Sayfa 7 / 10 İlkİlk ... 56789 ... SonSon
181 ile 210 arası toplam 282 sonuç

Konu: Yenilendi - Total Dominasyon (FM 08’in en iyi taktiği)

Arkadaslar peluk arkadasımızın taktıgınde bıraz oynamalar yaptım örnegın serbest atıslar, kornerler... umarım begenirsinizben cok basarılı oldum her basta en az 3 oluyo peluk arkadasımızın yorumları beklıyorum

http://rapidshare.com/files/13023314...2009_.tac.html

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

peluk arkadaşıma öncelikle çok teşekkür ediyorum emeği için. Taktik hakkındaki görüşüme gelirsek...taktik takımımda inanılmaz işe yaradı. Kendisinin önceki sayfalardaki önerisi üzerine Palacio'yu kadroma kattım ve tamamen hayal ettiğim futbol anlayışını ortaya koyuyorum şuan. Takımım Manchester City ve harika gidiyorum. En çok dikkatimi çeken nokta sık sık boşa kaçan adam oluyor ve oyuncular da bu oyunculara topu atıyorlar ve sık sık gol pozisyonuna giriyorum. Daha önce kendi taktiklerimde sağlayamadığım bu olayı şimdi sağladığım için çok mutluyum ve tekrar peluk arkadaşıma teşekkürlerimi sunuyorum...

EDIT: Şimdi ufak bir sorunum var. Önceden yazdığım gibi çok sık gol pozisyonuna girip en azından 2-3 tanesini atarken şimdi oyunumda biraz ilerledim ve oyuncularım inanılmaz goller kaçırmaya başladılar. Normalde kaçırmayacakları golleri kaçırmaya başladılar. Antreman programlarını ağır yaptım, ondan olabilir mi ? Yardımlarınızı bekliyorum...
    Last edited by Clayman : 18.Temmuz.2008 at 02:43

3. Default

Hocam taktik gerçekten çok sağlam olmuş. Denemediğim taktik kalmamıştı, kova oluyordum her sene Ama senin taktikle bu sıkıntının da önüne geçtim, arkama yaslanıp maçı izliyorum Teşekkürler...

Nesil
    2006
    Yer
    İSTANBUL

Thumbs up

bu taktigi bursaspor denedim 1 ylı: 6 /\ 2 yıl:1 /\ 3 yıl:4 ligi bitirdim taktik çok iyi

en önemligi şunu gördüm aml ve amr ve hızlı ve çevik olması gerekiyor yoksa istenilen sonuc pasları veremiyor bide santfor ilkte 1.75 adam denedim hiç bir vrimlik gösteremedi uzun boylu olan sinan kanoğlu sürdügümde her maç 3 gol bitiyordu

bu taktigi yapana çok teşekkür ediyorum

abi bunu nereye atıcaz
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    buldum kardesim cok tesekkur ederim
    Last edited by DoXx : 14.Ağustos.2008 at 17:31 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

ilhan abinin son taktiğini yeniilediği ağustosda yeni konu olarak açacağım diyordu

Anlamadığım bir nokta var.Diyelim ki ben iyi bir taktik arıyorum ve taktiklere bakıyorum.İnsanlar taktiklerinin sonuçlarını koymuş.Birinin taktiği dikkate değerden öte olağanüstü bir başarı sağlamış ligi 18. bitirmesi beklenen takımı 6. yapmış.Vay be diyorum müthiş bir olay.Ama bir bakıyorum yine de eleştiri almış yapılan iş çok normal bir şeymiş gibi.Demek ki diyorum çoğu bir takım alıyor ve kullandığı taktikle takımı düşmemeye oynuyorsa uefa ya gönderiyor,ortalama bir takımsa şampiyon yapıyor.O zaman onları deneyeyim diyorum ama bu sefer de kanıt yok.İlginç bir durum.

18. takımı 6. yapmak gayet başarılı ama bizim dikkat etmemiz gereken bir yer taktik kadar yapılan transferler de onemli.Hatta basit attacking direct bir taktikle 3 4 tane potansiyeli yuksek hızlı adamlarınız varsa bazı başarılar elde edioyorsunuz.O yuzden bence onemli olan alınan sonuclardan cok takımın nasıl oynadıgı.İyi oynayıp belki de 18.takımı şampiyon bile yapabilcek bir taktik yapabilirsin ama savunmada iyi iki oyuncun yoktur her mac 2 3 verdigin pozisyondan gol yersin veya bitirici adamın yoktur tonla gol kaçırırsın kume düşersin.O yuzden bir arkadaş soylemişti.Takıma uygun taktik vardır diye kesinlikle dogru.

