Sayfa 5 / 6 İlkİlk ... 3456 SonSon
121 ile 150 arası toplam 165 sonuç

Konu: Burak Yılmaz

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Ben oyunumda hiç Burak'ın oyunun tozunu attırdığını görmedim. Kendi oyunumda bile Poacher rolünde deniyorum 20 golü geçmiyor.
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Geçen sene girdiği pozisyon attığı gol oranı düşünüldüğünde 16 finishing ideal bir rakam gibi geliyordu ancak bu sene daha az pozisyona girip yine de gol atmayı beceriyor ve gayette net vuruşlar yapıyor. Bence finishing'i arttırılabilir diye düşünüyorum.

Kafa vuruşu timing'i kötü bir Burak vardı önceki senelerde. Bu sene onu da geliştirdi. Tek eksiği darbeli vuruşlar yapamaması. Onu da başarabilse çok üst düzey bir golcü olabilir.

Dripling ve first touching konusunda bir çok kişiyle aynı fikirdeyim. Burak'ın kendini yere kolay bırakmasındaki en büyük sebep top sürerken ya da kontrol etmeye çalışırken ayağından açtığı toplara yetişemeyeceğini anlayıp faul alma düşüncesi diye düşünüyorum. Düşürülebilecek bir özellikleri varsa o da sadece bunlardır bence.

CA gayet uygun fakat PA artmalı henüz 27 yaşında bence bir üst seviyeye atlayabilir şampiyonlar liginde yaptıklarını görünce hele.. ayrıca arkadaş yukarıda yazmış az pozisyona girip iyi sonuçlandırıyor haklı fakat finishing 16 ideal onun yerine soğukkanlılık arttırılmalı kanaatindeyim buna dayanıyor çünkü. ayrıca burak gibi fit ve dinamik bi oyuncu için vucüd zindeliği 13 oldukça az.

Nesil
    2010
    Yer
    [01]

Quote Originally Posted by petrol_fb12 View Post
    Forvete nasıl baktığınıza bağlı..Benim gözümde forvet gol atar..başka bir şey yapmaz..Buda bakış acısıdır..Türkiye'de en iyi forvet sow'dur benim gözümde..

Bana Göre Sıralama yaparsam: Sow,Necati Ateş,Elmander,Kamara olur...Burak ilk onda 8 sırada yer bulur..

Kamara teknik özellikleri cok yüksek..
    e Yuh be Hocam Kıskançlığın bu kadarı Yani Bir sezonda 32 Gol atan bir forvetten bahsediyoruz, sen gelip diosunki Forvet gol atar Başka birşey yapmaz, yani bir dediğin bir dediğini tutsa

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by Raheem Lawal. View Post
    e Yuh be Hocam Kıskançlığın bu kadarı Yani Bir sezonda 32 Gol atan bir forvetten bahsediyoruz, sen gelip diosunki Forvet gol atar Başka birşey yapmaz, yani bir dediğin bir dediğini tutsa
    Hocam bütün takım bana oynasa bende gol atarım o kadar Burak fenere koyalım bakalım kaç gol atıcak.

Hiç kimseyide kıskanmam aksine daha iyi olsun.Antalya maçındaki attığı 2 gol biraz geliştiğini gösterir.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Hocam bütün takım bana oynasa bende gol atarım o kadar Burak fenere koyalım bakalım kaç gol atıcak.

Hiç kimseyide kıskanmam aksine daha iyi olsun.Antalya maçındaki attığı 2 gol biraz geliştiğini gösterir.
    bütün takım sana oynasa he fenerde bütün takım kime oynuyo peki kaç tane gol atabilcek oyuncu vardı fenerde(webo gelene kadar) yazık ya valla ciddiye almayın bu arkadaşı hiç mantıklı yorumunu görmedim şimdiye kadar

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by Facx View Post
    bütün takım sana oynasa he fenerde bütün takım kime oynuyo peki kaç tane gol atabilcek oyuncu vardı fenerde(webo gelene kadar) yazık ya valla ciddiye almayın bu arkadaşı hiç mantıklı yorumunu görmedim şimdiye kadar
    Webo'yu Sow'dan daha kaliteli santrofor olarak görüyorsan.Voleybol falan izle.Kendine gelirsin.

