Sayfa 8 / 22 İlkİlk ... 67891018 ... SonSon
211 ile 240 arası toplam 653 sonuç

Konu: Football Manager 2013 | Fenerbahçe

Quote Originally Posted by ahmetgurlek View Post
    Emre Can'ı veya Tolga'yı kesip Topal'ı oynatmanı öneririm. Sizde de oldu mu bilmiyorum ancak benim kariyerimde dmc'de gerçekten önemli işlere imza attı.

Quote Originally Posted by slayer34 View Post
    jelle vossen fena degıl sankı kuyt un yerine

yahu arkadaslar biz 10k nerden kurtarırım ederım dıye 40 takla atıyoruz gıdıp de emre can a 15 mılyon verıp transferlerım onlar bunlar dıye biseyler paylasmayın hic gercekci degil...
    sen kaçıncı sezondasın? daha önceki mesajlarımda bulabilirsin. ilk sezon ben de para yok transfer vs olmuyor dedim. iknci sezon yönetim 18 m avro bütçe verdi, ben de 11 m avro luk futbolcu sattım. toplamda 29 m avro bütçem oldu. bunun nesi gerçekçi değil anlamadım. 4 işlem bilen herkes için gayet gerçekçi olması lazım...

Quote Originally Posted by garez0066 View Post
    Emre Can'ı veya Tolga'yı kesip Topal'ı oynatmanı öneririm. Sizde de oldu mu bilmiyorum ancak benim kariyerimde dmc'de gerçekten önemli işlere imza attı.
    hazırlık maçlarında emre can ın performansından çok memnun kaldım. 15 m avro verdiğim futbolcuyu yedek bırakmak pek mantıklı gelmiyor ama bir kaç maç kötü oynarsa mehmet topal ı gözüm kapalı kayarım dmc ye. ilk sezon bende de çok iyi maçlar çıkarmmıştı...

Meireles'ten istediğim verimi bir türlü alamadım. Devre arasına geldik ligde 13 maç 0 gol 2 asist, avrupada 8 maçta 0 gol 1 asistle oynuyor. Defansif Oyun Kurucu - Destek , Çift Yönlü Ortasaha ve hatta Mücadeleci Orta Saha-Defans bile denedim ama yok, olmuyor. Verim alabildiniz mi siz bu elemandan ?

Nesil
    2007
    Yer
    GEBZE!

Quote Originally Posted by EndoplazmiK RetikuluM View Post
    Meireles'ten istediğim verimi bir türlü alamadım. Devre arasına geldik ligde 13 maç 0 gol 2 asist, avrupada 8 maçta 0 gol 1 asistle oynuyor. Defansif Oyun Kurucu - Destek , Çift Yönlü Ortasaha ve hatta Mücadeleci Orta Saha-Defans bile denedim ama yok, olmuyor. Verim alabildiniz mi siz bu elemandan ?
    ben çok iyi aldım 7.29 civarlarında ortalaması, 4 3 3 ün sol içi çift yönlü ortasaha oynatıyorum yanında sezer topuz baroni değişimli gayet memnunum

Nesil
    2006
    Yer
    BALIKESİR

Quote Originally Posted by Lord Black View Post
    Madem Beşiktaş ve Galatasaray konuları açıldı, bize de lazım olduğunu düşündüm böyle bir konunun. Fenerbahçe ile kariyer yapan arkadaşlarla fikir alışverişi yapabileceğimiz yer olsun burası da..

Ben şuan 21. haftayı geride bıraktım ligde. 3 puan farkla liderim. Takımda rotasyona çok önem veriyorum. Salih Uçan ve Recep Niyaz'ı gelişmeleri için elimden geldiğince oynatıyorum

Bir de şöyle bir oyuncuya denk geldim U18'de.. Geleceğin yıldızı olmaya aday

arkadaşım biz oyunu daha oynayamadık durmadan atıyor oyundan siz nasıl oynuyorsunuz

Transfer yapmak imkansız para yok.
    Oyuncu göndermek imkansız bienvenu ve semihte 1 milyon pounda kadar indim yok alan yok.
    Ligde zaten durum kötü araştırmacılar sağolsun galatasarayı yine yine ve yine şişirmiş gelene geçene 5 atıyorlar.
    Avrupada yarı finali gördük çok şükür.