Quote Originally Posted by davidvilla View Post
    18. takımı 6. yapmak gayet başarılı ama bizim dikkat etmemiz gereken bir yer taktik kadar yapılan transferler de onemli.Hatta basit attacking direct bir taktikle 3 4 tane potansiyeli yuksek hızlı adamlarınız varsa bazı başarılar elde edioyorsunuz.O yuzden bence onemli olan alınan sonuclardan cok takımın nasıl oynadıgı.İyi oynayıp belki de 18.takımı şampiyon bile yapabilcek bir taktik yapabilirsin ama savunmada iyi iki oyuncun yoktur her mac 2 3 verdigin pozisyondan gol yersin veya bitirici adamın yoktur tonla gol kaçırırsın kume düşersin.O yuzden bir arkadaş soylemişti.Takıma uygun taktik vardır diye kesinlikle dogru.
    Bunu nasıl yorumlamalıyım bilemedim.Gerçekten önemli olan alınan sonuçlardan çok takımın nasıl oynadığı mı?Kötü oynayıp ta uzun vadede başarılı olan bir taktik ya da takım var mı?Böyle bir şey varsa bile bu şekilde şampiyon olup ta takım çok kötü oynuyor o yüzden sevinmemeliyim diyen var mıdır?Bu durumu idrak edemedim gerçekten.Diğer bir nokta burada kendi taktiğimden bahsetmek ne kadar doğru bilmiyorum ama benim taktiğimin en önemli özelliği zaten Tek Kale oyun düzeni kurması.Maç sırasında rakibi ezdiğinizi hissediyorsunuz.Ve maçların neredeyse hepsinde "....... bu fırtınaya daha ne kadar dayanabilecek" yorumu çıkıyor.Böylece takımı başarıya ulaştırmanın tadına varıyorsunuz.

Nesil
    2008
    Yer
    Eskişehir

Dostum her yerde kendi taktigini ovuyorsun nedense sadece Yozgatta deniyorsun.Ayrıca taktiklerinin hepsini denedim hiç birinde başarılı olamadım.

Nesil
    2006
    Yer
    Arap Şükrü / Bursa

Şimdi arkadaşlar hazırcılıkta bir yere kadar tabi. İlhan bir taktik yapıp koymuş buraya sizlerde indirip deniyorsunuz ama her takımla her rakibe karşı maçın her dakikası aynı taktikle oynayın ortalığı yıkın , Kasımpaşa ile ŞL kupası alın diyen yok Bu bir kalıptır indirirsiniz sonra elinizdeki kadroya ve rakiplere göre belli değişiklikler yaparsınız ama hiç ellemeden birde kadroyuda asistana seçtirip oynayın ne zevk alacaksınız merak ediyorum
    Mesela ben bir taktik atarım sağ kanadımda Kalouda vardır long shootu 19 o komutu sık ayarlamışımdır senin sağ kanat adamının uzun şutu 5 ise adam maç boyu dağa taşa vurur topu senin ataklarında başlamadan biter. O yüzden her maç taktiğinizde ufak revizyonlar yapın bence

