Sayfa 9 / 11 İlkİlk ... 7891011 SonSon
241 ile 270 arası toplam 326 sonuç

Konu: [STSL] Fenerbahçe SK

Quote Originally Posted by Sekopej View Post
    Olay eleştirmek ve muhalefet olmak değil, hala orada takılı kalmışsınız.

Bu süreçte Fenerbahçe'yi idam edenlerin, itibarsızlaştırma çabasında olanların içinde Fenerbahçe'nin haklarını savunmamıştır, hala Aziz Yıldırım'ı seviyor, sevmiyora getiriyorsunuz olayı, işte Aziz Yıldırım'a kininden Fenerbahçe'yi küçük düşürenlerle aynı ortamda onlara çanak tutuyor.

Olay eleştirmek ya da muhalefet olmak değil, öyle olsa her muhalif olana itiraz edilirdi ki zaten neredeyse taraftarın %90'ı hatta daha fazlası, muhalif diye birisini sevmemezlik etmez ama Ziya Şengül'ü seven taraftar bulmak neredeyse imkansız.
    Fenerbahçe'yi "itibarsızlaştıran" yorumları neler mesela? Örnek verebilir misin?

Erman Toroğlu karşısında sessiz kalmasından bahsediyorsun sanırım. FB TV de çıksa tamam da, ulusal bir kanalda Erman Toroğlunun ağzına lafı tıkayıp, "en büyük Fenerbahçe" demesini beklemiyorsun sanırım? Ki rastladığım zaman sessiz kalmadığını da fark ediyorum. Çoğu konuda yine formayla yorum yapıyor.

Quote Originally Posted by malpince View Post
    kurallar sadece Fenerbahçe'ye mi? play-off anketinde o meşhur ingiliz'e neden sormadık acaba? cevabı verim, çünkü bu oyunun türkiye ligini en çok biz oynuyoruz. Fenerbahçe'yi de Fenerbahçe taraftarı oynuyor.
    Play-off ile bu konu birbirinden tamamen ayrı şeyler. Birisi kodlarla ve oyunun oynanışıyla alakalı, Türkiye ligini oynayan büyük çoğunluğa yapıldı anket, sadece belli bir güruha değil. "Oyuncuların özellikleri nasıl olsun" diye anket açılmıyor mesela. Arada baya bir fark var bence.

Quote Originally Posted by meddah View Post
    Ziya Şengül, tek başına, belki sizi bağlıyor olabilir ama söz konusu olan "bir kulüp efsanesinin, muhalefet ettiği/saçmaladığı/kulüp menfaatlerine aykırı davrandığı (herhangi biri) için listeden çıkarılması" olunca, Beşiktaşlı'yı da bağlar, Galatasaraylı'yı da; İngiliz'i de bağlar, Papua Yeni Gineli'yi de.

Gerçi ben hâlâ somut bir kriter var mı, tam çözemedim; taraftar sevgisi hiç mi önemli değil, ya da tek bağlam futbolculuk kariyeri mi?
    Taraftar sevgisi bence önemli. Ama şu anki durumda duyulan nefretin(!), suni ve akut olduğunu düşünüyorum. Malum bizim taraftarlar soğukkanlı olamıyor çoğu konuda.

Konu hakkında şahsi fikrim, orta yolu bulmak adına, kulüpten ihraç edilse de edilmese de iconlarda yer alması yönünde. Efsaneler bölümü tamamen taraftarın sevgisini kazanmış kişiler için kullanılabilir.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by meddah View Post
    Ziya Şengül, tek başına, belki sizi bağlıyor olabilir ama söz konusu olan "bir kulüp efsanesinin, muhalefet ettiği/saçmaladığı/kulüp menfaatlerine aykırı davrandığı (herhangi biri) için listeden çıkarılması" olunca, Beşiktaşlı'yı da bağlar, Galatasaraylı'yı da; İngiliz'i de bağlar, Papua Yeni Gineli'yi de.

Gerçi ben hâlâ somut bir kriter var mı, tam çözemedim; taraftar sevgisi hiç mi önemli değil, ya da tek bağlam futbolculuk kariyeri mi?
    Amaç oyunu oynayanların memnuniyeti denildi ve gerçekte olmayan bir şekilde play offlar kaldırıldı. Başka bir konuda, bekleyelim, resmi olsun ona göre değiştiririz diyen ekip, play off ile alakalı resmi bir açıklama olmamasına rağmen kaldırılmasını ankete açtı.

Bu kadar önemli (ki 2. sezon play off kalkıyor diye yamadan sonra hata meydana çıktı) bir olayda, oynayanlara sorulup, onların gönlü hoş edilmek isteniyorsa, çok basit bir şeyde neden gönlümüz edilmek istenmiyor?

Sevmiyor işte taraftar, yarın severse alırsın ki hala bunu anlık bir şey gibi görmeyin, bu adama taraftar toplandığı yerde tepki gösteriyorsa, adını duyunca tepki gösteriyorsa, demek ki ortada bir sıkıntı var, taraftarın bugün kızıp yarın bağrına bastığı bir durum değil ki, maçta anlık tepki olur, ona bu yorum yapılır.

Ama iyi niyet araştırmacılardan beklemek hata, konu Fenerbahçe'yse iyi niyet göremiyoruz, kulübün kasasına giren 100 milyon var, oyuna yansıtılacak mı dediğimde de bir sürü yazı konulmuştu ama bu şu anda kulübün kasasına 2 günde giren 100 milyon var ama oyuna yansıtılmayacak bu durum da, yeni seri başlarken.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2003

Amaç oyunu oynayanların memnuniyeti denildi ve gerçekte olmayan bir şekilde play offlar kaldırıldı. Başka bir konuda, bekleyelim, resmi olsun ona göre değiştiririz diyen ekip, play off ile alakalı resmi bir açıklama olmamasına rağmen kaldırılmasını ankete açtı.

Bu kadar önemli (ki 2. sezon play off kalkıyor diye yamadan sonra hata meydana çıktı) bir olayda, oynayanlara sorulup, onların gönlü hoş edilmek isteniyorsa, çok basit bir şeyde neden gönlümüz edilmek istenmiyor?
    Birisini editor ile degistirmek mumkun degil, digerini degistirmek mumkun. Bu kadar basit bir meselede anlasamiyorsak zaten hic anlasamayiz.

Sen hic ilk 8'e giremeyen bir takimla oyunu oynayip, Nisan basindan Temmuz basina kadar bos bos continue tusuna basmak zorunda kaldin mi? Ben kaldim. Hic de hos bir durum degil.

Eger sezon basinda bu isi aceleye getirmek yerine her durumu dusunerek dogru duzgun bir playoff duzeni yapsalardi ve oyunu oynama acisindan bizi zor durumda birakmasalardi bu ikinci sezon statuyu degistirmeyi dusunmezdim bile. Hatta ilk istedigim bu playoff statusunun %50 ihtimalle kalmasi, %50 ihtimalle normale donmesiydi ama FM 2012 icin yapilamayacak bir istekti bu.

Ama iyi niyet araştırmacılardan beklemek hata, konu Fenerbahçe'yse iyi niyet göremiyoruz, kulübün kasasına giren 100 milyon var, oyuna yansıtılacak mı dediğimde de bir sürü yazı konulmuştu ama bu şu anda kulübün kasasına 2 günde giren 100 milyon var ama oyuna yansıtılmayacak bu durum da, yeni seri başlarken.
    O paranin borc odeyecegini Ali Koc kendisi soyledi. Yani borclarin 100 milyonluk kismi gitti, yeni bir 100 milyonluk borc geldi. Kulupler borclarini zaten boyle ceviriyor. Bir borcu odemenin zamani gelince, bir baska borc alip ilk borcu kapatiyorlar.

Haa diyorsan ki cepte 100 milyon olsun, iki yil icinde bu 100 milyon, %13 faizle geri odenecek sekilde borc da olsun, ve de eski borclar dursun, bunu yapmak mumkun. Ama bu borcu faiziyle beraber 2 yil icinde odemek zorunda kalacagin icin zaten o paraya hic bir turlu dokunamazsin, ustune de yaklasik 26 milyon lira faiz odersin 2 yilda.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

İyi de, oyunda şu anda gerçekte olmayan bir uygulama var oyunda, ha siz deseydiniz, biz böyle düşündük, tamam ama oynayanların keyfi için sorduk deyip, yine oynayanların keyfi için çok basit bir şeyi değiştirmeyip, sineğin mide bulandırmasına devam ediyorsunuz.

Ne diyeyim, sonra neden Fenerbahçeliler tepki gösteriyor demeyin çünkü iyi niyet göremiyoruz sizden, hiç göremedik.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by di canio View Post
    Her katkı yapan kulüp üyesi yapılmayabilir. Böyle bir zorunluluk yok. Kulüp üyesi olması ya da çıkartılması mıdır favori listesine girmenin ya da çıkarılmanın asıl kriteri? Değilse çıkartılması istenince neden kulüp üyeliğinden çıkartılması şart koşuluyor? Her takım için geçerli mi kulüp üyeliğinden çıkartılması durumu? Değilse neden Ziya Şengül konusunda bağlayıcı etkisi oluyor? Kulüp üyeliği bu kadar önemli mi? Tüm kulüplerin üye listesini tutuyor musunuz? İhraç edilenleri sorguluyor musunuz? Tüm kulüpler için favori listesini buna göre mi düzenliyorsunuz? Cevapları hayırsa eğer yine soruyorum, Ziya Şengül konusunda neden bu nihai kriter oluyor?