O değilde attığı Rovaşata golünü hala hazmedememişsin anlaşılan
    Last edited by petrol_fb12 : 13.Şubat.2013 at 16:16

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

bana gorede webo sow"dan daha teknik daha zeki akilli nerde durcagini bilen adam. petrol hersey son vurus degil unutma

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Olaya ters acıdan bakarsak.Emre fenere gelmese Fenerbahce hucuma kalkamıyıcak.Belkide Webo gol atamıyıcak.Yada Ziegler gelmese kenardan orta acmıyıcak Webo'da gölü atımıyıcak.Emre geldikten sonra fenerbahce atağa kalkmaya başladı.

Neyse konu burak konusu nelere gidiyor ..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Trabzonspor da emre, ziegler mi vardı? Kuyt, Stoch mu vardı? Fenerbahçe de bütün takım Sow a oynuyordu baktılar olmuyor Webo biraz daha rahatlattı hücum hattını. Burak Sowdan iyi oyuncudur demiyorum, ama degerlendirmelerin mantıksız ve bence bu başlıkta yeri yok.

Bütün takım bana oynasa ben de atarım kadar tuhaf bir cümle olabilir mi? Bütün takım Kezman'a, Guiza'ya, Bienvenü'ye de oynuyordu ama sonucunu söylememe gerek yok. Yahu eğer hücuma kalkıyorsan tabii ki en ileri uçtaki adama oynayacaksın. Golleri Dany mi atacaktı?

Hele forvet sadece gol atar diyip Elmander'i Burak'tan daha çok beğenmek nasıl çelişkili bir yorumdur?

Burak'ın finishing ve soğukkanlılığı 1-2 tane arttırılmalı diye düşünüyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Şuan zaten yeterince gol atmıyor mu bu adam oyunda daha ne arttırımı istiyorsunuz?

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Burak'ın takım oyunu 8-9 olabilir.Başka bir değişikliğe gerek yok.
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Papiss Cisse'nin bitiricilik 20, Sow'un 18, Burak'ın 16. Burak bu oyuncuların bir iki tık altında bir oyuncu bitiricilik olarak. Bitiriciliği 17 yapılabilir diye düşünüyorum.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Webo'yu Sow'dan daha kaliteli santrofor olarak görüyorsan.Voleybol falan izle.Kendine gelirsin.

O değilde attığı Rovaşata golünü hala hazmedememişsin anlaşılan
    sen bence kendine gel ben webo gelinceyede dek fenerde sowdan başka gol atıcak bi oyuncu olmadığından bahsediyorum sen gelmiş ne diyosun yazık valla daha okuduğunu anlayamıyosun bide gelmiş laf koymaya çalışıyo yazık cidden

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by rkmen View Post
    Bütün takım bana oynasa ben de atarım kadar tuhaf bir cümle olabilir mi? Bütün takım Kezman'a, Guiza'ya, Bienvenü'ye de oynuyordu ama sonucunu söylememe gerek yok. Yahu eğer hücuma kalkıyorsan tabii ki en ileri uçtaki adama oynayacaksın. Golleri Dany mi atacaktı?

Hele forvet sadece gol atar diyip Elmander'i Burak'tan daha çok beğenmek nasıl çelişkili bir yorumdur?

Burak'ın finishing ve soğukkanlılığı 1-2 tane arttırılmalı diye düşünüyorum.
    Tuhaf Cümleler :http://spor.milliyet.com.tr/henrique...01/default.htm

Haberde Bir Yorum :Takım içinde yıldız yaratmak rakip takımlar için dezavantaj yaratır bunu şenol hoca bilerek ve isteyerek her zaman yapmıştır şenol hocanın çalıştırdığı takımlar daima gol kralı çıkarmıştır bunlara fatih şota son olarakta burak eklenmiştir.Bu hocanın bir nevi taktik anlayışıdır.

Umut-Elmander.Burak'tan daha iyi santrforolar.Zeka konusunda on gömlek üsteler.Ayrıca şu an gol kralı Umut Bulut Lig de.

Bienvenun kazandırdığı tek başına maç sayısı 4 buda 12 puan yapıyor.Gol attığı maçlarda fener maçı kazanmış.2011/2012 8 Gol attı.

Guiza biz harcadık duygusal bir adamdı ve bütün rakipler,kaçırdığı yaptıkları videolarlla mahvetti.Birde özel yaşanatısı problemer.

Kezman konusunda geldiği ilk sezon şampiyonluk.İkinci sezon Şl'de çeyrek final galatasaray mağlubiyeti sonuçu kaçan şampiyonluk ?

Umut yazık oluyor.Kulübe'de.Burak Yılmaz Santrofor falan değil.Zeka yoksun bir futbolcu geleni vuruyor.Şu ana kadar attığı golleri cıkar biri kendi cabası vs değildir.Yani topu alıp bir şey yapmıyor.

Umut tam tersi.Fatih Terim farkında olayın onu 2 hafta kulubude oturtu kasti olarak.Sonra ne oldu ilk maçta koştu mücadele etti Umut-Elamander gibi hucum pres yaptı.Fatih Terim genel olarak forvetlerinde aradığı özellik odur.Hakan Şükür bunun ekstrası vardı top sürme,Poziyon alma gibi mühtiş yetenekler vardı.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Haberde Bir Yorum :Takım içinde yıldız yaratmak rakip takımlar için dezavantaj yaratır bunu şenol hoca bilerek ve isteyerek her zaman yapmıştır şenol hocanın çalıştırdığı takımlar daima gol kralı çıkarmıştır bunlara fatih şota son olarakta burak eklenmiştir.Bu hocanın bir nevi taktik anlayışıdır.

Umut-Elmander.Burak'tan daha iyi santrforolar.Zeka konusunda on gömlek üsteler.Ayrıca şu an gol kralı Umut Bulut Lig de.

Bienvenun kazandırdığı tek başına maç sayısı 4 buda 12 puan yapıyor.Gol attığı maçlarda fener maçı kazanmış.2011/2012 8 Gol attı.

Guiza biz harcadık duygusal bir adamdı ve bütün rakipler,kaçırdığı yaptıkları videolarlla mahvetti.Birde özel yaşanatısı problemer.

Kezman konusunda geldiği ilk sezon şampiyonluk.İkinci sezon Şl'de çeyrek final galatasaray mağlubiyeti sonuçu kaçan şampiyonluk ?

Umut yazık oluyor.Kulübe'de.Burak Yılmaz Santrofor falan değil.Zeka yoksun bir futbolcu geleni vuruyor.Şu ana kadar attığı golleri cıkar biri kendi cabası vs değildir.Yani topu alıp bir şey yapmıyor.

Umut tam tersi.Fatih Terim farkında olayın onu 2 hafta kulubude oturtu kasti olarak.Sonra ne oldu ilk maçta koştu mücadele etti Umut-Elamander gibi hucum pres yaptı.Fatih Terim genel olarak forvetlerinde aradığı özellik odur.Hakan Şükür bunun ekstrası vardı top sürme,Poziyon alma gibi mühtiş yetenekler vardı.
    Peki Trabzon bu sene takım olarak niye kimseye çalışamıyo ? Neden sene başından beri Trabzon forvet bölgesinde sıkıntı yaşıyo ? Oyun zekası anlamında eleştirdiğin adamın en büyük meziyeti yaptığı topsuz koşularla defansın arkasına sarkma neden Türkiyede bu adamdan daha iyi yapan biri yok bunu ? Gelmiş Bienvenu 4 maç kazandırdı attığı gollerle diyo Burak şampiyonlar ligi gruplarından çıkardı bilmiyorum farkındamısın ? Güiza son vuruşlarda ciddi sıkıntısı olan özgüven problemi yaşayan bi forvetti oda Burak gibi çok iyi defans arkasına sarkıyodu ama büyük özgüven kaybı vardı başarısız oldu . Kezmanı daha hatırlamıyosun bile boşuna konuşma. Zeka yoksunu geleni gideni vuruyo he ? Zeka konusunu yukarda belirttim zaten idrak edebilirsin umarım geleni gideni vuruyo nasıl bi eleştiridir ya attığı goller kendi çabası değil defansın arkasına sen sarkıyosun zaten bide umut tam tersiymiş harbiden umut tam tersi tamam oda arada çok iyi sarkıyo ama daha çok karambol golcüsü umut gelip burda burakı yere vurmak için umutu yüceltme . Forvette önemli olan gol atması diyosun bi forveti hücum pres yapmıyo diye eleştiriyosun kaldıki yapmamama değil yapmama onun adı . Gelip bide hakan şüküre girmişsin bide top sürme pozisyon alma demişsin el insaf burak top sürüp pozisyon alamıyo dimi gollerini zaten hep çizgi üzerindeki dokunuşlarıyla yapıyo .

Valla bu kadar şey yazdım ama biliyorum sen anlamayıp saçmalamaya devam ediceksin de neyse artık

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

dirtiness 15 i rahat hakediyor girdiği 2li mücadeleler yüzde 80 faul bu arada heading ve soğukkanlılık zaten artıcaktır ve bence balance 12 ye first touch 12 yada 11 e çekilmeli

Burak'ı kötülemek için bin dereden su getirmek deyimini gerçekleştirdiğin için tebrik ederim. Önce benim gözümde forvet gol atar diyip sonra zekadan, top sürmeden, pozisyon almadan, presden bahsetmek; Türkiye'nin son üç yılda finishingi en yüksek forvetini beğenmemek. Arkadaş Burak'ı beğenmeyebilirsin; ama o zaman kendinle çelişmeyeceksin. Umut'un futbol zekası çok yüksek olduğu için TS'lulara cinnet geçirtiyordu herhalde.

Ayrıca Burak'ı sevmeyenlere tavsiyem: Eleştirmek için bahane arayıp durmasınlar. Çünkü Burak, eleştirildikçe kendini geliştiren bir futbolcu. Kendileri zararlı çıkıyorlar.

Nesil
    2007

İstatistik paylaşalım bir de hiç sevmesem de;

http://tr.matchstudy.com/TSL2012-13/...&no=03&item=11

http://tr.matchstudy.com/TSL2012-13/...e&no=03&item=7

Sow ve Burak'ın performansları. Gol sayılarından dakika başı gole, şut başı golden kaybedilen topa Burak üstün. Pas oranı bir tek yüksek Sow'un. Diğer verileri pek çıkaramadım. Niye Sow ile kıyasladığımı sorarsanız da sene başından beri fırtınalar koptu burada Sow'dan nasıl yüksek olur Burak diyerek

İstatistiklerin çok önemli olduğunu düşünmüyorum ama belirteyim dedim. Burak'ın başarılı olacağını düşünmüyordum bizim takımda bir özür borçluyum o yüzden her platformda savunuyorum

Oyuna dönersek Burak'ın bence CA, oyunda gösterdiği performans aslına uygun. Profilini daha gerçekçi yapılması için önceki sayfalarda önerilerim olmuştu tekrarlamayayım. Profili değişmese de neden değişmedi demem ama gerçeğe daha çok uydurulabilir bence.

Şu ana kadar 1800 dakikada 17 gol 4 asisti var bunu da belirteyim. Bu adama forvet değil demek de çok ilginç gerçekten. Neyse kendini devamlı geliştiriyor. Yüzümüzü daha çok kızartacak inşallah

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

istatistikler yanıltıcı en azından 2sini birden izlediğim için söylüyorum sowun şutları daha isabetli şunu üstüne basarak çok rahatlıkla söylerim sowu al gsye koy burakı fb ye hangisi daha çok gol atar acaba

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Arkadaşlar sizlere söyleyebilecek birşeyim var.

Oyuncuları kıyaslarken Şu adamın bu özelliği 20 bununki de olsa olsa 19 olur demeniz mantıksız geliyor. Belki 20 özellik adam 15 özellik alandan çok daha az gol atabilir. Oyun içi profile bakmanız gerekiyor. Oyunda neler veriyor ona bakmalıyız.