Quote Originally Posted by yorumsuz1i View Post
    Bunu nasıl yorumlamalıyım bilemedim.Gerçekten önemli olan alınan sonuçlardan çok takımın nasıl oynadığı mı?Kötü oynayıp ta uzun vadede başarılı olan bir taktik ya da takım var mı?Böyle bir şey varsa bile bu şekilde şampiyon olup ta takım çok kötü oynuyor o yüzden sevinmemeliyim diyen var mıdır?Bu durumu idrak edemedim gerçekten.Diğer bir nokta burada kendi taktiğimden bahsetmek ne kadar doğru bilmiyorum ama benim taktiğimin en önemli özelliği zaten Tek Kale oyun düzeni kurması.Maç sırasında rakibi ezdiğinizi hissediyorsunuz.Ve maçların neredeyse hepsinde "....... bu fırtınaya daha ne kadar dayanabilecek" yorumu çıkıyor.Böylece takımı başarıya ulaştırmanın tadına varıyorsunuz.
    Demek istedigim maç sonucları bilmem kaç kere şampiyon olmuş olmak o taktigin iyi oldugu anlamına gelmez.O yuzden taktigi kavramak ona gore futbolcular oynatıp gormek gerekir.Dedigim gibi cok iyi oynarsın 18 mac yarısında son dakika gol yersin.Veya cogunda 10 kişi kalır kaybedersin oyuncuların genc oldugu için.Anlatabiliyorumdur umarım.Senin taktiginle alakalı negatif birşey soylemiyorum kesinlikle.Çok sade bi taktikle süper genc oyuncularla da aynı basarılar yakalanabiliyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Arkadaşlar bu taktiğin 801 versiyonuna göre hazırlanmış hali. Diğer konuda tartışsanız daha iyi.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Quote Originally Posted by Her026 View Post
    Dostum her yerde kendi taktigini ovuyorsun nedense sadece Yozgatta deniyorsun.Ayrıca taktiklerinin hepsini denedim hiç birinde başarılı olamadım.
    Aslında haklısın.Ama sebebi yaptığım şeyin haklı olmasını sağlıyor.Ben yaptığım her taktikte taktikle ilgili olan her şeyin ss sini koyuyorum.Kimsenin aklında soru işareti kalmayacak şekilde.Tabi çoğu bunu yapıyor.Ama çok fazla abartılan taktiklerde bunu göremiyoruz.Taktiğin olağanüstü olduğu sadece söyleniyor.İddia edildiği gibi alınan başarının ss i konulmamış.Kimse de bunu sorgulamıyor.Özet olarak ben iddia ettiğim olağanüstü başarıların resimlerini koyuyorum.Bunu benim dışımda yapan bir kaç tane daha insan var.Mesela bir Konyaspor hatırlıyorum.Arkadaş müthiş bir başarı sağlamış ve kanıtlarını koymuş.Konusuna da yazılar yazmıştım çünkü aldığı başarılar inanılmazdı.İşte ben onun taktiğini indirip denerim.Demek istediğim taktik paylaşımı da böyle olmalı.Şişirilmiş işe yaramayan taktiklerle insanların zamanları çalınmamalı.

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

Aslında haklısın.Ama sebebi yaptığım şeyin haklı olmasını sağlıyor.Ben yaptığım her taktikte taktikle ilgili olan her şeyin ss sini koyuyorum.Kimsenin aklında soru işareti kalmayacak şekilde.Tabi çoğu bunu yapıyor.Ama çok fazla abartılan taktiklerde bunu göremiyoruz.Taktiğin olağanüstü olduğu sadece söyleniyor.İddia edildiği gibi alınan başarının ss i konulmamış.Kimse de bunu sorgulamıyor.Özet olarak ben iddia ettiğim olağanüstü başarıların resimlerini koyuyorum.Bunu benim dışımda yapan bir kaç tane daha insan var.Mesela bir Konyaspor hatırlıyorum.Arkadaş müthiş bir başarı sağlamış ve kanıtlarını koymuş.Konusuna da yazılar yazmıştım çünkü aldığı başarılar inanılmazdı.İşte ben onun taktiğini indirip denerim.Demek istediğim taktik paylaşımı da böyle olmalı.Şişirilmiş işe yaramayan taktiklerle insanların zamanları çalınmamalı.
    İlhan bu sitede taktikleriyle ünlü birisi kaç aydır bu sitede taktik yayınlıyor ve ona herkez güveniyor.Yakaladığı başarıları demesi yeter ss'ye gerek yok.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Off yine mi sen ya? Canımı sıkmayacağım artık, bak bu forumda demirbaş diye tanıdığın herkese beni sorabilirsin,benim abi saydıklarıma da dahil. Yazdığın özel mesajlara yanıt veremiyorum, sadece sana değil kimseye yanıt veremiyorum, bunun için buradan karalama kampanyası başlatmana gerek yok. Belki de daha tecrübesizsin bu hususlarda, gelip burada benim konumda tartışman sadece bana prim yaptırır. Akıl fikir sahibiysen gidip kendi konunla ilgilenirsin.

Soruna gelince, Total'le turnuva maçlarında dizlerini titretmediğim rakip kalmadı. SS paylaşmaya vaktim yok şu anda, evimde mis gibi açmışım Genoa oyunumu, gelmişim 2016 yılına oynuyorum. İstediğin kadar karala, sorun değil, bilen biliyor. Ekstra edebiyata gerek yok. Sadece sabit başlıklara bakıp taktik bilgim konusunda bir izlenim edinebilirsin. Kimseye ispatlayacak birşeyim yok.

Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Arkadaşlar taktik için tşk ama ben yararlanamadım daha

Nereye atıcaz bu dosyayı acaba ben attım bi yerlere ama oyundada bulamadım

Nesil
    2008
    Yer
    Eskişehir

İlhan abi taktik bilgine saygı duyuyorum ama Total Dominasyonla başarı sağlayamadım.Bunun nedeni senin taktiği değiştirerek yayınlaman olabilir.Fm 2009 un çıkmasına az kaldı sanırım sen bu taktik değiştirme işini turnuvalar için yapıyordun.Sonuçta herkes herşeyi açıklamaz.2009un çıkmasına az kaldı şu taktiğin gerçek halini atabilirsen sevinirim.Fm 2007 de yüklü bilgisayarımda 2007 taktiğinle inanılmaz başarılar sağlıyorum 2008 dede sağlamak istiyorum.Yayınlarsan sevinirim.

Quote Originally Posted by peluk View Post
    Off yine mi sen ya? Canımı sıkmayacağım artık, bak bu forumda demirbaş diye tanıdığın herkese beni sorabilirsin,benim abi saydıklarıma da dahil. Yazdığın özel mesajlara yanıt veremiyorum, sadece sana değil kimseye yanıt veremiyorum, bunun için buradan karalama kampanyası başlatmana gerek yok. Belki de daha tecrübesizsin bu hususlarda, gelip burada benim konumda tartışman sadece bana prim yaptırır. Akıl fikir sahibiysen gidip kendi konunla ilgilenirsin.

Soruna gelince, Total'le turnuva maçlarında dizlerini titretmediğim rakip kalmadı. SS paylaşmaya vaktim yok şu anda, evimde mis gibi açmışım Genoa oyunumu, gelmişim 2016 yılına oynuyorum. İstediğin kadar karala, sorun değil, bilen biliyor. Ekstra edebiyata gerek yok. Sadece sabit başlıklara bakıp taktik bilgim konusunda bir izlenim edinebilirsin. Kimseye ispatlayacak birşeyim yok.

Ben direk olarak senin taktiğine bir şey söyledim mi?Yazdıklarım dolaysız olduğu için insanları rahatsız ediyor bunun da farkındayım ama kimseye saygısızlık yapma aşağılama ya da karalama gibi bir niyetim yok bunu iyi bilesin.İkincisi turnuvayı kaç kişi takip ediyor senin taktiğinle ilgili bilgi almak isteyenlerin hepsine turnuva maçlarına bakın mı diyorsun?Site yöneticisi olmak bir insanın taktiğinin mükemmel olması mı demek?Kendin söylemişsin ss paylaşmaya vaktim yok diye.Peki gerçekleştirdiğini iddia eddiği başarıların ss ini koymamanın mazereti zaman olmaması olabilir mi?Bence olamaz.Yahu çok mu zor?Şu Genoa ile tüm sezon yaptığın maçların, puan durumunun yakaladığın başarıların ss ini koymak.Böyle bir şey varsa insan benim gibi iftiharla sunar.Mazeret üretmez.Taktiğinin durumunu çok iyi biliyorum.Gerçekten mükemmel taktik ama belki 1 sezon belki yarım sezon.Daha sonra düzenlemelere gidiyorsun ve ilerleyen yıllarda taktiğin ilk halini kullanmıyorsun.Bütün bunları en ufak art niyet olmadan yazıyorum.Taktiğin başarısını görmeyi istemek çok şey mi?BUnu da neden istiyorum biliyor musun?Benim taktiğimden daha iyisi yapılmış mı?Öğrenmek için.E bu kadar ilgi gören bir taktikte görsel kanıtlar az olunca insan hayal kırıklığına uğruyor.Cevap yazarsan eğer ifadelerin lütfen aşağılayıcı olmasın yukarda olduğu gibi.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Ben direk olarak senin taktiğine bir şey söyledim mi?Yazdıklarım dolaysız olduğu için insanları rahatsız ediyor bunun da farkındayım ama kimseye saygısızlık yapma aşağılama ya da karalama gibi bir niyetim yok bunu iyi bilesin.İkincisi turnuvayı kaç kişi takip ediyor senin taktiğinle ilgili bilgi almak isteyenlerin hepsine turnuva maçlarına bakın mı diyorsun?Site yöneticisi olmak bir insanın taktiğinin mükemmel olması mı demek?Kendin söylemişsin ss paylaşmaya vaktim yok diye.Peki gerçekleştirdiğini iddia eddiği başarıların ss ini koymamanın mazereti zaman olmaması olabilir mi?Bence olamaz.Yahu çok mu zor?Şu Genoa ile tüm sezon yaptığın maçların, puan durumunun yakaladığın başarıların ss ini koymak.Böyle bir şey varsa insan benim gibi iftiharla sunar.Mazeret üretmez.Taktiğinin durumunu çok iyi biliyorum.Gerçekten mükemmel taktik ama belki 1 sezon belki yarım sezon.Daha sonra düzenlemelere gidiyorsun ve ilerleyen yıllarda taktiğin ilk halini kullanmıyorsun.Bütün bunları en ufak art niyet olmadan yazıyorum.Taktiğin başarısını görmeyi istemek çok şey mi?BUnu da neden istiyorum biliyor musun?Benim taktiğimden daha iyisi yapılmış mı?Öğrenmek için.E bu kadar ilgi gören bir taktikte görsel kanıtlar az olunca insan hayal kırıklığına uğruyor.Cevap yazarsan eğer ifadelerin lütfen aşağılayıcı olmasın yukarda olduğu gibi.
    Kesinlikle alakası yok. Önyargılarının esiri olma lütfen, Türk insanının da en büyük sorunu henüz görmediği insanlar hakkında önyargıları olması. Düzenlemelere gittiğim falan yok, gittiğim düzenlemeler aşırı ufak düzenlemeler ki o da kadro rotasyonunun gerektirdikleri. 08'de maalesef plug-play taktik yapmak zordur, ki bu taktik ender plug-play taktiklerdendir. Gerçekten vaktim yok yayınlamaya, benim hayatımda neler yaşadığımı bilmeden oturduğun yerden benim vaktim olup olmadığına karar veremezsin sen.

Sen dolaysız değil dolaylı konuşuyorsun. Adımı veya rumuzumu kullanarak benden SS istedin de sana göstermedim mi daha evvel? Çok unutkan gördüm seni.

Bakın arkadaşlar, buradan benim taktiğime çamur atmayın, gidin kendi taktiğinizi geliştirin, parmaklarınızı yormayın.

Her kim olursanız olun, Total efsanesini bozamazsınız.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Acaba ben mi salağım, yoksa sen mi çok unutkansın sevgili üyem?

