gelmek konusunda olumlu musun diye hukuksuz görüş aldırır.

Hukuksuzluk oyunda olsun istiyorsunuz. SI Games hukuk konusunda çok titiz. Şiddet, kavga asla olmayacak diyen adamlara kanunsuzluğu da görmek istiyorum diyorsunuz. Ne denilebilir ki sizin isteğinize?

Hiç bir kulüp sözleşmeli oyuncusunu para ederken hiç kimseye ücretsiz hediye edemez. Hele TFF hukukunda Bosman kuralının yeri yokken, yani sözleşme fesih bedeli (bonservis bedeli) elde edilebilecek ücretsiz vermek kulübü bilinçli zarara uğratmaktır (Bu kişiler ve kurumlar arasında kanunsuz ikili ilişkilerin kanıtlanması gerekiyor). Çoğu kulüp AŞ statüsünde ve dolayısı ile zarara sokanlar hakkında doğrudan yasal işlem yapılması gerekir. Hiç bir başkan kendi kulübünü bilinçli zarara sokamaz. Hem dernek statüsü ile dava açılabilir, hem de AŞ statüsü nedeni ile dava açılabilir. Borsa İstanbul A.Ş. doğrudan konuya müdahil olup yasal haklarını kullanarak amme davası açacaktır. Ben kulübü yönetiyorum, istiyorsam zarar sokarım diye bir düşünce yok. Top benim, istersem oynatırım istersem oynatmam zihniyeti sokağınızda kaldı.

Transfer et butonu görüşme izni vermiyor dediğiniz gibi. Sözleşme fesih bedeli konusunda karşılıklı anlaşmanız sonucunda oyuncunun kulübü size oyuncu ile görüşme izni veriyor ve böylece oyuncu ile görüşüyorsunuz oyunda gerçek hayatta olduğu gibi.

İzin istemek yasal bir zorunluluk içeren prosedürdür. Antenti bir kağıda doğru üslup ile kısa olarak isteği yazar, imza yetkisi sahibine imzalatır ve oyuncunun kulübüne fax çekersiniz. Olumlu cevabın fax olarak imzalı geri dönüşünün ardından oyuncu ile görüşürsünüz. Kural budur. Bu konuya itirazlarınızın hiç bir hukuki geçerliliği yok. Bu oyun bir simulation. Arcade istiyorsanız bu oyunu oynamamayı da tercih edebilirsiniz.
    Olayı yanlış yere çekiyorsun hukuksuzluk,şiddet vs. diyerek.

Üstüne bastıra bastıra söylüyorum Kurala bi itirazım yok. Oyuna aktarılışına itirazım var.

Dediklerinde haklı olabilirsin. Ki kural böyleyse oyuna eklensin sonuçta gerçekçi oyun istiyoruz ama oyunda "izin al" fonksiyonu yoksa izin al kuralının oyuna eklenmesini yanlış buluyorum.

Teklif yap butonunu bu kural olarak kullanmak oyun içinde bana dezavantaj sunuyor. (Bu kural beni olumsuz etkiliyor demiyorum, bu kuralın oyuna aktarılış şekli beni olumsuz etkiliyor diyorum.)

Bi oyuncuya transfer teklifi yapmakla sözleşmesi bitecek oyuncuya sözleşme teklifi için izin istemek aynı şeyler değil.

Teklif yap ve izin al aynı şey diyorsanız diyecek bir şeyim yok. Ama ben izin al denildiğinde biraz daha fazla imtiyaz tanınacağını düşünüyorum.