Burak Yılmaz'a 1 bitiricilik değeri verdikten sonra oyunda ortalam 15-20 gol atıyorsa eğer o oyuncunun o özelliğinin 2 olmasına bile gerek yoktur. Bilmem anlatabildim mi.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2007
    Yer
    ist

İzlemeye devam. Bu reisi durdurabilen çıkacak mı merak ediyorum.
    Profiline gelince araştırmacı arkadaşlar o günkü şartlar için çok çok iyi yansıtmışlar burakı. Ama bugunkü şartlarda düşündüğümüzde şampiyonlar ligi gol kralı (cr7 yi geçecek schalke maçında tekrardan) 148 CA dan çok daha fazlasını hak ediyor. Özellik bazında da gördüğüm en bariz düşüklük heading'de. Biliyorum bu profil yapıldığında burak kafa vuruşları kötü bir santrofordu. Ama şu an öyle değil çünkü bu çocuk her gün çalışıyor her geçen gün üstüne koyuyor. Koşmuyor diye 2 maç oturtuluyor bir sonraki maç deli gibi koşuyor yaşı geçmiş gibi görünse de gelişim konusunda da çok ilerleme kaydettiğini düşünüyorum. Ayrıca bir görüşüm de hız ve hızlanmadan birer puan düşülüp teknik, ilk dokunuş gibi özelliklerin birer puan arttırılması yönünde. İyi forumlar.

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Bencede Pa'sı artmalı. Bu yaştan sonra ne gelişecek gibisinden verilmiş bir Pa fakat Burak öyle bir oyuncu değil.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

pa falan degil ama determination bir puan artabilir.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Koy Burak'ı Fenerbahçe'ye, koy Sow'u Galatasaray'a da yanlış bir mantık. Nedenine gelince Fenerbahçe bu sezon itibarı ile Galatasaray'dan daha çok pozisyon bulan bir takım. İstatistikler bunu gösteriyor.

Alıntı burada. Daha az pozisyona giren bir takımda daha fazla gol atmış durumda Burak.

Fstats verilerine göre G.Saray Süper Lig’deki 18 takım içinde ligde en az korner atan ekip. Sadece 77 korner atmış. Cimbom’dan daha fazla gol pozisyonu üreten 7 takım var. En çok şut atan takımlar sıralamasında 7’inci, en çok isabetli şut atan takımlar klasmanında ise 4’üncü. En çok orta yapan takımlar arasında 5’inci; isabetli orta yapma konusunda ise 18’inci. Asist ile gol bulma alanında ise 7’inci. Hücum bölgesinde oyun konusunda da Beşiktaş ve F.Bahçe’nin gerisinde.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ronaldo ligde maç başına muazzam bir istatistiğe sahip mesela. Maç başına 1 gol atıyor.

Burak Yılmaz, Süper Lig'de 2010-2011 sezonundan itibaren sahaya çıktığı 81 maçta 63 gol attı. Son 3 sezondur gol performansı inanılmaz bir oyuncudan bahsediyoruz. Süper Lig'de forma giydiği son 70 maçta 60 gol attı. CL'de verilen bitirme oranında Messi, Falcao gibi adamların bir tık altında. CL'de grupların oyuncusu oldu. Bunlar basit şeyler değil. Özelliklerini de mevcut CA kriterlerini baz alarak en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz.

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

Burak maç basina 0.78 atiyor galiba

Son 70 maçta 60 gol atmis

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by LaigLeNoiR View Post
    Arkadaşlar sizlere söyleyebilecek birşeyim var.

Oyuncuları kıyaslarken Şu adamın bu özelliği 20 bununki de olsa olsa 19 olur demeniz mantıksız geliyor. Belki 20 özellik adam 15 özellik alandan çok daha az gol atabilir. Oyun içi profile bakmanız gerekiyor. Oyunda neler veriyor ona bakmalıyız.

Burak Yılmaz'a 1 bitiricilik değeri verdikten sonra oyunda ortalam 15-20 gol atıyorsa eğer o oyuncunun o özelliğinin 2 olmasına bile gerek yoktur. Bilmem anlatabildim mi.
    Kesinlikle katılıyorum o zaman hurşut mericin top sürme özelliği 17 manuel fernandesin 15 ? ee ne demek hursut fernandes'den daha ıyımı top surebiliyor.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Bence Burak oyunda gayet iyi yapılmış gelıstırecek birse oldugunu dusunmuyorum kafa vurusu ozellıgı bıraz artabılır.

Sayfa 5 / 6 İlkİlk ... 3456 SonSon

Mesaj Yetkileri