Nesil
    2005
    Yer
    kaybedenler kumsalı

Quote Originally Posted by Cartmanez View Post
    Transfer yapmak imkansız para yok.
    Oyuncu göndermek imkansız bienvenu ve semihte 1 milyon pounda kadar indim yok alan yok.
    Ligde zaten durum kötü araştırmacılar sağolsun galatasarayı yine yine ve yine şişirmiş gelene geçene 5 atıyorlar.
    Avrupada yarı finali gördük çok şükür.
    hem de nasıl!!

hayatımda ilk defa orjinal oyun aldım pişman oldum
    CL'de bayern,shaktar,bate grubundan lider çıktım
    ajax'ı eleyeceğim büyük ihtimal
    ligde ise
    bursa 12
    trabzon 10
    gs 7 puan fark attı
    18. elazığ kadıköyde 3 penaltı kullandı 3-3 bitti maç
    gençlerbirliği 5 attı
    mersin herkesten 3-5 yerken geldi beni yendi
    gs ligde ,kupada,içerde dışarıda yenior beni
    sabri şov yapıyor
    taktik teknik bilgi ayrıntı falan hikaye
    bu ne saçmalık ya!!
    1 haftada 3. kez yeni oyun açtım
    ben bu kadar acemi ya da kötü bi fm ci değilim ki
    yıllarımı verdim bu oyuna!

Quote Originally Posted by anlatmaliymis_meger View Post
    hem de nasıl!!

hayatımda ilk defa orjinal oyun aldım pişman oldum
    CL'de bayern,shaktar,bate grubundan lider çıktım
    ajax'ı eleyeceğim büyük ihtimal
    ligde ise
    bursa 12
    trabzon 10
    gs 7 puan fark attı
    18. elazığ kadıköyde 3 penaltı kullandı 3-3 bitti maç
    gençlerbirliği 5 attı
    mersin herkesten 3-5 yerken geldi beni yendi
    gs ligde ,kupada,içerde dışarıda yenior beni
    sabri şov yapıyor
    taktik teknik bilgi ayrıntı falan hikaye
    bu ne saçmalık ya!!
    1 haftada 3. kez yeni oyun açtım
    ben bu kadar acemi ya da kötü bi fm ci değilim ki
    yıllarımı verdim bu oyuna!
    Aynı durum bende de var. Taktik işe yaramıyor, oturtmak için canım çıktı.

Ligde durum berbat ama Avrupa'da toparladık çok şükür.

Beşiktaş ve galatasaray karşı konulmaz şekilde oynuyorlar. Kadıköy'de son 10 yılda hangi galatasaray bu kadar iyi oynamış gerçekte?

Gökhan Gönül'ün profili sabriden daha kötü. Umut bulut Kuyt'tan daha iyi. Böyle saçmalık olmaz.

Nesil
    2005
    Yer
    kaybedenler kumsalı

Aynı durum bende de var. Taktik işe yaramıyor, oturtmak için canım çıktı.

Ligde durum berbat ama Avrupa'da toparladık çok şükür.

Beşiktaş ve galatasaray karşı konulmaz şekilde oynuyorlar. Kadıköy'de son 10 yılda hangi galatasaray bu kadar iyi oynamış gerçekte?

Gökhan Gönül'ün profili sabriden daha kötü. Umut bulut Kuyt'tan daha iyi. Böyle saçmalık olmaz.
    şurda 15 gün sonra askere gidicem
    o yüzden gitmeden doya doya oynayıp hevesimi alayım dedim ama ne heves kaldı ne zevk
    rezillik diz boyu..
    laptopu kıracam sinirden
    Fenerbahçeyle ilk sezonda nasıl şampiyon oluyorsunuz yyahu 3 farklı oyunda 1 kere 5. 2 kere 6. bitirdim ligi üstüste
    1 haftada 4. oyunu açıyorum.sorun bende mi acaba????

Quote Originally Posted by anlatmaliymis_meger View Post
    şurda 15 gün sonra askere gidicem
    o yüzden gitmeden doya doya oynayıp hevesimi alayım dedim ama ne heves kaldı ne zevk
    rezillik diz boyu..
    laptopu kıracam sinirden
    Fenerbahçeyle ilk sezonda nasıl şampiyon oluyorsunuz yyahu 3 farklı oyunda 1 kere 5. 2 kere 6. bitirdim ligi üstüste
    1 haftada 4. oyunu açıyorum.sorun bende mi acaba????
    İlk sene ben de olamadım, ikinci seneye başlıyorum şimdi.

Serdar Aziz için bir ara pazarlıkta 8 milyona inmiştim şimdi 16 milyon pound istiyorlar.
    Cenk Tosun için 10 milyon istiyorlar.
    Okay Yokuşlu için 12 milyon istiyorlar.
    Orhan Gülle için 10 milyon istiyorlar.

Ben semih'i 1 milyona bienvenu'yü 1 milyona selçuk şahin'i 325k ya satamıyorum.

Dün gece baslayan kariyerimde Vaslui deplasmanı 3-0 lık hezimet..rovens 3-0 penaltılar ve zafer..Super kupa ile penaltılarla kupa muzede..Bursa ya içeride 1-2 lık yenıldım. Suana kadar sunu gordum Kuyt kötü..Sow halen acılamadı..Meirelles bi süper bi berbat..Transfer bütcesi 3.5 m $ kimseyi alamıcam sanırm.. önerisi olan varmı suan Türk oyuncu olarak ? bütçeye uygun

2014-2015 sezonundayım. kadrom;
    sinan bolat
    gökhan egemen aykut demir hasan ali
    (orhan)- (serdar) (vederson)
    mehmet topal - andrea poli
    (jem karacan) (salih)
    krasic griezmann gaitan
    (sercan) (recep) (mosses)
    Lacina Traore
    (muhammet)
    (umut)
    4-2-3-1 oynuyorum. sowu satıp bu sezon traoreyi aldım. yabancı kontejyanı sebebiyle mosses yada gaitanı kadroya alamıyorum. tolga cigerci , emrecan ve serdar tascı gibi arkadaşları bir kazandıramıyorum takıma 2.sezonumda cok zorda olsa şampiyon olabildim ilk sezonumda şampiyonlar ligi 2.turunda , ikinci sezonumda ise uefa kupası ceyrek finalinde elendim ilk sezonda mali yapı nedeniyle volkanla sözleşme imzalıyamadım ve bedelsiz olarak arsenale gitti cok büyük bir kayıp oldu ve cok gol yiyorum. akıcı ve atak oynuyorum. defans çizgisi önde pas ise otomatik olarak ayarlı. defansif anlamda ne yapabilirim bi öneriniz varmıdır ?

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

İlk sezonumda Fenerbahçe Spartak Moskovayı eleyerek şampiyonlar ligine kaldı, grubundan 13 puan ile çıktı, R. Madrid, Schalke ve Nordsjeallend vardı grupta. Barca ile eşleşti ve ilk maçı sahasında 3-0 kazandı, Barca as kadrosuyla oynamış. Ama Türkiye Liginde pek başarılı değiller, 21. hafta sonunda ben (GS) 54, Fb 41 puanda. Tek transfer yapmış FB, Wendt alınmış sol beke, Sow 3 ay sakatlanmış, sadece 15 maça çıkabilmiş. Buna rağmen genel performans burada abartıldığı kadar kötü değil gibi.

oyunu ilk aldığım gün Fenerbahçe işe başlamıştım Ş.L ön elemede feyenord ve d.kievi elemiştim. Süper kupayı 10 kişi kalmama rağmen 4-1 le geçip lige fırtına gibi başlamıştım. ama buglardan sonra soğudum oyundan bıraktım. Krasic inanılmaz iyi driblingi ortaları şutu sanki Ronaldo. Meireles in uzaktan şutları çok isabetliydi. Ben klasik 4-4-2 oynatıyordum. Hatta Aykut hoca'ya da burdan gönderme yapayım şu anda FENERBAHÇE'NİN mevcut kadro yapısına en uygun taktiktir 4-4-2(tabii ki ilke olarak bir teknik direktörün elindeki kadrosunda ki en iyi oyuncuları her zaman ilk 11 de kullanma felsefesiyle hareket etme ve ona göre teknik ve taktik donanıma sahip olma özellikleriyle ilgili bu söylediklerim ama Aykut hoca da nerde o işler adam Alexİ yolluo tamam gitmeliydi Alex yaşı gelmişti ama neden hala Alex li sistem le oynayıp Caner'den Baroni'den Alex olmasını istersinki? çık 4-4-2 hem yabancı kontejanını hucum bölgesinde kullanan tek büyük takım olursun rakiplerine göre hemde çift forvet 2 (sow kuyt)teknik ve hızlı kanat (stoch-krasic) göbekte teknik ve oyun zekası olan meireles ile fizikli kesici nokta pas atabilen topuz defansı saymaya gerek yok ee walla şu oyun bi düzelse de şu söylediklerimi resimli olarak göndesem Aykut hocaya!!!

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

İki sebebi var:

Birincisi Baroni geriye sürekli top almaya geliyor ve savunmanın içine girip defansa yardım ediyor.

İkincisi ise, tüm yaratıcılık Alex'ten alınıyor. Alex'te yaşanılanın aksine herkes yönlendirmesi için ona pas atıp sorumluluktan kaçmıyor. Risk alıp gidiyorlar, hareketli oynuyorlar. Görevlerini sadece pozisyon almaktan ibaret sanmıyorlar.

Aksine 442'nin Türk takımlarına uygun olmadıgını düşünüyorum. 4lü orta sahanın her biri topla kateden, yönünü değiştiren oyuncular olmalı. Yoksa top ya şişirirsin ya da yan pas yaparsın. 442 direkt oynanan futbolun taktiğidir. Pas oyununa müsait değil. Topu 3. bölgeye hızlı taşıyıp o bölgede çoğalmanı sağlayabilir ancak.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

İlk sene ben de olamadım, ikinci seneye başlıyorum şimdi.

Serdar Aziz için bir ara pazarlıkta 8 milyona inmiştim şimdi 16 milyon pound istiyorlar.
    Cenk Tosun için 10 milyon istiyorlar.
    Okay Yokuşlu için 12 milyon istiyorlar.
    Orhan Gülle için 10 milyon istiyorlar.

Ben semih'i 1 milyona bienvenu'yü 1 milyona selçuk şahin'i 325k ya satamıyorum.
    Oyuncu fiyatlarının şişirildiği çok açık. Orhan Gülle'yi Fenerbahçe'ye taş çatlasın 4 milyon euro'ya alırsın gerçekn hayatta. Cenk ise ( Gaziantepspor'dan dolayı ) en fazla 6 milyon euro'dur. Ancak oyunda böyle değil. Anlamakta zorlanıyorum. Ayrıca arkadaşların bahsettiği ilk yılda olan hezimete kesinlikle katılıyorum. Vaslui'yi eledikten sonra rakibime elendim ve ilk yıl Avrupa Ligi'ne gittim. Taktik oturtmak kesinlikle çok zor. Kura şansıyla yarı finale kadar çıktım. Ancak işin daha da ilginci Galatasaray, ŞL'de finale çıktı. İkinci yıl daha iyi gibi. Göreceğiz.

Quote Originally Posted by garez0066 View Post
    Oyuncu fiyatlarının şişirildiği çok açık. Orhan Gülle'yi Fenerbahçe'ye taş çatlasın 4 milyon euro'ya alırsın gerçekn hayatta. Cenk ise ( Gaziantepspor'dan dolayı ) en fazla 6 milyon euro'dur. Ancak oyunda böyle değil. Anlamakta zorlanıyorum. Ayrıca arkadaşların bahsettiği ilk yılda olan hezimete kesinlikle katılıyorum. Vaslui'yi eledikten sonra rakibime elendim ve ilk yıl Avrupa Ligi'ne gittim. Taktik oturtmak kesinlikle çok zor. Kura şansıyla yarı finale kadar çıktım. Ancak işin daha da ilginci Galatasaray, ŞL'de finale çıktı. İkinci yıl daha iyi gibi. Göreceğiz.
    2. sezon işler daha iyiye gitti ligde şampiyonluk ve uefa finali ama tam 3. sezona başlayayım derken crash dumps verdi bu kez.

Hayır ben bu crash dumps'tan çok çektim diye orijinal aldım, aynı tas aynı hamam.

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

fenerbahceden bu oyunda memnunum arastirmaci arkadasimizi tebrik ederim iyi bir is cikarmis.. oyuncular gercek hayata yakin tek yararlanamadigim oyuncu baroni nedense.. deep lying playmaker olarak oynatiyorum topalla cift libero meireles dm olamamasina ragmen ondan daha iyi performans sergiliyor orada oda yalniz 2 maci arka arkaya zor cikariyor kondisyonu kötü

Nesil
    2006

Oyunda Krasiç'den nasıl verim alıyorsunuz. Ne Kuyt'ı ne Stoch'u kesebiliyorum. Ortada oynattığım zaman ise düşük verim alıyorum. Sizce ne yapılmalı?

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Universal View Post
    Oyunda Krasiç'den nasıl verim alıyorsunuz. Ne Kuyt'ı ne Stoch'u kesebiliyorum. Ortada oynattığım zaman ise düşük verim alıyorum. Sizce ne yapılmalı?
    Amr kanat oynatıyorum, açık ara daha verim aldım Kuyt'a kıyasla.

Ben Kanat - Destek oynatıyorum sağ açıkta. Sow ile güzel bir ikili oluyorlar, asistleriyle takımı sırtladığı gibi zaman zaman form düşüklükleri ile de saç baş yoldurabiliyor.

Nesil
    2006

Amr kanat oynatıyorum, açık ara daha verim aldım Kuyt'a kıyasla.
    Quote Originally Posted by ParduS View Post
    Ben Kanat - Destek oynatıyorum sağ açıkta. Sow ile güzel bir ikili oluyorlar, asistleriyle takımı sırtladığı gibi zaman zaman form düşüklükleri ile de saç baş yoldurabiliyor.
    Kuyt'dan daha hızlı olduğu kesin; ama ben uzaktan paslarla Sow'u top ile buluşturuyorum. Bu yönde Kuyt'ın çlok fazla asistini yaşadım. Krasiç ise verimsiz kalıyor. Kanat-Destek olarak oynatacağım birde. Ben genelde hücum olarak oynatıyorum.

klasik 4-4-2 de krasiç mr, stoch ml hucumcu kanat, kuyt santrafor sow fırsatçı golcü oynatıyorum ben hem iyi verim alıosun hemde kimi kesecem derdin de olmuyor...

Quote Originally Posted by Huntealerr View Post
    Meireles'den verim alabildiniz mi ? İlk sezon 6.54 ortalamasıyla oynadı bende. asist yapmasını beklemiştim ama ilk sezon 2 asistle oynadı sadece
    kardeş hemen hemen aynı bendede aynı performansı gösterdi.ama ikinci sezon hatrı sayılır bir performans gösterince baktım yaşı 31 fiziksel özellikleri düşmeye başlamış 7.5 milyon euroya sattım.iyide sattım

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Kuyt'dan daha hızlı olduğu kesin; ama ben uzaktan paslarla Sow'u top ile buluşturuyorum. Bu yönde Kuyt'ın çlok fazla asistini yaşadım. Krasiç ise verimsiz kalıyor. Kanat-Destek olarak oynatacağım birde. Ben genelde hücum olarak oynatıyorum.
    Kanat hücum.Move into channels. Arapası ve orta yapması sık sık olarak 2 sezon kullandım. Harika iş çıkardı. (Krasic)
    Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük, bir başka bahar için, sadece yaprak döktük.

Duran top mu kullandırdın nasıl o kadar asist yaptı

Fenerbahçe ile ilk sezonu tamamlamış bulunmaktayım an itibariyle. Ufak bir özet geçeyim.

Sezon başı kadroda hiçbir değişiklik yapmadan girdim sezona. Süper Kupa maçında Galatasaray'a boyun eğdik 4-2 ile.

Şampiyonlar liginde gruplara kaldık. Arsenal - Zenit - Fenerbahçe - Malaga grubunu şanssız bir şekilde 1 galibiyet 3 beraberlik ile 6 puanla tamamlayarak Avrupa Ligini boyladık. Avrupada başımızın belası Dinamo Kievle eşleştik. Kadıköyde 2-1lik galibiyetten ve oynanan futboldan sonra turdan emin bi şekilde gittiğimiz deplasmanda malesef duran toptan yediğimiz goller felaketimiz oldu 2-0 ile ilk turdan elendik

Ligi uzun vaadeli rotasyonumla hiç zorlanmadan açık ara lider tamamladık. Kupada ise yarı finalde bir şok daha yaşadık. Antep deplasmanında 1-3'lük galibiyetin rövanşında evimizde 0-3 yenilerek elendik.. Kupayı da galatasaraya kaptırmış olduk

Devre arasında sözleşmesi biten Alan Dzagoev'i bedelsiz olarak, Ademilson'u 6m€'ya, Ait-Fana'yı 975k€ ya kadroya kattık. Stoch'u portoya 15m€'ya gönderdik. Recep Niyaz, Salih Uçan ve altyapıdan çıkan 2 potansiyelli gence daha oldukça forma şansı verdim. Sonuç olarak kağıt üzerinde vasat bir sezon geçirdik fakat geleceğe dair büyük umutlar verdik genç yapılanma ile.

İyi performans gösteren 3 oyuncum; Caner,Krasic,Kuyt. Hayal kırıklığı ise Sow. Man Utd'ın yollarını ayırmaya karar verdiği Minik Bezelye lakaplı Javier Hernandez'i biraz tuzlu da olsa 10.25m€'ya kadroya kattım sezon sonunda. Moussa Sow ile yollar ayrılacak
    kardeş bu resimleri siteye nasıl attığını tarif edermisin.bir türlü yapamadım

Default resim paylaşımı

Quote Originally Posted by appiahh View Post
    arkadaşım biz oyunu daha oynayamadık durmadan atıyor oyundan siz nasıl oynuyorsunuz
    kardeş bu resimleri nasıl paylaşıyosunuz birtürlü yapamadım.tarif ederseniz sevinirim

Nesil
    2006

Yok böyle bir geri dönüş. İnanmıyordum, tek yaptığım daha çok hücum ve uzaktan paslar. Barcelona savunması benim paslarla darmadığın oldu. R.Madrid olsan bu maçı çeviremezsin. Fenerbahçe çalışması ilk defa çok güzel yapılmış; ama gerçekte Barcelona'yı bu şekilde yenebilir mi?

Grubumda Olimpiyakos ve Zillina var, 3de3 ile liderim. Artık bu grupta en az 5 galibiyet ile çıkacağımım garantiside vardır. Ben böyle bir kolay seri görmedim.

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by hasmert06 View Post
    kardeş bu resimleri nasıl paylaşıyosunuz birtürlü yapamadım.tarif ederseniz sevinirim
    Alt+F9 ile oyundan görüntü alabiliyorsun, oyunun belgelerim klasörünün screenshots adında bir klasör içinde bulunuyor.

Sonra herhangibi bir resim sitesine yüklemen yeterli.

Sayfa 8 / 22 İlkİlk ... 67891018 ... SonSon

Mesaj Yetkileri