Bu oyunu oynayanlar bizleriz. Burası da resmi araştırma ekibinin sitesi. Sadece kozmetikse bu eklenti, Fenerbahçe taraftarını rahatsız eden bu durum isteklere göre şekillensin. Veritabanında olmadığı için Fenerbahçe taraftarları dışında birisi "Fenerbahçe'yi yönetiyorum, Ziya Şengül'ü alamıyorum, neden çıkartıldı?" diyemeyeceğine göre. Oyunun Türkiye resmi araştırmasının sitesinde bir ismin favori listesinden çıkartılması isteniyorsa, çıkartılmasını istemeyenlerin sayısı çok azsa, bu inat niye?
    perpetua hazır gelmişken şunlara da bir yorum yapar mısın? Merak ediyorum.
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by benbenim View Post
    bir de yanlış bakmadıysam en yüksek seyirci sayısı 45000 olarak işlenmiş. neden böyle ? bilet bulamadığımız TS ve GS maçları 50000 için yeterli değil mi ?
    Bir sezonda en yuksek ortalama seyirci, bir macta en yuksek seyirci degil. Bu deger zaten itibar yukselisi ve dususuyle degisen bir deger.

Nesil
    2003

İyi de, oyunda şu anda gerçekte olmayan bir uygulama var oyunda, ha siz deseydiniz, biz böyle düşündük, tamam ama oynayanların keyfi için sorduk deyip, yine oynayanların keyfi için çok basit bir şeyi değiştirmeyip, sineğin mide bulandırmasına devam ediyorsunuz.
    Valla defalarca yazdim neden degistirmeye sicak bakmadigimi.

Paolo Maldini Milan'in efsanesidir, degil mi? Son macinda taraftarlar bu adami yuhaladi.
    Cruyff Ajax'in efsanesidir, degil mi? Ajax'i sadece para icin kac defa terk etti, yari yolda birakti?

Ziya Sengul ne yapti? Uc bes kurus paraya Fenerbahce'ye 11 yilini verdi. Kaptanlik yapti. Takim kume dusecek durumdayken para konusmadan geldi takimin teknik direktoru oldu ve ligde kalmasini sagladi. Ama kendisini sizden farkli ifade ettigi icin kulubun efsanesi olamaz diyorsunuz.

Ne diyeyim, sonra neden Fenerbahçeliler tepki gösteriyor demeyin çünkü iyi niyet göremiyoruz sizden, hiç göremedik.
    Valla benim sahsen tepkiden herhangi bi cekincem yok. Sirf tepki alacagim diye de dogru bildigimi degistirmeye de pek niyetim yok. Arastirmada degisiklik istiyorsaniz arastirmacilari ikna etmek size kalmis. Ikna edecek mantikli nedenleri ortaya koyamiyorsaniz, kabullenmek zorundasiniz. Tipki bizim sizden tepki gelebilecegini en basindan kabullendigimiz gibi.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Söylüyorum ya, gerçekte olmayan bir şeyi, oynayanların gönlü hoş olsun diye ankete açtınız ama oyunun oynanışına etki etmeyecek çok basit bir şeyi, kullanıcıların gönlü hoş olsun diye değiştirmeyi düşünmüyorsunuz.

İkna etmeye ne gerek, ikna olma niyetiniz yok ki, şimdi yine dönüp play off editörden değişmiyor diye başlarsınız ama bu kullanıcıların gönlünü hoş tutmak için yaptığınız anketi değiştirmez.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Valla defalarca yazdim neden degistirmeye sicak bakmadigimi.

Paolo Maldini Milan'in efsanesidir, degil mi? Son macinda taraftarlar bu adami yuhaladi.
    Cruyff Ajax'in efsanesidir, degil mi? Ajax'i sadece para icin kac defa terk etti, yari yolda birakti?

Ziya Sengul ne yapti? Uc bes kurus paraya Fenerbahce'ye 11 yilini verdi. Kaptanlik yapti. Takim kume dusecek durumdayken para konusmadan geldi takimin teknik direktoru oldu ve ligde kalmasini sagladi. Ama kendisini sizden farkli ifade ettigi icin kulubun efsanesi olamaz diyorsunuz.

Valla benim sahsen tepkiden herhangi bi cekincem yok. Sirf tepki alacagim diye de dogru bildigimi degistirmeye de pek niyetim yok. Arastirmada degisiklik istiyorsaniz arastirmacilari ikna etmek size kalmis. Ikna edecek mantikli nedenleri ortaya koyamiyorsaniz, kabullenmek zorundasiniz. Tipki bizim sizden tepki gelebilecegini en basindan kabullendigimiz gibi.
    Üstte 2 kere yazdım, cevap yazmadınız. Sizi ikna etmek inanın çok zor. Anlık tepki değil Ziya Şengül'e gösterilen diyoruz, Maldini son maçında ıslıklandı diyorsunuz. Sabit bir fikriniz var, biz ne desek boş. Bu kadar çok yazıyoruz ya, eğleniyorsunuzdur, egonuzu tatmin ediyorsunuzdur. Herşeye rağmen mantıklı ve önyargısız birisi olduğunuzu düşünüyordum. Ama değilsiniz. Egonuz ve size başarılar.

Nesil
    2003

Her katkı yapan kulüp üyesi yapılmayabilir. Böyle bir zorunluluk yok. Kulüp üyesi olması ya da çıkartılması mıdır favori listesine girmenin ya da çıkarılmanın asıl kriteri? Değilse çıkartılması istenince neden kulüp üyeliğinden çıkartılması şart koşuluyor? Her takım için geçerli mi kulüp üyeliğinden çıkartılması durumu? Değilse neden Ziya Şengül konusunda bağlayıcı etkisi oluyor? Kulüp üyeliği bu kadar önemli mi? Tüm kulüplerin üye listesini tutuyor musunuz? İhraç edilenleri sorguluyor musunuz? Tüm kulüpler için favori listesini buna göre mi düzenliyorsunuz? Cevapları hayırsa eğer yine soruyorum, Ziya Şengül konusunda neden bu nihai kriter oluyor?

Bu oyunu oynayanlar bizleriz. Burası da resmi araştırma ekibinin sitesi. Sadece kozmetikse bu eklenti, Fenerbahçe taraftarını rahatsız eden bu durum isteklere göre şekillensin. Veritabanında olmadığı için Fenerbahçe taraftarları dışında birisi "Fenerbahçe'yi yönetiyorum, Ziya Şengül'ü alamıyorum, neden çıkartıldı?" diyemeyeceğine göre. Oyunun Türkiye resmi araştırmasının sitesinde bir ismin favori listesinden çıkartılması isteniyorsa, çıkartılmasını istemeyenlerin sayısı çok azsa, bu inat niye?
    Herkes icin kulup uyeliginden cikartilma bir cozumdur demedim hic bir zaman. Bu ornek icin soyledim. Bana kalsa hic bir sekilde cikmaz efsaneler listesinden Ziya Sengul ama sizi de mutlu etmek icin bir ortak notka teklif ettim. Bu kadar basit.

Inatin nedeni isin dogrusunun Ziya Sengul'un o listede olmasi. Birisini eklerken ne gibi kriterler kullandigimizi, bunda taraftar gorusunun ne kadar onemli oldugunu anlattim.

Nesil
    2003

Üstte 2 kere yazdım, cevap yazmadınız. Sizi ikna etmek inanın çok zor. Anlık tepki değil Ziya Şengül'e gösterilen diyoruz, Maldini son maçında ıslıklandı diyorsunuz. Sabit bir fikriniz var, biz ne desek boş. Bu kadar çok yazıyoruz ya, eğleniyorsunuzdur, egonuzu tatmin ediyorsunuzdur. Herşeye rağmen mantıklı ve önyargısız birisi olduğunuzu düşünüyordum. Ama değilsiniz. Egonuz ve size başarılar.
    Ben elma'dan bahsederken, bana armut'u anlatirsaniz tabii elma konusunda ikna olmam cok zor.

Bana deyin ki futbolculuk yillarina bakarak Ziya Sengul'un onunde oraya yazilacak su 10 kisi var, onlari yazalim. Ziya Sengul ancak 11. veya 12. olur. O zaman dinleyeyim.

Ama bana anlattiginiz bir baskasinin farkli fikirlerine tahammulsuz oldugunuz. Ziya Sengul'un efsane olup olmadigi degil.

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Herkes icin kulup uyeliginden cikartilma bir cozumdur demedim hic bir zaman. Bu ornek icin soyledim. Bana kalsa hic bir sekilde cikmaz efsaneler listesinden Ziya Sengul ama sizi de mutlu etmek icin bir ortak notka teklif ettim. Bu kadar basit.

Inatin nedeni isin dogrusunun Ziya Sengul'un o listede olmasi. Birisini eklerken ne gibi kriterler kullandigimizi, bunda taraftar gorusunun ne kadar onemli oldugunu anlattim.
    Birisinin farklı fikirlerine tahammülsüzlük dğeil. Yıllarca formasını giydiği, kaptanlığını yaptığı takımı karalayan bir adamı sadece muhalefet diyerek geçiştiremezsiniz. Şike suçu bu. Henüz süreç başında, hiçbirşey belli değilken, sanki suçluymuşcasına saldırması, şikeci yaftası yapıştırması hafife alınabilecek bir durum mu? Sportif başarısızlık eleştirilmiyor. Sadece oyunculuk dönemleri etkili ise neden Sinan Engin Beşiktaş favori listesinde değil, neden Ogün Temizkanoğlu, Gökdeniz Karadeniz Trabzonspor'da değil.

Yine aynısını yapıyorsunuz. Daha önce taraftar görüşü günlük değişir diye ciddiye almamıştınız. İşinize gelince kulüp üyeliğinden çıkarılması nihai kriter oluyor. Ama aslında çözüm değildir. Ben kaybettim. Çekiliyorum. Üstte de yazdığım gibi, egonuzu tatmin edebilirsiniz. Kolay gelsin.

Nesil
    2003

Yine aynısını yapıyorsunuz. Daha önce taraftar görüşü günlük değişir diye ciddiye almamıştınız. İşinize gelince kulüp üyeliğinden çıkarılması nihai kriter oluyor. Ama aslında çözüm değildir. Ben kaybettim. Çekiliyorum. Üstte de yazdığım gibi, egonuzu tatmin edebilirsiniz. Kolay gelsin.
    Yani memnun etmek icin bir ortak nokta bulmaya calismam da hata. Peki. Hay su kotu niyetli huyum kurusun!

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Ziya Şengül kulüp üyesi diye orta yolu böyle buluyorsunuz, kulüp üyesi olmayanlar için nasıl bir orta yol bulacaksınız? Bu mudur orta yol mantığınız?

Nesil
    2003

Birisinin farklı fikirlerine tahammülsüzlük dğeil. Yıllarca formasını giydiği, kaptanlığını yaptığı takımı karalayan bir adamı sadece muhalefet diyerek geçiştiremezsiniz. Şike suçu bu. Henüz süreç başında, hiçbirşey belli değilken, sanki suçluymuşcasına saldırması, şikeci yaftası yapıştırması hafife alınabilecek bir durum mu? Sportif başarısızlık eleştirilmiyor. Sadece oyunculuk dönemleri etkili ise neden Sinan Engin Beşiktaş favori listesinde değil, neden Ogün Temizkanoğlu, Gökdeniz Karadeniz Trabzonspor'da değil.
    Sinan Engin mi? Saka yapiyorsun herhalde. Sinan Engin'i futbolculuguyla ekleyeceksek, Holosko'yu da ekleyelim bari. Sinan Engin'e sira gelmeden Sabri Dino, Ziya Dogan gibi isimler cok daha once soylenebilir bence.

Ogun Temizkanoglu ve Gokdeniz Karadeniz Trabzonspor'a geri donebilecek durumda olsa eklensin. Ama nasil Emre ve Fatih Galatasaray'a donemezse, onlarin da Trabzon'a donmesi pek mumkun degil bence. Ama mesela Iskender Gunen, Turgay Semercioglu, Lemi Celik daha oncelikli eklenebilecek isimlerdir bence.

Ama bu isimlerin hic biri de bir Ziya Sengul kadar onemli isim degildir bence.

Nesil
    2003

Ziya Şengül kulüp üyesi diye orta yolu böyle buluyorsunuz, kulüp üyesi olmayanlar için nasıl bir orta yol bulacaksınız? Bu mudur orta yol mantığınız?
    Bence hic cikmamasi daha dogru demistim.

Kulup uyesi olmayanlar icin herhangi bir orta nokta bulma planim da yok acikcasi. Kulubun efsanesi, taraftarin efsanesi degil de demistim yukarida.

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Sinan Engin mi? Saka yapiyorsun herhalde. Sinan Engin'i futbolculuguyla ekleyeceksek, Holosko'yu da ekleyelim bari. Sinan Engin'e sira gelmeden Sabri Dino, Ziya Dogan gibi isimler cok daha once soylenebilir bence.

Ogun Temizkanoglu ve Gokdeniz Karadeniz Trabzonspor'a geri donebilecek durumda olsa eklensin. Ama nasil Emre ve Fatih Galatasaray'a donemezse, onlarin da Trabzon'a donmesi pek mumkun degil bence. Ama mesela Iskender Gunen, Turgay Semercioglu, Lemi Celik daha oncelikli eklenebilecek isimlerdir bence.

Ama bu isimlerin hic biri de bir Ziya Sengul kadar onemli isim degildir bence.
    Özellikle Sİnan Engin ismini yazdım zaten.

Neyse. Bunca tartışmanın, bu konunun özü zaten yukarıdaki mesajınızın son kelimesi. Sizce. Kolay gelsin.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Kullanıcıların memnuniyeti?
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2003

Kullanıcıların memnuniyeti?
    Herkesi degil, ortalamayi memnun etmek onemli olan. Tabii dogrulari yansitmaya calisarak. Herkesin memnun olmayacagi zaten daha isin basindan belli.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Ziya Şengül'ün çıkartılmasıyla büyük bir kısım memnun olacaktır. Fenerbahçelilerden başkasının umrunda olmayacağı bir durum zaten, bir oyuncu profili değil ki, itiraz edenler olsun, pek önemi olmayan basit bir şey, memnuniyet önemliyse memnun olacağız kesinlikle.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Herkesi degil, ortalamayi memnun etmek onemli olan. Tabii dogrulari yansitmaya calisarak. Herkesin memnun olmayacagi zaten daha isin basindan belli.
    bence çıkartılsa bir tek siz memnun olmayacaksınız.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Quote Originally Posted by Alexi Lalas View Post

Play-off ile bu konu birbirinden tamamen ayrı şeyler. Birisi kodlarla ve oyunun oynanışıyla alakalı, Türkiye ligini oynayan büyük çoğunluğa yapıldı anket, sadece belli bir güruha değil. "Oyuncuların özellikleri nasıl olsun" diye anket açılmıyor mesela. Arada baya bir fark var bence.
    vallaha sen işi baştan yanlış anlamışsın. belirli bir güruh diyorsun, Türkiye ligini oynayan büyük çoğunluk da belirli bir güruh oluyor o zaman. Fenerbahçe'yi en çok Fenerbahçeliler oynadığı için Fenerbahçeliler arasında yapılmalı anket, Fenerbahçe'yi oynayanlara güruh deyip türkiye ligini oynayanlara güruh dememekte espri yaptığınızı düşünmek istiyorum. o meşhur ingilize göre iki anket de belirli bir güruha yapılmış oluyor.
    play-off anketi açılmaz asıl, onda doğru tek ve nettir, normali ne açıklandıysa o yapılsındır, kullanıcı memnuniyeti için de açılabilir, gayet doğaldır. efsane konusunda ise tıpkı daha deminki kullanıcı memnuniyeti için Fenerbahçelilerin çoğunluğunun görüşü alınmalıdır, sonuçta Fenerbahçenin efsanesidir ve Fenerbahçe'yi en çok biz oynarız.

vallaha sen işi baştan yanlış anlamışsın. belirli bir güruh diyorsun, Türkiye ligini oynayan büyük çoğunluk da belirli bir güruh oluyor o zaman. Fenerbahçe'yi en çok Fenerbahçeliler oynadığı için Fenerbahçeliler arasında yapılmalı anket, Fenerbahçe'yi oynayanlara güruh deyip türkiye ligini oynayanlara güruh dememekte espri yaptığınızı düşünmek istiyorum. o meşhur ingilize göre iki anket de belirli bir güruha yapılmış oluyor.
    play-off anketi açılmaz asıl, onda doğru tek ve nettir, normali ne açıklandıysa o yapılsındır, kullanıcı memnuniyeti için de açılabilir, gayet doğaldır. efsane konusunda ise tıpkı daha deminki kullanıcı memnuniyeti için Fenerbahçelilerin çoğunluğunun görüşü alınmalıdır, sonuçta Fenerbahçenin efsanesidir ve Fenerbahçe'yi en çok biz oynarız.
    Anket, oynayanların keyfine göre yapılmadı ki? Perpetua yukarıda açıklamış. TFF net bir bilgi vermedi, oyunu oynarken ilerleyen yıllarda sıkıntı olduğunu söyledi. Yoksa belirli kriterler varken, oyuncuların keyfine göre yapılmadı anket, "Türkiye ligi nasıl oynansın?" diye.

İkincisi, Fenerbahçelilere bıraksak işi; Stoch, Dia, Sow, Gökhan Gönül dünya yıldızı olacaklar. Siz sadece "bizim dediğimiz olsun" diyorsunuz, bizler doğru olanı seçmeye çalışıyoruz.

Fenerbahçeyi en çok kimin oynadığı önemli değil. Öyle olsaydı araştırma izole bir yapıya bürünür, gerçekçiliğini yitirirdi.

Aziz Yıldırım'a muhalefet etti diye Fenerbahçe'de 400 maçın üzerinde oynamış bir adamı efsanelikten çıkarmak bana saçma geliyor.

Bu konuyu Perpetua ile ilk paylaşan ve çıkarılması gerektiğini savunan da bendim sizden önce. Ancak tutarlı bir yanının olmadığını gördüm sonraları...

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Play off devam edecek deniyor, büyük bir hata olacak oyunda, oynayanların keyfi için bu hata gerçekleşecek, yine oynayanların keyfi için başka bir değişiklik yapılmayacak. Kesinleşirse bu play off işi, 2013 çıkana kadar ben sürekli bunu dile getiririm.
    "YÜCE ATATÜRK"

Quote Originally Posted by Alexi Lalas View Post
    Anket, oynayanların keyfine göre yapılmadı ki? Perpetua yukarıda açıklamış. TFF net bir bilgi vermedi, oyunu oynarken ilerleyen yıllarda sıkıntı olduğunu söyledi. Yoksa belirli kriterler varken, oyuncuların keyfine göre yapılmadı anket, "Türkiye ligi nasıl oynansın?" diye.

İkincisi, Fenerbahçelilere bıraksak işi; Stoch, Dia, Sow, Gökhan Gönül dünya yıldızı olacaklar. Siz sadece "bizim dediğimiz olsun" diyorsunuz, bizler doğru olanı seçmeye çalışıyoruz.

Fenerbahçeyi en çok kimin oynadığı önemli değil. Öyle olsaydı araştırma izole bir yapıya bürünür, gerçekçiliğini yitirirdi.

Aziz Yıldırım'a muhalefet etti diye Fenerbahçe'de 400 maçın üzerinde oynamış bir adamı efsanelikten çıkarmak bana saçma geliyor.

Bu konuyu Perpetua ile ilk paylaşan ve çıkarılması gerektiğini savunan da bendim sizden önce. Ancak tutarlı bir yanının olmadığını gördüm sonraları...
    Anket, oynayanların keyfine göre yapılmadı ki? Perpetua yukarıda açıklamış. Ziya Şengül'ün Fenerbahçe efsanesi kısmında olup olmaması gerektiği hakkında bir kesinlik yok. Bu da ilerleyen yıllarda Fenerbahçe'yi oynayanların canını sıkabiliyor. Yoksa bir kesinlik varken oyuncuların keyfine göre yapılmadı anket, "Ziya Şengül Fenerbahçe efsanesi mi" diye. Fenerbahçe efsanesini en iyi bilen Fenerbahçelilierin görüşü alınmak istendi sadece yani.

bu herkesi ilgilendiriyor, rakiplikten dolayı. ama efsane olayı galatasaraylıyı nasıl ilgilendirsin? bu konuyu kimin bileceği açık net. bu konuyu fenerbahçeliler bilir. ben nasıl galatasarayın efsanesini galatasaraylılardan iyi bilemezsem diğer takım taraftarları da fenerbahçenin efsanesini taraftarından iyi bilemez. yani bu futbol bilgisinin fazla olmasına bağlı bir şey değil ki, anlaşılmayan nokta yoktur. sebepsiz sevgiler olduğu gibi tam tersi de olabilir.
    ziya şengül, Aziz Yıldırım'a değil, tüm Fenerbahçe camiasına o masada oturarak ve haklarını savunmayarak zaten her hafta en az 2 kez muhalefet ediyor.

ziya şengül, Aziz Yıldırım'a değil, tüm Fenerbahçe camiasına o masada oturarak ve haklarını savunmayarak zaten her hafta en az 2 kez muhalefet ediyor.
    Ben ne zaman izlesem Fenerbahçe'yi savunuyor bu adam. En son programda Fenerbahçe'den sebep Ermana "ne gülüyorsun ulan" dedi mesela.

Fenerbahçeye muhalefet ettiği bir video linki falan varsa koyabilir misin? Ayrıca "o masada oturması" ne demek? Fenerbahçe'nin hangi haklarını savunmamış? Muhalefet etmek, eleştirmek kötü bir şey mi?

Nesil
    2003

Play off devam edecek deniyor, büyük bir hata olacak oyunda, oynayanların keyfi için bu hata gerçekleşecek, yine oynayanların keyfi için başka bir değişiklik yapılmayacak. Kesinleşirse bu play off işi, 2013 çıkana kadar ben sürekli bunu dile getiririm.
    Yazilanlara gore ayni statu ile devam etmeyecek ama playoff.

Hatta ilk yayinlanan statu bile degistirildi (normal sezonu lider bitirenin en azindan sampiyonlar ligi on elemesine gitme garantisi vardi Eylul'da yayinlanan ilk statude, Ekim'de degisti). Maclarin oynanacaklari tarihler/haftalar sezon ortasinda degisti. Sampiyonlar ligi macinin oynandigi gun lig maci oynandi. Ozellikle playoff haftalarinda sampiyonlar ligi veya uefa kupasinin son turlari ile ayni gunde kupa veya playoff maclarinin oynanmak zorunda kalinacagini da goreceksiniz. Oyunun sizi , sadece bu sezon icin tasarlanmis ve kuluplerin avrupa kupalarinda ceyrek finalin otesine gidemeyecegini varsayan bir statu ile oynamayi mi tercih ederdiniz?

Bu sezon lig statusunun maclar baslamadan sadece 1 gun once ve alelacele yayinlandigini da unutmayalim. Basindan sonuna kadar dusunsunler, duzenlesinler. Biz de gercekci yansitilmasi icin her seyi yaparak her sezon o statude oynayalim.

Benim itirazim playoff degil, dogru duzgun test etmemize izin vermeyecek bir zamanda ve bir cok hatanin ortaya cikabilecegi bir statu ile karsimiza cikmalariydi. Sonucta SI'a statunun Turkcesini verip, cikin isin icinden demiyoruz. Hatta statude yazilanlari sadece ingilizceye cevirip de vermiyoruz. Bunu sokaktan gecen herhangi birisinin de anlayabilecegi sekilde anlatiyoruz ki olabildigince az hata olsun. Hatta bununla kalmayip, sezonlar ilerledikce ortaya cikabilecek sorunlari da ongorerek talimat vermeye calisiyoruz. Ama buna ragmen hatalar oluyor. Oyun cikmadan sampiyonlar ligine giden takim yanlis belirleniyor diye 3 hafta defalarca test edip ugrasmak zorunda kaldim.

Bu ise basladigimizdan beri her yil liglerin statuleri degisti. Belki super lig degismedi ama alt ligler surekli degisti. Bunlari da mumkun oldugu kadar gercekci yansittik hep. Bunun arkasinda da statulerin liglerin baslamasindan 1 gun once degil, 1.5-2 ay once cikmasi ve olacaklari enine boyuna dusunerek SI'a talimat vermemiz vardi.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Bu gerekçelerle play off ilk sezon sezonunda kullanımdan kalkıyor deseydiniz, eleştiri yine olurdu ama ben eleştirmezdim, kullanıcıların keyfi için anket dedikten sonra, ben bunu sürekli eleştiririm, çünkü basit bir olayda kullanıcıların keyfi umursanmazken, ciddi, değişmesi imkansız bir olayda kullanıcıların keyfine göre karar alınabiliyor.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2003

Bu gerekçelerle play off ilk sezon sezonunda kullanımdan kalkıyor deseydiniz, eleştiri yine olurdu ama ben eleştirmezdim, kullanıcıların keyfi için anket dedikten sonra, ben bunu sürekli eleştiririm, çünkü basit bir olayda kullanıcıların keyfi umursanmazken, ciddi, değişmesi imkansız bir olayda kullanıcıların keyfine göre karar alınabiliyor.
    Anket basliginda bunlarin hepsini yazmistim.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=102357

Yeni bir lig statusunun oyuna yansitilmasi icin benim harcamam gereken sureyi kabaca olcmek gerekirse yaklasik 20 saatimi alir. Bunun 2 saati statunun raporlanmasi icin hazirlik ve yazilmasi, geri kalan 18 saat de test etme ve hatalarin duzeltilmesi icin raporlama. Buna bir de bu yil degisen ve oyunun ciktigi tarihte bile statusu ve mac oynama tarihleri bilinmeyen Turkiye Kupasini eklersen sureyi 1.5 ile carpmak lazim.

Bu sureyi harcadim. Ustune cikabilecek sorunlari da ortadan kaldirmak icin daha da ugrasmak gerekiyordu. Bu sureyi de bir yil sonra kalkabilecek bir statu icin harcama konusunda tereddutluydum. Mesela oyuna farkli ulkelerdeki vergi sistemlerinin eklenmesi, yapay zeka kuluplerinin kadrolarini daha mantikli bir sekilde kurmalari icin hata raporu vermek ve oyunda su anda oynadiginiz yeni alt yapidan oyuncu cikartma sistemindeki aksakliklar icin bu zamani ayirmak daha dogru geliyordu.

Ya oturup butun farkli durumlari bastan asagiya analiz edip, esasinda TFF'nin haziran ayinda yapmasi gerektigi sekilde detayli bir statu hazirlayacaktim. Veya oyunun baska yonlerinin gelismesi icin zaman harcayacaktim. Kisacasi anket, zamani ne icin harcamamin daha dogru olacagi konusunda sizlerden yorum almak icindi.

Eger playoff devam etsin karari ciksaydi vergi/kadro kurma mantigi uzerine hata raporlayip FM 2013 icin bunlarin yansimasi icin ugrasmak yerine playofflu statude olusabilecek gariplikleri arayacaktim. Su asamada playoff devam etse bile degisecegi icin anket sonucunun cok daha faydali sonuclar ortaya cikarttigini dusunuyorum.

Nesil
    2011
    Yer
    Kocaeli

Ben bişey sormak istiyorum aykut kocaman oyunda hem hoca hemde sportif direktör olarakmı görünüyoru yoksa sadece hoca olarakmı eğer ikisi olarak görülüyorsa olası bi kovulma durumunda iki görevide biticekmi ?

Sayfa 9 / 11 İlkİlk ... 7891011 SonSon

Mesaj Yetkileri