Çok uğraşmama rağmen 8.0.2 için 4-4-2 dizilişiyle iyi bir taktik oluşturamadım son çare olarak burdaki taktiklerin içeriklerine bakıp bir fikir edinerek taktik oluşturacağım.Elinde iyi bir 4-4-2 olan varsa yardımlarını beklerim.
    Tespitlerinde çok haklısın.Benim aklıma şöyle bir soru geliyor.Acaba farklı yamalarla mı oynuyoruz.8.0.2 için iki yama çıktı.Ben en son çıkan yama ile oynuyorum.Zannedersem sen de aynı yama ile oynuyorsun.Çok güzel sonuçlar alan diğer arkadaşlar ilk çıkan yama ile oynuyor gibi geliyor..Çünkü kendi taktiğimi defalarca değiştirmeme rağmen Yozgatspor'u ancak üçüncü sezonda 1. Lige çıkarabildim.Üstelik bu taktiği de yani total dominasyonu da kullanmama rağmen
    pek işe yaramadı.Bana göre oyunun yapımcıları benim en çok eleştirdiğim ve oyunun gerçekçi olmamasına neden olan kolaylık sorununu tamamen kaldırmış.Ve oyunda başarıları tamamen gerçek hayata endekslemiş.Artık bir taktik yapıp tatile çıkıp döndüğümde 1. sırada bir takım bulamıyorum.Her maçta değişiklikler yapmak gerekiyor.Taktik ekranını su gibi içip takımını ve rakibini çok iyi analiz edip maça ona göre çıkmak gerekiyor.Yoksa benim başıma çok geldi bir maçta 5-0 6-0 gibi fark atıp diğer maçta yenilirsin.Halbuki böyle farklar attığın taktikle diğer yamalarda sezonu çok iyi yerlerde bitiriyordun.Bu yönden doğrusu oyun çok zor ve zevkli hale gelmiş.Ama senin de bahsettiğin gibi bir çok saçmalığı var.Ben son sürümde başarıyı yakalamış arkadaşlardan cevap bekliyorum ama büyük başarılar olmalı.Ve kesinlikle son sürüm olmalı.Şampiyonluğa oynayan bir takımın kendi liginde aldığı iyi sonuçlar bence çok da gerçekçi değil.Ben gerçek başarılardan bahsediyorum.
    Son yama ile ilgili aklıma gelen alan daraltma olayı artık küçük takımlarda işe yaramıyor büyük takımlarda denemedi.Halbuki 8.0.1 de en önemli kozlarımdan biri idi.Kornerden çok gol yiyorum ve çok gol atıyorum öyle ki kornerden en çok gol atan takım benim.Tabi bunun için özel komutlar verdim.Özetle hata mı yoksa gerçekte de böyle mi bilmiyorum ama kornerlerden çok gol oluyor.8.0.1 de maçlarda attığım şut genelde 25 in üstünde olurdu.Son yamada bu çok düştü.Aslında düşmesi de gayet güzel ve gerçekçi oldu.Çünkü Yozgatspor'la 2. Ligdeyken Avrupa'nın kalburüstü takımlarına pozisyon vermeden 30 civarında şut ve %60 a %40 topla oynama oranlarım olurdu.Belki yenmek ezmek zevkliydi ama gerçekçilikten yoksunluğu zevksizdi.Son söz olarak bence son yama zorluk derecesi adına gerçekçi olması dolayısıyla çıkan en mükemmel yama.Yapımcıların bazı hataları da gidererek tam kıvamında yeni bir yama çıkarmaları zor olsa da FM 2009 un tadına doyulmayacak gibi.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:

Total Dominasyon'u yenebilirsiniz. Ama bilinmesi gereken gerçek şudur: Kim olursanız olun, hangi taktiği kullanırsanız kullanın, Total Dominasyon'un büyüklüğü altında ezilirsiniz.

Bu Total Dominasyon insanı deli eder, hasta eder... Rakiplerini FM'den soğutur...

Dünyanın en mükemmel taktiği: Total Dominasyon!!

Kusura bakma ama önceki yamalarda taktikle ilgili bu yazdıkların doğru olabilir ama son sürümde bu taktikte dahil olmak üzere taktiklerin hepsi çuvallıyor.Senden ricam son yama veritabanında bu taktikle oynadığın maçlar bazı maç istatistikleri ve başarılarını gösteren ss ler koyar mısın?Eğer kanıtlarsan yukarda yazdıklarını kabul etmekle birlikte bükemediğimiz bileği öpmesini de biliriz.
    Öncelikle böyle yorumlar görmek gayet hoş ve düşüncelerini paylaşman gayet güzel.

Şimdi imzama bakarsan göreceksin ki hiçbir menajer taktiklerini tam olarak paylaşmaz. Ben bugüne kadar bir kişiye taktiğimi tam olarak verdim, o da Aygündür.

Buraya taktiği koyarken biraz değiştiriyorum, kanatlara oklar falan koyuyorum, width'i artırıyorum, DM'ye hold up ball veriyorum falan.

Bunların hepsi arkadaşlarımız denesinler, eksikleri görüp düzeltsinler diye yapılmış şeylerdir. Taktiğin aslı dediğim gibi sadece ben de var ve hakikaten çok emek vererek hazırladım bu taktiği. Kim bilir kaç tane maçı 90 dakika izledim. Kaç tane şey denedim.

Şimdi gelelim başarılara:

Ben Genoa'yım bu arada:

Yeterli midir? Yoksa daha fazlasını ister misiniz? Bu arada bunlar sadece bu sezonki maçlarım.
    Öncelikle yorumlarımı dikkate aldığın ve cevap verdiğin için teşekkür ederim.Herkese özellikle soruyorum size de sorayım.Kullandığın veritabanı 8.0.2 nin ilk çıkanı mı yoksa turksportalda da yeni sürüm adıyla çıkan son yama mı?Benim için en önemlisi bu.Eğer en son yamayla bu başarıları elde ettiysen gerçekten helal olsun.Çünkü ben son yamaya uygun taktiği yapmak için yama çıktığından beri büyük uğraş verdim ve ancak bugün iyi bir taktik yapabildim.Onu da biraz sonra yayınlayacağım.
    Arkadaşlar çok mu karmaşık sorular soruyorum yoksa sorduğumu anlayıp cevap vermek hiç kimsenin işine gelmiyor mu?Ben sabırla yine soruyorum başarılarıyla övünen arkadaşlar lütfen sorumun cevabını yazsın araya başka laf yorum sokmasın.8.0.2 nin 2 yaması çıktı.İlkindeki en önemli sorun finans sorunuydu.İkinci yama olan turksportalın da 8.0.2 yeni sürüm adı altında yayınladığı yama da ondan bir süre sonra başta finans sorunu olmak üzere bir çok hatayı düzelterek çıktı.Benim sorum şu siz bu başarıları hangisiyle kazandınız.İlk çıkan 8.0.2 mi yoksa ikinci çıkan 8.0.2 yeni sürüm mü?Eğer en son çıkan yama haricindeki yamalarla kazandıysanız bu başarılar benim için çok normal.Mesele son çıkanla başarılı olabilmek.Zaten onla da en sonunda süper bir taktik yaptım ama çok zor oldu.Taktiği de bugün yaptığım için soruyordum sürekli hangi yama ile diye.Yeterince açık olmuştur sanırım.
    Ben ne demiştim? Bu taktiğin tam versiyonu değil. Biraz değiştirip yayınlıyorum ben. İstersen asıl versiyonunu sana özelden vereyim.

Yani anlayamıyorum. Taktikle ilişkilendirdiğiniz şeye bakın. Taktik ile oyuncu puanlarının ne alakası var? Bu sorun FM ile alakalı genel bir sorun. Bir forvet oyuncusu çok şut çeker ve gol atamazsa eh artık alsın 6 bir zahmet.

Bende hiç yorulmuyor. Sen ya 800 kullanıyorsun, ya da orta sahanın sağında oynayan oyuncunun stamina özelliği 1.

İşte kilit nokta bu. Bu oyunun hatası ve hatta geçen turnuva maçında rakibe karşı deplasmanda çok üstün oynamama rağmen bu korner hatası ile Bekir İrtegün isimli futbolcudan bir maçta 3 gol yedim. Nefret verici bir durum.

Bak arkadaşım ben sana tam olarak açıklayayım. 802 v1 ile 802 v2 arasında maç motoru açısında hiçbir farklılık yok. Düzelen şeyler oyun içi bir takım hatalar ve durup durup bu soruyu sorman ilgincime gidiyor doğrusu. Ama sana belirteyim, yukarıya koyduğum ss'ler, yakalanılan tüm başarılar tamamen 802 v2 ile alınmış. Rahatladın mı
    http://rapidshare.com/files/104110685/ma_lar.rar.html

Al izle arkadaşım al. Can sıkma yeter ki, izle. Aç klasörü koy 90 dakka izle. Anlamıyorum insanların emek düşmanlığını, kıskançlığını, çekememezliğini.
    Quote Originally Posted by Erci09 View Post
    bence taktigin çok başarılı ilhan abi çok tşk ederim.

Buda bazı sonuçlar

Tartışmayı daha fazla uzatmak istemiyorum ama bir kaç maçın sonucunu ısıtıp ısıtıp önüme getiriyorsun.Israrla başarılarının olduğu ss ler üzerinde duruyorum bir sonuç çıkmıyor.Lig tablosu şampiyonlar ligi gibi.Bu koydukların sence müthiş şeyler mi?Bence oyuna yeni başlayanlar bile 2 sene sonra bu sonuçları alır.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Tamam, onları da koyarım. Ama öyle birşey koyacağım ki, bunu sadece bu forumda bir kişi biliyor, ağzınız açık kalacak.

Tamam, onları da koyarım. Ama öyle birşey koyacağım ki, bunu sadece bu forumda bir kişi biliyor, ağzınız açık kalacak.
    Tüm samimiyetimle tekrar ediyorum.Ben sana karşı hiçbir zaman yapamazsın ya da yalan söylüyorsun iddiasında bulunmadım.Sonucu koyarsın biz de deriz ki gerçekten olağanüstü taktikmiş.Bu başarıyı sağlayan hiçbir taktik yapılmadı.Hiç şüphen olmasın deriz yani.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Tüm samimiyetimle tekrar ediyorum.Ben sana karşı hiçbir zaman yapamazsın ya da yalan söylüyorsun iddiasında bulunmadım.Sonucu koyarsın biz de deriz ki gerçekten olağanüstü taktikmiş.Bu başarıyı sağlayan hiçbir taktik yapılmadı.Hiç şüphen olmasın deriz yani.
    Benim bunu demem için İlhan'ın ss koymasına gerek yok. Sözü yeterlidir. Burayı takip edenlerin %90'ı için İlhan'ın sözü yeterlidir. Başarılı oldum diyorsa doğrudur, durduk yere neden yalan söylesin ki?
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Bu yorumsuz1'i nickli arkadaş bütün taktiklerde aynı şeyi yapıyo İlhan. Ayrıca senin yaptığın Total Dominasyonun gücünü bütün site biliyo turnuvalarda vazgeçilmez oluyo birtek bu arkadaşta beğenmesin yani ne olur.

Durumu görmek istediğiniz gibi idrak etmeyi tercih ediyorsunuz.Ben hiçbir yazımda taktiği beğenmediğimi söylemedim.Sen peluk'u tanıyorsun ve sözüne güveniyorsun.Beni hiç kimse tanımıyor.Yayınladığım taktiğin yanına kanıtlarını koymassam bana kim inanır.Ben de peluk'u tanımıyorum.Ve önemli bir nokta taktikle ilgili ss konulması siz yöneticilerin taktik yayınlama kuralları arasında yer alıyor.Kuralları yönetici olarak tabi ki sizler koyup değiştireceksiniz.O zaman bu kuralı kaldırın da boşa kürek çekmeyelim.Aslında o kadar boş bir tartışma ki.Ama özetlemek istiyorum.Forumlara ilk takılmaya başladığımda taktiği ve gösterilen ilgiyi görünce açıkçası ss lerin yetersiz olduğunu düşündüm.Başarılarla ilgili daha fazla ss koymasını istedim.İsteğime karşılık verilseydi konu orada kapanırdı.Ama malesef bu noktaya kadar geldi.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Kurallara aykırı bir konu değil. Açıklamalarıyla, aldığı sonuçlarla konuyu açmış. Burada bir saygınlığa ulaşmış birisi İlhan. Bunu da yalan yanlış konuşarak başarmadı herhalde. Tatile gireli 3 ay geçti, msnde İlhan'ı hiç görmedim, siteye çok uzun aralıklarla uğruyor. Bu dönemde bu taktiğe ss koymakla uğraşacağını sanmıyorum.

Diğer mesajımda da dedim, burada %90 İlhan'ın yalan söylemeyeceğini bildiği için ss koyup koymaması genel için bir sorun olmaz. Herkes bu saygınlığa ulaşsın, biz de ss istemeyelim kimseden, sözüne inanalım.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Ben taktikte kıstas olarak şu kadar kupa aldım'ı koymam arkadaşım. Çünkü bir maçı 500 kere oynayıp her maçı kazanmış gibi de gösterebilir insan kendini. Ben maç ss'i koyarım ki bunu bu konuda da, bu taktiğin 802 konusunda da yaptım. Benim için bir taktiğin güvenilirliği maçta ne kadar çok pozisyona girdiği, şut çektiğidir.

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Total Dominasyon Summer 'ı çok merak ediyorum..

Diziliş aynı mı acaba ?

Sayfa 7 / 10 İlkİlk ... 56789 ... SonSon

Mesaj Yetkileri