Son olarak; editörden eski haline getirebiliyor muyuz bu kuralı? Bilginiz var mı

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by exe_genesis View Post
    Son olarak; editörden eski haline getirebiliyor muyuz bu kuralı? Bilginiz var mı
    Evet editörden yeni lig kurallarıyla beraber tüm kurallar düzeltilebilir.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

19. Default

EsEsimizin kalecisi Ruud Boffin'nin profilini paylaşmanızı rica etsem.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

transfer saçmalığı hala devam ediyor gibi..
    levin öztunalı'yı istedim 150m dolar fiyat çektiler.. el insaf..

kaleciyle karşı karşıya kalan 10 oyuncudan 8'i topu tribüne yolluyor , açıkçası ben maç motorunu geçen seneden bile kötü buldum

22. Default

Şu bosman kuralı olayı çok sıkıntı. Altınordudayım sözleşmesi bitecek olan 2-3 futbolcuma Adana D.S. talip teklif veriyorlar reddediyorum sezon sonu düşünmediğim futbolcular olduğu için beleşe bırakmayı planlıyorum. Ama takımda huzursuzluk çıkarıyorlar. Habire medyaya konuşuyorlar.

Bosman kuralı geçerli olsaydı böyle mi olurdu. Sözleşmeyi imzalat sezon sonu cak cak ötmeden defolsun gitsin.
    BEŞİKTAŞ'ın taraftarıyız. Futbolcuların değil !

Nesil
    2007
    Yer
    Şeref Bey'den

Kalecilerde gol yeme sıkıntısı yanında verdiğimiz KOMUTLARI uygulamama sorunları da mevcut. Kısa pas diyorsun gene uzun atıyor, stoper diyorsun uzun vuruyor, bek diyorsun uzun vuruyor. Buda dönüp gol olmasına neden olabiliyor.

Birde frikik(uzun mesafeli) kullandığımız zaman her zaman gol tehlikesi yaşanıyoruz. Ne yaptıysam engelleyemedim..

Sizlerde nasıl?

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by RodRiGOtELLo14 View Post
    Kalecilerde gol yeme sıkıntısı yanında verdiğimiz KOMUTLARI uygulamama sorunları da mevcut. Kısa pas diyorsun gene uzun atıyor, stoper diyorsun uzun vuruyor, bek diyorsun uzun vuruyor. Buda dönüp gol olmasına neden olabiliyor.

Birde frikik(uzun mesafeli) kullandığımız zaman her zaman gol tehlikesi yaşanıyoruz. Ne yaptıysam engelleyemedim..

Sizlerde nasıl?
    oyun anlayışın ne

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by hazimyildirim View Post
    kaleciyle karşı karşıya kalan 10 oyuncudan 8'i topu tribüne yolluyor , açıkçası ben maç motorunu geçen seneden bile kötü buldum
    +++

Bir maçda 3 kez kendi kaleme veya rakip oyuncu kendi kalesine gol atıyor çok fazla.

Penaltı ve sakatlıklarda fena abartı var. Ara transfer dönemine kadar oynadım selçuk inan 9 tane penaltı golü attı. Sakatlıklar zaten malum herkesin şikayeti ama penaltılar abartı geldi bana.
    Last edited by caner485 : 31.Ekim.2014 at 18:00

27. Default

Quote Originally Posted by hazimyildirim View Post
    Sen Yine Tribünlere Yolluyorsun Bende Olcay ve Demba Ba Her Maçta Bir Ceza Sahası İçinde Sabrivari Vuruşlar Yapıyor İnsan Ceza Sahasından Nasıl Taca Yolluyor Topu Hayret Ediyorum

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

maç içinde pozisyonları kayıt edemiyorum. kayıt butonu aktif değil..

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Ben artık göz ardı etmeye başladım karşı karşıya kaçan pozisyonları ve ya transferde fazla ücret istenmesini bizden. Eğer eşit oran olsa bilgisayar ile biz arasında bütün maçları 5-1 gibi skorlarla kazanırız. Ayrıca bilgisayarın bizim gibi transferler yapmadığını unutmayalım. Ücreti bizden az isteseler 3 seneye dünyanın en iyi takımını oluşturabiliriz. Bilgisayar antremanı da iyi yaptıramıyor sanırım bizim gibi antrenörleri filan
    turksportal...

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

cok karisik gibi geldi bana ya oyun

Sayfa 15 / 64 İlkİlk ... 5131415161725 ... SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri